Aplikacja

Klocki LEGO® dla 5-latka – wybierz najlepszy zestaw dla swojego dziecka!

Aniela
Przez Aniela
Opublikowano 11.06.2024 4 minut czytania

Klocki LEGO® od dziesięcioleci zyskują uznanie dzieci i rodziców. Pracując nad konstrukcjami, maluchy kształcą kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, logiczne myślenie oraz cierpliwość. Sprawdź, jaki zestaw LEGO® dla 5-latka będzie najlepszy!

Najlepsze zestawy LEGO® dla 5-latków

W wieku 5 lat mózg dziecka rozwija się w dużym tempie. Stymulacja za pomocą budowania konstrukcji to najlepsze, co można mu zaserwować. Warto też jednak pamiętać, że nie wolno stawiać maluchowi zbytnio wymagających wyzwań. Z tego względu ważne jest, by wybrany przez Ciebie zestaw LEGO® był dopasowany nie tylko do zainteresowań malucha, ale także do jego zdolności i wieku. Na szczęście duński producent bardzo w tym pomaga, oznaczając swoje produkty.

Klocki LEGO® dla 5-latka – postaw na kreatywne LEGO® Classic

Seria LEGO® Classic przeznaczona jest dla młodszych dzieci, ale i w rodzicach może wzbudzić odrobinę nostalgii. W zestawach znajdziesz przede wszystkim podstawowe klocki i kilka prostszych konstrukcji, które mogą być pretekstem do wyzwolenia mocy twórczej. Są to produkty nastawione na ćwiczenie wyobraźni i tworzenie własnych konstrukcji, aczkolwiek warto też zwrócić uwagę na ich tematykę.

Zestaw LEGO® Classic Kreatywne klocki LEGO® (10696)

Zestaw LEGO®Classic Kreatywne klocki LEGO® (10696) to swoisty „pakiet startowy”, zawierający najważniejsze elementy różnych rodzajów i dający możliwość sprawdzenia, w którym kierunku chce podążać młody budowniczy. Jak sama nazwa wskazuje – kreatywność jest tu najważniejsza.

Klocki LEGO® Classic – Kreatywne zwierzątka (11034)

Zestaw LEGO® Classic Kreatywne zwierzątka (11034) zawiera nie tylko liczne części, które złożą się na łapki, grzbiety i główki, ale także pakiet przeróżnych oczu. Dodatkowo zwierzątka mogą szybko przekształcić się w różne inne stwory lub mityczne istoty.

Zestaw LEGO® Classic Kreatywne pojazdy (11036)

LEGO® Classic Kreatywne pojazdy (11036) to zestaw, w którym poza częściami „karoserii” – znajdziesz liczne koła. Jeśli Twoje dziecko od małego interesuje się poruszającymi po ulicach pojazdami, to zdecydowanie będzie najlepszy wybór.

Klocki LEGO® dla 5-letniego chłopca – zestawy LEGO® City

Klocki LEGO® City to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii duńskiego producenta. Pozwala nie tylko kreować własną przestrzeń miejską, ale wprowadza również element tworzenia historii, a co za tym idzie – jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię.

Zestaw LEGO® City Ciężarówka z burgerami (60404)

Przepiękny zestaw o walorach kolekcjonerskich – wiele dzieci (a nawet dorosłych) przepada za wszelkiego typu food truckami. Marka LEGO® oferuje jeden z nich! Pomimo niewielkich rozmiarów, zestaw LEGO® City Ciężarówka z burgerami (60404) jest świetnie zaprojektowany i pozwala na zabawę na wiele sposobów, m.in.: poruszanie się samochodzikiem oraz rozdzielenie od niego części gastronomicznej.

Klocki LEGO® City Łódź strażacka (60373)

LEGO® City Łódź strażacka (60373) nie tylko świetnie wygląda, ale zachęca do zabawy w dodatkowy sposób. Większy z pojazdów zawartych w zestawie faktycznie unosi się na wodzie, co można przetestować w wannie… albo podczas rodzinnego wypadu nad jezioro!

Zestaw LEGO® City Szkolenie psów policyjnych w terenie (60369)

LEGO® City Szkolenie psów policyjnych w terenie (60369) to jeden z ciekawszych zestawów w ofercie! Jest on dobrym prezentem dla dziecka, które interesuje się zwierzętami. W zestawie znajdziesz też spory samochód policyjny, więc po sesji możecie wspólnie urządzić pościg!

Klocki LEGO® dla 5-latki – zwierzęce przygody z LEGO® Friends

Zestawy z serii Friends szczególnie przypadły do gustu dziewczynkom, jednakże – dzięki atrakcyjnemu wzornictwu i rozbudowanej tematyce – budzi on zainteresowanie również chłopców, a nawet starszych fanów LEGO®.

Zestaw LEGO® Friends Przyczepka dla konia i kucyka (42634)

Uroczy zestaw LEGO® Friends Przyczepka dla konia i kucyka (42634) to idealny początek przygody z serią Friends. W pozornie niewielkim pudełku kryje się koń, kucyk, dwie minifigurki oraz prosta przeszkoda do odgrywania scenek. Po wszystkim zwierzaki można zapakować na przyczepkę i odjechać ku nowej przygodzie.

Klocki LEGO® Friends Food truck z hot dogami (42633)

Jeśli Twoje dzieci posiadają już klocki LEGO® City Ciężarówkę z burgerami (60404), a chcesz je zachęcić do wspólnej zabawy, świetnym pomysłem będzie podarowanie im zestawu LEGO® Friends Food truck z hot dogami (42633). Za sprawą obu zestawów rodzeństwo może razem tworzyć różne historie, np.: zorganizować zlot mobilnych restauracji.

Zestawy dla dziewczynki 5–6 lat

Klocki LEGO® cieszą się popularnością wśród dziewczynek, gdyż nie tylko zapewniają godziny prawdziwej frajdy, ale i pobudzają wyobraźnie i pozwalają poznać różne zajęcia i zawody. Jeśli zastanawiasz się, jaki zestaw będzie odpowiedni dla Twojej 5-6 letniej pociechy sprawdź nasz artykuł – Jakie klocki LEGO® dla dziewczynki 5-6 lat wybrać? Podpowiadamy!.

Klocki LEGO® dla 5-latka i 5-latki – Twój wkład w kreatywny rozwój dziecka

Wybór zestawu dla dziecka to niewątpliwie ważna sprawa. Warto jednak pamiętać, że Twój wkład nie powinien się na tym kończyć. Tak samo, jak typ zestawu, równie istotne jest znalezienie czasu na wspólną zabawę z obdarowanym oraz wytłumaczenie im ewentualnych niejasności czy zawiłości konstrukcji – także (a może zwłaszcza) tych kontekstowych i merytorycznych. Marka LEGO® od zawsze zachęca do zabawy swoimi produktami całe rodziny, a my zdecydowanie się z tym zgadzamy!

Aniela
Napisane przez
Aniela
Ekspertka ds. marketingu, kreatywna dusza z pasją do pisania i tworzenia treści. Fascynuję się światem mody i urody, dlatego chcę dzielić się trendami oraz poradami dotyczącymi pielęgnacji. Pasjonuję się też ogrodnictwem i eko rozwiązaniami. Zbieram praktyczne wskazówki dotyczące uprawy roślin, projektowania ogrodów oraz zrównoważonego trybu życia. Jestem także miłośniczką zwierząt. Staram się, aby treści zawierały praktyczne porady na temat opieki nad pupilami oraz ich relacji z ludźmi. Często eksperymentuje też z tradycyjnymi przepisami, tworząc nowe, autorskie dania inspirowane innymi kulturami i smakami.