Aplikacja

Jak wybrać najbardziej chłonne pieluchy na noc? Propozycje od Auchan Baby

Opublikowano 22.02.2024 - 4 minut czytania

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko komfortowo przesypiało całą noc. Niestety czasem ciężko jest pomóc swoim pociechom z problemem, jakim jest moczenie się w nocy. Jednym z rozwiązań jest stosowanie środków higienicznych, dzięki którym dziecko będzie czuło się wygodnie i komfortowo. Pieluchomajtki i najbardziej chłonne pieluchy na noc znajdziesz w ofercie Auchan Baby. Sprawdź, czym kierować się podczas ich wyboru.

Jak radzić sobie z moczeniem się w nocy u dzieci?

Moczenie się w nocy może występować zarówno u małych dzieci, jak i u nastolatków. Nazwa ta określa nieświadome oddawanie moczu podczas snu w przypadku, gdy na co dzień pociecha potrafi już kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne. Problem ten może wynikać z wielu różnych przyczyn, zarówno medycznych, jak i emocjonalnych.

Niekontrolowane oddawanie moczu w nocy można też próbować ograniczyć. W tym celu zmniejsz ilość płynów podawanych dziecku przed pójściem spać i dopilnuj, aby smyk poszedł do toalety przed położeniem się do łóżka.

Moczenie się w nocy zwłaszcza u kilkuletnich dzieci warto też próbować zwalczyć poprzez spokojną rozmowę i uświadamianie. Należy regularnie przypominać maluszkowi o załatwianiu potrzeb fizjologicznych w toalecie. Takie rozwiązanie w połączeniu z zastosowaniem chłonnych pieluch na noc z oferty Auchan Baby to dobry sposób na walkę z problemem.

Specjaliści zalecają też, aby w przypadku moczenia się w nocy u nieco starszych pociech nie stosować tradycyjnych pieluszek. Może się to bowiem kojarzyć małemu człowiekowi z możliwością oddawania moczu bez potrzeby pójścia do toalety. Warto więc wybrać pieluchomajtki na noc dla dzieci, które znajdziesz w sklepach Auchan.

Przeczytaj także: Kangurowanie – na czym polega i jakie korzyści przynosi?

Czym kierować się przy wyborze chłonnych pieluch na noc?

W Auchan możesz znaleźć wiele pieluch oraz pieluchomajtek dla dzieci, dzięki którym moczenie się w nocy nie będzie już tak przykrym problemem.

Należy pamiętać, że takie sytuacje mogą przydarzać się również nastolatkom. Właśnie z myślą o nich stworzono pieluchomajtki dla starszych chłopców i dziewczynek. Podczas zakupu odpowiedniego produktu warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, takich jak rozmiar, dopasowanie, materiał czy chłonność produktu.

Jak dostosować rozmiar i dopasowanie pieluchy?

Odpowiednio dopasowane pieluchy lub pieluchomajtki na noc dla dzieci będą szczelne, a także zapewnią komfort i uczucie suchości. Podczas zakupu należy kierować się oznaczeniem na opakowaniu dotyczącym wagi oraz wieku dziecka. Przykładowo, pieluchomajtki na noc dostępne w Auchan oznaczone numerem 4 przeznaczone są dla dzieci ważących od 8 do 15 kg. Jednak w przypadku, gdy Twoja pociecha waży 15 kg, jest dość ruchliwa i zmaga się w nocy z intensywnym moczeniem się, warto wybrać pieluchomajtki na noc dla dzieci z numerem 5 (12-17kg). Zapewnią one większą wygodę podczas snu.

Przeczytaj także: Kompletna wyprawka dla noworodka. Lista od Auchan

Użyteczne akcesoria ułatwiające nocne przewijanie

Poza odpowiednio dopasowanymi pieluchomajtkami warto również zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, takie jak nawilżane chusteczki oraz jednorazowe podkłady do przewijania. Dzięki temu przewijanie malucha będzie nie tylko bardziej komfortowe, ale też higieniczne.

Porady dla rodziców noworodków i niemowląt

Najbardziej chłonne pieluchy na noc powinny być wykonane z materiału, który pozwoli oddychać delikatnej skórze dziecka i zminimalizuje ryzyko powstawania odparzeń oraz podrażnień. Wybierz zatem niezwykle chłonne i wygodne pieluszki dla niemowląt od Auchan Baby 3 (4-9 kg) na noc. Są one przetestowane dermatologicznie, nie zawierają barwników czy perfum, dlatego możesz być spokojny o delikatną skórę swojej małej pociechy. Istotne jest także, aby pieluchomajtki dobrze trzymały się na ciele dziecka. Odpowiedni produkt powinien mieć w pasie mocowanie na gumkę z dodatkiem elastanu.

Pieluchomajtki dla nastolatków – jakie wybrać?

Pieluchomajtki dla nastolatków także należy wybierać pod kątem wagi. Istotne jest też, aby produkty były dyskretne, a więc wykonane ze stosunkowo cienkich, nieszeleszczących materiałów. Te aspekty docenią szczególnie nastolatki nocujące u znajomych lub wyjeżdżające na różnego rodzaju wycieczki.

Jednocześnie pieluchomajtki dla nastolatków muszą być chłonne, szczelne i wygodne. Tego typu produkty, wyglądem przypominające tradycyjną bieliznę, znajdziesz w ofercie Auchan. To artykuły idealne dla dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 15 lat lub ważą nie więcej niż 57 kg. Pieluchomajtki wystarczy założyć jak bieliznę i problem nocny zostaje zażegnany.

Wybierz najbardziej chłonne pieluchy na noc z Auchan

W sklepie online Auchan masz do wyboru artykuły dostępne w wielu rozmiarach, dlatego dopasujesz je do pociechy w różnym wieku. Dla mniejszych smyków wybierz chłonne pieluchy na noc w rozmiarze 1 (2-5 kg), 2 (3-6 kg), 3 (4-9 kg). Dla starszej pociechy postaw na modele 4 (7-18 kg) i 5 (11-25 kg).

Najlepsze pieluchomajtki na noc dla dzieci, dostępne są także w 2 wersjach. Pierwsza z nich obejmuje osoby do 7 lat (lub w przedziale 17-30 kg). Druga zaś to propozycja idealna dla młodzieńców w wieku 8-15 lat (lub ważących od 27 do 57 kg).

Postaw na sprawdzone i chętnie wybierane pieluchy oraz pieluchomajtki od Auchan Baby. Zadbaj o komfort dziecka i przejdź przez problem moczenia się w nocy bez przykrych niespodzianek.