Aplikacja

Łosoś jurajski – przekonaj się, jak dobry może być łosoś marki własnej Auchan Pewni Dobrego!

Opublikowano 16.03.2023

Na rynku znaleźć można łososia w różnych odsłonach. Jedną z nich jest łosoś jurajski, dostępny w ofercie sklepów Auchan. Skąd pochodzi i czym wyróżnia się ta ryba?

Spożywanie łososia a wpływ na zdrowie

Łosoś jest ceniony głównie ze względu na swoje walory smakowe, ale korzyści związanych z jego spożywaniem jest znacznie więcej – zwłaszcza tych zdrowotnych. Wg badań Cardiovascular Health Study (CHS), regularne spożywanie łososia spowalnia starzenie mózgu i może poprawić zdolności poznawcze – odpowiedzialne są za to kwasy tłuszczowe omega-3.

Inne badanie przeprowadzone wśród młodych europejskich mężczyzn i kobiet z nadwagą wykazało, że spożywanie łososia przyczynia się do obniżenia poziomu markerów wskazujących na stan zapalny, co jest kluczem do leczenia wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy i raka.

Sprawdź również: 3 pomysły na obiad, a w roli głównej łosoś – przepis krok po kroku

Różowy kolor łososia wynika z wysokiej zawartości przeciwutleniacza zwanego astaksantyną. Związek ten zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca poprzez poprawę poziomu cholesterolu, a w połączeniu z kwasami tłuszczowymi omega-3 wykazuje korzystne działanie na układ nerwowy.

Łosoś jest pożywnym źródłem białka, które jest ważne dla utrzymania zdrowia kości, zapobiegania utracie mięśni i lepszego gojenia ran. Wysokie stężenie astaksantyny może dodatkowo poprawić elastyczność skóry, złagodzić efekty starzenia i chronić przed skutkami długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV.

Czym wyróżnia się łosoś jurajski dostępny w ofercie Auchan?

Łosoś Jurajski dostępny w ofercie Auchan pochodzi z Polski, hodowany jest w wysoko zmineralizowanej wodzie, w bardzo głębokim odwiercie wód geotermalnych. W porównaniu z norweskim lub atlantyckim nie ma kontaktu z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia i życia, takimi jak metale ciężkie, pestycydy czy barwniki. Ryba hodowana w takich warunkach wyróżnia się także lepszym smakiem. Doskonale sprawdzi się zarówno jako składnik główny zupy rybnej czy potrawki, jak i dodatek do sałatek, przystawek czy zapiekanek.

Zależy nam na tym, aby produkty, które oferujemy klientom, były zawsze świeże i wysokiej jakości, co staramy się podkreślać na każdym kroku. Łosoś Jurajski sygnowany jest certyfikatem zrównoważonej hodowli ASC (The Aquaculture Stewardship Council), który przyznawany jest przedsiębiorstwom branży rybnej w handlu i przetwórstwie. Stanowi dowód na to, że ryba hodowana jest w kontrolowanych warunkach, z poszanowaniem środowiska naturalnego i bez dodatku GMO. Co więcej, każdy cykl procesu produkcyjnego odbywa się w cyklu zamkniętym, dzięki czemu co pozwala zredukować powstawanie odpadów i zmniejszać ślad węglowy.

Z uwagi na wysoką zawartość kwasów omega-3 łosoś atlantycki jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osób przewlekle chorych czy starszych. Oferowany przez Auchan Łosoś Jurajski dostarczony jest w szczelnym, hermetycznym opakowaniu, co stanowi gwarancję jego świeżości. Po otwarciu wystarczy owinąć go folią aluminiową i włożyć do lodówki. W takich warunkach wytrzyma około 3-4 dni.

Przeczytaj też: Dieta śródziemnomorska – co to za dieta i dla kogo będzie idealna? Poznaj przykładowy jadłospis!

Łosoś Jurajski – tylko w sklepach Auchan

Łosoś jurajski dostępny jest wyłącznie w sklepach z charakterystycznym logo czerwonego ptaka Auchan. Jako oficjalni dystrybutorzy łososia jurajskiego jesteśmy dumni z tego, że wspólnie możemy dołożyć cegiełkę do bycia częścią świadomej konsumpcji, u podstaw której leży idea zrównoważonego rozwoju. Jeśli poszukujesz naturalnych źródeł pokarmu, już teraz odwiedź jeden z naszych sklepów lub złóż zamówienie online – dostarczamy najwyższej jakości ryby prosto do Twojego domu!