Aplikacja

Sprawdź najlepsze gry planszowe dla dzieci i wybierz idealną!

Opublikowano 05.11.2023

Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka dla całej rodziny, ale także doskonały sposób na rozwijanie wielu istotnych umiejętności wśród najmłodszych. Dzięki nim możesz stworzyć magiczne chwile pełne zabawy i nauki. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze gry planszowe dla dzieci dostępne w sklepie internetowym Auchan.

Wprowadzenie do świata gier planszowych dla dzieci

Przy szybkim tempie współczesnego życia łatwo jest zatracić się w natłoku bodźców. W tym kontekście gry planszowe oferują wyjątkową szansę na oderwania się od smartfonów czy tabletów i spędzenie czasu w towarzystwie bliskich osób.

Jednak planszówki to znacznie więcej niż zwykła rozrywka, zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodszych. Gry rodzinne uczą logicznego myślenia, współpracy, koncentracji, a także rozwijają pamięć i kreatywność. Często wymagają rozwiązywania problemów i analizowania sytuacji. Ta cenna umiejętność jest przydatna nie tylko podczas gry, ale również w życiu codziennym.

Aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze gry planszowe dla dzieci, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem. Uwzględniliśmy w nim najciekawsze propozycje dostępne w ofercie sklepu internetowego Auchan.

Sprawdź także: Jak nauczyć się grać w szachy? Poradnik dla początkujących

Wybierz grę idealną dla dziecka i całej rodziny z Auchan!

Jeśli chcesz wybrać idealną planszówkę dla swojego dziecka, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Wiek pociechy, jego zainteresowania i edukacyjne potrzeby to czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Sklep internetowy Auchan ma w swojej ofercie szeroki wybór planszówek dla dzieci. Wiele tytułów to gry planszowe dla całej rodziny, które łączą zabawę z walorami edukacyjnymi Skorzystaj z naszych rekomendacji i spraw, aby wspólne rodzinne rozgrywki stały się wyjątkowe!

Przeczytaj również: 5 pomysłów na fajne zabawy na dworze dla dzieci

Najlepsze gry planszowe dla najmłodszych (3-6 lat)

Dla dzieci w wieku przedszkolnym polecamy planszówki, które mają proste zasady, są kolorowe i zabawne. Takie gry pomagają dzieciom poznawać świat, rozwijać zdolności manualne i językowe, a także uczą ich rozpoznawać kolory i kształty. Poznaj najlepsze naszym zdaniem gry planszowe dla dzieci do lat 6.

 • LAMA EXPRESS (NICEPLACE): to fajna gra planszowa, która łączy w sobie elementy zabawy, nauki i zdrowej rywalizacji, co czyni ją doskonałą propozycją dla dzieci i rodziców. Koncentruje się wokół wyścigu lam. Gracze muszą używać kości, aby poruszać się po planszy i zbierać karty owoców. Wygrywa ten, kto jako pierwszy przekroczy linię mety.
 • GRA SZYBKI KOD (PRO-KIDS): ta planszówka uczy najmłodszych graczy koncentracji i cierpliwości. W trakcie rozgrywki dzieci muszą skupić się na rozwiązywaniu różnorodnych zagadek, odkrywaniu ukrytych obrazów i podejmowaniu decyzji dotyczących umieszczania odpowiednich figur na planszy. To doskonały trening dla rozwijającego się młodego intelektu.
 • GRA CZAS NA TORT (EPEE): celem gry jest pomaganie zwierzętom w dekorowaniu tortów na przyjęciu urodzinowym. Gracze wspólnie starają się przyozdobić wypieki kolorowymi akcesoriami, takimi jak balony, lizaki i serduszka. Planszówka rozwija u najmłodszych graczy zdolności manualne oraz umiejętność rozróżniania kolorów i kształtów.

Gry planszowe dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)

Dzieciom w tym przedziale wiekowym polecamy gry planszowe, które są bardziej wymagające intelektualnie, angażujące emocjonalnie i humorystyczne. Dzięki nim młodzi gracze mogą uczyć się strategicznego planowania, przewidywania ruchów przeciwnika oraz analizowania różnych sytuacji. Oto 3 propozycje fajnych gier planszowych dla dzieci w wieku szkolnym.

 • GRA AZUL (EDYCJA POLSKA) (REBEL): to gra planszowa, która polega na układaniu kolorowej mozaiki. Gracze rywalizują o zdobycie punktów poprzez staranne wykładanie kafelków na swojej planszy. To znakomita propozycja dla najmłodszych; pozwala na rozwijanie zdolności artystycznych i rozwija wyobraźnię. 

 

 • GRA DINOZAUR W OPAŁACH (LUCRUM GAMES): fabuła tej gry koncentruje się wokół erupcji wulkanu, a celem jest ucieczka przed katastrofą. Gracze kontrolują dinozaury i przemierzają planszę, aby zbierać karty akcji z szeregiem zdolności. Planszówka doskonali refleks, myślenie strategiczne i umiejętność podejmowania skalkulowanego ryzyka.

 

 • GRA NA SKRZYDŁACH (REBEL): to planszówka, która wprowadza młodych graczy w fascynujący świat ptaków i rozbudza w nich zainteresowanie przyrodą. W trakcie rozgrywki uczestnicy muszą skupić się na zapamiętywaniu i rozpoznawaniu różnych gatunków ptaków, co nie tylko dostarcza rozrywki, ale także stanowi źródło cennej wiedzy.

Gry planszowe dla nastolatków (13+ lat)

Nastolatkowie to grupa graczy, która ma już rozwinięte umiejętności i zainteresowania. Aby gra planszowa przypadła im do gustu, musi być ciekawa tematycznie, angażująca emocjonalnie i pobudzająca intelektualnie. Dzięki planszówkom nastolatkowie mogą rozwijać swoją osobowość, wyrażać poglądy i nawiązywać relacje z innymi. Oto 3 ciekawe gry planszowe dla dzieci we wczesnym wieku nastoletnim.

 • GRA TAJNIACY (REBEL): to emocjonująca gra rodzinna, w której uczestnicy wcielają się w rolę agentów specjalnych. Jej celem jest odkrycie tajemniczych tożsamości innych graczy i rozpracowanie ich misji. Nastolatkowie uwielbiają tę grę, ponieważ pozwala im ćwiczyć swoje umiejętności dedukcji i rozumowania logicznego.
 • GRA NIEZŁY BLEF (TREFL): to świetna propozycja dla starszych dzieci, które chcą się bawić i rywalizować. Podczas rozgrywki gracze muszą wykazać się sprytem i zdolnością do blefowania. Gra polega na zbieraniu zestawów kart, a jednocześnie próbie oszukiwania innych graczy. To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak czytanie mimiki twarzy, kontrola emocji i rozpoznawania sygnałów niewerbalnych.
 • GRA EGO: EMOCJE (TREFL): to planszówka, która stawia na rozwijanie umiejętności związanych z inteligencją emocjonalną i zdolnością skutecznej komunikacji. W trakcie rozgrywki uczestnicy otrzymują własną planszę z różnorodnymi kartami, z których każda symbolizuje konkretną emocję. Głównym celem gry jest dopasowywanie tych kart do swoich własnych emocji, a także wymiana doświadczeń z pozostałymi graczami. 

Towarzyskie gry planszowe na prezent

Gry towarzyskie to kategoria planszówek, które kładą nacisk na współpracę, komunikację oraz interakcje między graczami. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale także uczą dzieci (i dorosłych) umiejętności społecznych, takich jak rozumienie emocji innych osób, wyrażanie swoich myśli, czy słuchanie. Warto sięgnąć po nie, aby połączyć przyjemność z nauką i budować więzi rodzinne w czasie wspólnych rozgrywek. Towarzyskie gry planszowe doskonale sprawdzą się jako prezent dla dzieci i dorosłych. Oto 3 propozycje planszówek idealnych na wspólne wieczory z rodziną.

 • GRA OK BOOMER! (GOLIATH): to humorystyczna planszówka polegająca na tym, że gracze odpowiadają na pytania dotyczące różnych aspektów życia – zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości. W trakcie rozgrywki dzieci w zabawny sposób poznają różnice między pokoleniami, jednocześnie czerpiąc z niej mnóstwo frajdy. To doskonały przykład na to, że gry planszowe mogą uczyć, bawić i rozwijać.
 • GRA WHAT DO YOU MEME? (EPEE): gra obraca się wokół tworzenia memów poprzez łączenie podpisów z obrazkami pochodzącymi z Internetu. Ta planszówka dla dzieci i dorosłych zachęca do wykazania się kreatywnością i pokazania swojego poczucia humoru. Dodatkowo gracze mają okazję poszerzyć wiedzę na temat nawiązań do popkultury.
 • GRA PODŁOGA TO LAWA (GOLIATH): to planszówka, która nie tylko łączy pokolenia, ale również sprawia, że wszyscy gracze dosłownie muszą ruszyć się z miejsca! Celem gry jest pozostanie ostatnim “żywym” graczem, który nie wpadł do lawy. Uczestnicy muszą poruszać się po pokoju, unikając dotykania podłogi. W tym celu używa się “kamieni bezpieczeństwa” oraz wykonuje różne wyzwania z dołączonych do zestawu kart. Gra rozwija wyobraźnię, zręczność oraz kreatywność

Spędź czas razem z dzieckiem i wybierz ulubioną grę na wieczór!

Jak już wiesz, najlepsze gry planszowe dla dzieci nie tylko bawią, ale także uczą i integrują. Pozwalają na wspólną zabawę, rywalizację lub współpracę. Stanowią również okazję do poznawania nowych rzeczy, rozwijania umiejętności i wyrażania siebie. W Auchan cenimy te wartości, dlatego staramy się dostarczać naszym klientom ciekawe gry planszowe dla najmłodszych i nie tylko.

Oferta obejmuje różnorodne tytuły dla całej rodziny. Mamy planszówki zarówno dla tych, których interesuje edukacyjna rozrywka, jak i tych, którzy wolą spędzić czas na aktywnej zabawie. Nie czekaj dłużej i wybierz ulubioną planszówkę na wieczór! Sprawdź także ofertę puzzli dla dzieci, gier karcianych i piłkarzyków. Zachęcamy do składania zamówień z dostawą do domu!