Aplikacja
Jak Ubrać Dziecko Na Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Jaki wybrać strój na rozpoczęcie roku szkolnego dla pierwszoklasisty? Porady na pierwszy dzień i nie tylko

Opublikowano 08/29/2023

Koniec wakacji to czas, kiedy kompletujemy wyprawki szkolne i garderobę dla uczniów. W jej skład powinien wchodzić strój galowy, w którym uczeń będzie występował na wszystkich ważnych uroczystościach. Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać dziecko do szkoły – w naszym poradniku znajdziesz podstawowe zasady i wiele praktycznych porad.

Strój na rozpoczęcie roku szkolnego dla pierwszoklasisty – jak wybrać idealny na wyjątkowy dzień?

Dla 7-latka i jego rodziców rozpoczęcie nauki szkolnej to bardzo ważne wydarzenie. Świeżo upieczony uczeń powinien mieć tego dnia odświętny strój. To niezbędne, by podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości i sprawić, by dziecko poczuło się pewniej w nowym otoczeniu.

Jeśli to Wasze pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego, z pewnością zastanawiacie się jak ubrać dziecko do szkoły. Fakt, że standardy są podobne, ale w każdej szkole wymagania co do stroju szkolnego mogą być inne.

Jeśli nie ma zebrania dla rodziców w sierpniu, to z pewnością na stronie internetowej placówki znajdziecie wiele przydatnych informacji. Od listy rzeczy na wyprawkę dla pierwszaka po wytyczne dotyczące stroju szkolnego na uroczystości. Jest to na tyle istotna kwestia, że zapisuje się ją w statucie szkoły.

Strój na rozpoczęcie roku szkolnego dla pierwszoklasisty powinien odpowiadać przyjętym standardom. Dzięki temu Twoje dziecko będzie czuło się pewniej i zrobi dobre wrażenie na wychowawcy i dyrekcji.

Jak taki strój powinien wyglądać? Ogólne zasady mówią, że biała koszula i granatowy dół są najlepszym wyborem. Pierwszoklasista może mieć garnitur, ale podczas właściwych uroczystości warto ściągnąć marynarkę, ale jasna góra była dobrze widoczna. Jeśli chodzi o obuwie, stawiamy na buty wizytowe. Dodatki stosujemy oszczędnie, bądź co bądź mamy do czynienia ze strojem formalnym.

Zarówno chłopiec, jak i dziewczynka muszą wyglądać schludnie. Strój powinien być elegancki, ale nie ekstrawagancki. Jeśli masz wątpliwości co do zasad panujących w szkole, najlepszym źródłem informacji będzie sekretariat (zwykle czynny przez całe wakacje) lub rodzice starszych uczniów.

Przeczytaj też: Powrót do szkoły? Skompletuj wyprawkę szkolną z Auchan

Ubiór Na Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Jak ubrać chłopca na rozpoczęcie roku szkolnego? Poznaj inspiracje od Auchan

Chłopięcy ubiór na rozpoczęcie roku szkolnego to zestaw składający się z białej koszuli wizytowej z długim rękawem, granatowych spodni i butów formalnych. Najlepszym wyborem są półbuty w kolorze spodni.

Taki strój obowiązuje właściwie każdego ucznia – bez względu na wiek. Wyjątkiem są zakończenia kolejnych etapów edukacji. Podczas odbierania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i średniej wypada, by panowie wystąpili w pełnym garniturze w kolorze granatowym lub czarnym, z białą koszulą i w krawacie.

W szkołach w Polsce mundurki nie są obowiązkowe. Jednak część placówek stara się ujednolicić strój na uroczystości. Dlatego pojawiają się krawaty, marynarki lub koszule z symbolami i nazwą szkoły. Ważne, aby dziecko miało je na sobie podczas każdej uroczystości.

Trampki, jeansy i biała koszulka polo to dobry wybór, jednak nie na dzień rozpoczęcia szkoły. Jeśli dziecko będzie wyróżniać się strojem, może czuć się niepewnie.

Sprawdź: Najlepszy plecak do szkoły – o czym pamiętać, by był nie tylko stylowy, ale też odpowiedni dla dziecka?

Zastanawiasz się jak ubrać dziewczynkę na rozpoczęcie roku szkolnego? Podpowiadamy!

W przypadku dziewczynki ubiór na rozpoczęcie roku szkolnego może być nieco bardziej skomplikowany. Zasada białej góry i granatowego dołu pozostaje niezmienna, ale ważna jest również długość spódniczki, która nie powinna sięgać wyżej niż przed kolano. Biała bluzka w formalnym stylu nie może być przezroczysta i mieć głębokiego dekoltu.

Podczas komponowania stroju szkolnego warto zainspirować się formalnym dress codem. Nie chodzi tu o to, by dzieci nie mogły wyrażać siebie, warto jednak nauczyć je zasad właściwego dobierania stroju do okazji.

Zatem jak ubrać dziewczynkę na rozpoczęcie roku szkolnego? Skromnie i zgodnie z zasadami zapisanymi w statucie placówki. Jedynym odstępstwem od reguły jest fakt, że dziewczęta mogą zamienić spódniczkę na wizytowe spodnie.

Jak Ubrać Dziecko Do Szkoły

Inspiracje modowe – postaw na wygodny i schludny ubiór na rozpoczęcie roku szkolnego

Przejdźmy do praktyki. Skomponowaliśmy dwa przykładowe zestawy, które będą dla Ciebie punktem wyjścia i inspiracją.

Inspiracja na to, jak ubrać dziewczynkę na rozpoczęcie roku szkolnego

Wybierz białą bluzkę z bawełny. Wybór długości rękawa jest dowolny – może być również krótki. Dobrze, jeśli bluzka ma charakter wizytowy – w ostatnich sezonach bardzo modne są wykładane kołnierzyki półokrągłe i bufiaste rękawki. Kilkulatki wyglądają w nich naprawdę uroczo. Dla nastolatki dobrym wyborem będzie klasyczna biała koszula.

Drugim elementem jest granatowy dół – spódniczka lub spodnie. Krój spódniczki można dopasować do figury dziewczynki – zdobienia w formie falbanek są jak najbardziej dozwolone. Proste spodnie lub eleganckie granatowe cygaretki to alternatywa na chłodniejsze miesiące. Warto również pamiętać o sweterku lub marynarce w razie złej pogody. Całość uzupełnią granatowe balerinki i dyskretne ozdoby do włosów. Jeśli uroczystość nie wymaga zabrania plecaka szkolnego, to strój można wzbogacić o małą torebkę.

Przeczytaj też: Przybory dla leworęcznych dzieci – znajdziesz je w Auchan!

Przykładowa propozycja, jak ubrać chłopca na rozpoczęcie roku szkolnego

Dla chłopca wybierz białą koszulę z gładkiej bawełny. Klasyczny kołnierzyk i długi rękaw podkreślą formalny charakter stroju. Granatowe spodnie mogą mieć bardziej dopasowany krój zgodnie z aktualnymi trendami.

Formalny strój małego chłopca powinien zawierać pasek w tym samym kolorze co buty. Możesz go zamienić na szelki, które wyglądają uroczo u małych chłopców, a stylizacjom nastolatków nadają modny charakter retro. W takiej sytuacji krawat może zastąpić muszka, ale tylko pod warunkiem, że uczeń nie ma obowiązku nosić krawata szkolnego.

Po klasyczny strój szkolny zapraszamy do Auchan! W naszych sklepach stacjonarnych znajdziesz wszystko, czego potrzeba, by skomponować galowe zestawy na rozpoczęcie roku szkolnego i uroczyste apele.

Strój Na Rozpoczęcie Roku Szkolnego Dla Pierwszoklasisty

Jak ubrać dziecko do szkoły? Porady dotyczące roku szkolnego i nie tylko

Na koniec kilka słów o tym, jakie elementy powinien zawierać codzienny strój ucznia. Postaw na wygodne i przewiewne ubrania, w których dziecko będzie czuło się komfortowo. Najlepszym wyborem na co dzień są bawełniane koszulki i dresy.

Na lekcje dziecko powinno przychodzić ubrane schludnie, ale swobodnie. O ile galowe zestawy narzucają sztywne zasady, to codzienne stroje dziecko może dobierać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Kolorystyka i wzory są dowolne, o ile statut szkoły nie stanowi inaczej.

Dlatego na zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego wybierzcie się wspólnie. Pozwól dziecku (bez względu na wiek) samodzielnie wybierać t-shirty, bluzy i spodnie. W ten sposób tworzy się indywidualny styl i uczy odpowiedzialności za swoje decyzje. Na zakupy zapraszamy do Auchan – kolekcje Inextenso to ubrania dobrej jakości w rozsądnych cenach.

Nie zapomnij również o butach na zmianę i stroju na WF! Najczęściej obuwie szkolne to trampki na białej podeszwie, która nie może się ślizgać. Jeśli pierwszak ma jeszcze kłopot z wiązaniem sznurówek, kup buty na rzepy. Rozwiązane sznurówki mogą zagrażać jego bezpieczeństwu, a brak umiejętności ich wiązania narazi go na niepotrzebny stres.

Strój sportowy to zwykle bawełniana koszulka i krótkie spodenki. Warto kupić więcej takich zestawów, by dziecko miało zawsze pod ręką czyste i świeże stroje na WF. Jeśli Twoja pociecha chodzi do szkoły sportowej, to wymagania mogą być inne – odpowiednie do uprawianej dyscypliny. Dodatkowo przyda się również worek na strój sportowy oraz butelka na wodę wielorazowego użytku.

Jak Ubrać Dziecko Na Rozpoczęcie Pierwszej Klasy

Wiesz już, jak ubrać dziecko do szkoły. Czas na nowy rok szkolny!

Galowy strój szkolny powinien być elegancki i schludny, odpowiedni do uroczystych okazji. Zwykle obejmuje klasyczną marynarkę w ciemnym odcieniu, dobrze skrojone spodnie oraz elegancką koszulę. Krawat lub mucha są często uważane za integralny element stroju.

Buty powinny być czarne lub brązowe, pasujące do reszty zestawu. Ważne jest, aby strój był odpowiednio dopasowany do sylwetki i dobrze wykonany, co podkreśli jego formalny charakter. Warto również dbać o detale, takie jak schludna fryzura i akcesoria, aby stworzyć kompletną stylizację.

Codzienny strój szkolny powinien być wygodny, praktyczny i schludny. Zwykle obejmuje spodnie dresowe lub jeansy oraz swobodną koszulkę, lub bluzę. Ważne jest, aby strój był dostosowany do warunków pogodowych i umożliwiał swobodne poruszanie się w czasie zajęć.

Ubrania, wyprawkę szkolną oraz wszystkie niezbędne akcesoria kupisz w Auchan. Nasze sklepy już są gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a Wy?