Aplikacja

Kurczak z grzędy – sprawdź produkt od Pewni Dobrego

Opublikowano 09.03.2024 - 3 minut czytania

W społeczeństwie świadomym, jak ważne są kwestie zdrowia i prawidłowego odżywiania konsumenci poszukują wyrobów spożywczych, tworzonych z szacunkiem dla natury i pełnych wartości odżywczych. Takim produktem jest kurczak z grzędy marki Pewni Dobrego – to mięso pochodzące ze zrównoważonej i odpowiedzialnej hodowli lokalnych dostawców.

Dlaczego warto wybierać produkty marki Pewni Dobrego?

Decydując się na wyroby od Pewni Dobrego, jak na przykład kurczak z grzędy, zyskujesz liczne korzyści zdrowotne i ekologiczne. Nasze produkty pochodzą od lokalnych producentów – kury hodowane są na wolnym wybiegu, dzięki czemu mają więcej swobodnej przestrzeni do poruszania się, co sprzyja ich naturalnemu rozwojowi.

Dodatkowo taka forma hodowli minimalizuje ryzyko chorób i eliminuje potrzebę stosowania antybiotyków, co bezpośrednio przekłada się na jakość produktów spożywczych. Zwierzęta mają dostęp do otwartych przestrzeni, gdzie zachowane są naturalne pory dnia i nocy, tak aby mogły praktykować swoje naturalne zachowania. Takie czynniki znacząco wpływają na ich zdrowie, a tym samym podnoszą jakość mięsa.

Chów zwierząt na wybiegu przyczynia się do zapewnienia im dobrostanu, głównie z uwagi na ilość zapewnionego miejsca, dostęp do wody i światła dziennego. Podczas takiej hodowli zużywa się też mniej zasobów wody i energii. Stawiając na produkty od Pewni Dobrego, wspierasz zrównoważone rolnictwo przyjazne dla środowiska.

Przeczytaj także: Jak przyprawić kurczaka, aby był smaczny i soczysty? Podpowiadamy!

Kurczak z grzędy – co wyróżnia ten produkt?

Jeśli nie wiesz, co to jest tuszka z kurczaka, chętnie wyjaśnimy. Tuszka z kurczaka to świeże mięso drobiowe z wolnego chowu pozbawione chemii i antybiotyków. Mięso od Pewni Dobrego wyróżnia się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale także wysoką jakością.

Drób karmiony jest wysokiej jakości paszą – starannie wyselekcjonowaną i dostosowaną do swoich potrzeb żywieniowych. Dieta zwierząt zawiera naturalne składniki bez GMO (genetycznie modyfikowanych organizmów), w tym zboża, nasiona, warzywa i owoce. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku, kurczaki są starannie wybierane i poddawane procesowi produkcji. Jego etapy obejmują odpowiednią obróbkę, chłodzenie i pakowanie w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki przechowywania i transportu. Poszczególne elementy kurczaka są dzięki temu jędrne, soczyste i pełne smaku.

Wszystkie powyższe komponenty zapewniają najwyższą jakość oraz wartości odżywcze mięsa kurczaka z grzędy od Pewni Dobrego. Wybierając ten produkt, możesz mieć pewność, że wspierasz praktyki hodowlane zgodne z etycznymi wartościami.

Korzyści zdrowotne płynące z wyboru kurczaka Pewni Dobrego

Kurczak z grzędy od Pewni Dobrego jest doskonałą opcją dla osób dbających o zdrowie, które świadomie wybierają produkty składające się na ich codzienną dietę. W porównaniu do innych rodzajów mięs – drób ma niską zawartość tłuszczów, zwłaszcza tych nasyconych. Wkomponowanie do swojej diety wysokiej jakości mięsa z kurczaka, pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, co z kolei korzystnie wpływa na zdrowie serca i obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Co więcej, kurczak jest źródłem wysokiej jakości białka, które jest niezbędne do budowy i regeneracji tkanek, w tym mięśni. Zawiera różnorodne składniki odżywcze, takie jak witaminy z grupy B, żelazo, cynk i potas, fundamentalne dla zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przeczytaj także: Poznaj markę Pewni Dobrego i wybieraj świadomie

Przepis Auchan na…

roladki z oscypkiem

Spróbuj wyjątkowych roladek z oscypkiem. To tradycyjne danie, które zaskoczy Cię swoim smakiem!

Jak świadomy wybór wpływa na naszą przyszłość?

Decydując się na produkty marki Pewni Dobrego, przyczyniasz się do promowania rodzimego rolnictwa i etycznego traktowania zwierząt hodowlanych. Dzięki temu możesz wpływać na pozytywne zmiany w społeczeństwie i środowisku naturalnym.

Wybierając świadomie, nie tylko dbasz o swoje zdrowie, ale także angażujesz się w budowanie lepszej przyszłości dla środowiska. Dostępny w Auchan kurczak z grzędy od Pewni Dobrego stanowi więc nie tylko pyszny i zdrowy wybór w codziennej diecie. Wspiera również nadrzędne wartości, którymi należy kierować się w podejmowaniu codziennych decyzji konsumenckich.