Aplikacja

Sekrety jakości Pewni Dobrego – poznaj pstrąga, kurczaka z grzędy i inne produkty

Opublikowano 13.03.2024 - 5 minut czytania

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do jakości i pochodzenia produktów spożywczych. Zapraszamy Cię na wyjątkową podróż, podczas której poznasz nasze wyroby z perspektywy hodowcy Pewni Dobrego – przekonaj się, jak dobrostan zwierząt i ekologiczne rolnictwo czynią naszą żywność nie tylko smaczną, ale i godną zaufania. Podążaj razem z nami przez każdy etap jej powstawania – od wyboru surowców, przez współpracę z lokalnymi dostawcami, aż po ostateczne dostarczenie produktów.

Jakość i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W Pewni Dobrego dbamy o to, aby nasze produkty były nie tylko smaczne i zdrowe, ale również bezpieczne dla konsumentów. Dlatego też stosujemy rygorystyczne procedury kontroli towarów spożywczych na każdym etapie produkcji – począwszy od starannie wybranych surowców pochodzących od sprawdzonych, lokalnych dostawców, aż po badania laboratoryjne. Produkty testujemy pod kątem różnych czynników, takich jak skład chemiczny, obecność szkodliwych substancji czy potencjalne zagrożenia dla alergików. Dzięki temu mamy pewność, że każdy towar ma wysoką jakość i jest gotowy do konsumpcji.

Przeczytaj także: Test smaku Pewni Dobrego – przekonaj się, jak smakuje kurczak z grzędy!

Skąd pochodzą nasze produkty?

Lokalne gospodarstwa rolne i dostawcy stanowią nieodłączną część marki Pewni Dobrego. W Auchan wierzymy, że kluczem do stworzenia produktów najwyższej jakości jest współpraca z zaufanymi Partnerami, którzy podobnie jak my, kładą nacisk na etyczną hodowlę zwierząt i zrównoważone praktyki rolnicze. Nasi dostawcy pochodzą z różnych regionów Polski. Starannie wybieramy każde gospodarstwo, analizując jego praktyki uprawne i hodowlane oraz zgodność z naszymi wartościami.

Lokalni producenci

Współpraca z zaufanymi dostawcami ma dla nas ogromne znaczenie. To nie tylko dostęp do świeżych produktów, ale również możliwość śledzenia każdego ścieżki każdego składnika – od pola uprawnego do stołu. Wśród naszych dostawców owoców znajdują się gospodarstwa z województwa mazowieckiego i podlaskiego, czyli regionów znanych z obfitości i wyjątkowego smaku plonów. Warzywa od Pewni Dobrego, które znajdziesz w Auchan, pochodzą głównie z województwa mazowieckiego, gdzie dostawcy uprawiają je zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego. Dzięki temu możemy dostarczyć naszym klientom produkty pełne smaku i witamin.

Pstrąg tęczowy Pewni Dobrego pochodzi z hodowli znajdujących się w regionie wybrzeża województwa zachodniopomorskiego. Ryby hodowane są bez antybiotyków, w zbiornikach z wodą geotermalną, bogatą w związki mineralne, gdzie mają możliwość swobodnego poruszania się. Jest to także woda głębinowa, wolna od metali ciężkich i toksycznych substancji, którą specjalnie schładzamy do ok. 15°C. Właśnie dzięki niej błyszczące łuski pstrąga zyskują charakterystyczne, tęczowe zabarwienie, a mięso jest sprężyste i zwarte. Pstrągi Pewni Dobrego karmione są również paszą bez GMO. Dzięki temu, sięgając po nasze ryby, masz pewność, że wybierasz dobry produkt, bogaty w kwasy omega-3, które działają przeciwzapalnie, antyalergicznie oraz anty-neurodegeneracyjnie. Co więcej, DHA i EPA zawarte w pstrągu wpływają na gęstość mineralną kości i przeciwdziałają skutkom stresu oksydacyjnego.

Jak rozpoznać świeżą rybę? Spójrz na jej oczy. Wypukłe i błyszczące oznaczają, że jest ona świeża. Skrzela natomiast powinny być jasnoczerwone, a mięso twarde.

Przepis Auchan na…

pieczonego pstrąga z ziołami i masłem koperkowym

Pstrąg Pewni Dobrego bogaty w kwasy omega-3 z aromatycznymi dodatkami to zdrowa propozycja na obiad dla całej rodziny.

Jeśli chodzi o drób i mięso, współpracujemy z lokalnymi dostawcami z województwa wielkopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego czy też podlaskiego. Nasz kurczak z grzędy pochodzi z chowu bez antybiotyków, a karmiony jest paszą roślinną bez GMO. Zwierzęta mają także dostęp do naturalnego światła słonecznego. Mięso i skóra kurczaków z grzędy Pewni Dobrego z obniżoną zawartością tłuszczu są wyjątkowo delikatne. To wszystko także dzięki naturalnemu, powolnemu okresowi wzrostu.

Natomiast nabiał przekazują nam gospodarstwa z wielkopolski, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego, które specjalizują się w produkcji świeżych i pysznych przetworów mlecznych.

Przeczytaj także: Kurczak z grzędy – sprawdź produkt od Pewni Dobrego

Przepis Auchan na…

podudzia i skrzydełka kurczaka w tradycyjnej marynacie

To danie jest pełne aromatów dzięki delikatnemu mięsu oraz bogactwu ziół kontrastujących ze smakiem kremowego sosu z warzyw.

Dobrostan zwierząt

Niezmiernie ważnym aspektem, który bierzemy pod uwagę podczas procesu produkcji, jest dobrostan zwierząt. Dążymy do zapewnienia naszym Klientom artykułów, których wytwarzanie odbywa się w sposób etyczny. Wszyscy nasi dostawcy mięsa i nabiału zapewniają zwierzętom odpowiednie warunki życia, w tym pełnowartościową dietę, przestrzeń do swobodnego poruszania, dostęp czystej wody oraz właściwe warunki środowiskowe i opiekę weterynaryjną.

Aby zachować dobrostan drobiu, dbamy o to, aby kurczaki miały dostęp do otwartej przestrzeni oraz były karmione zrównoważoną paszą bez GMO (bez organizmów zmodyfikowanych genetycznie). Również w przypadku dobrostanu bydła mlecznego – nasze gospodarstwa partnerskie stosują praktyki hodowlane zapewniające komfort i zdrowie krów mlecznych. Przestrzegają zasad zrównoważonego rolnictwa, zapewniając bydłu odpowiednią ilość naturalnego światła i świeżego powietrza. Dobrostan bydła mięsnego zapewniamy również poprzez hodowlę krów na przestronnych terenach, gdzie zwierzęta mają możliwość swobodnego poruszania się.

Przeczytaj także: Poznaj markę Pewni Dobrego i wybieraj świadomie

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną

W Auchan dbamy o dobro naszych klientów oraz natury, dlatego przykładamy dużą wagę do tego, by procesy produkcji naszych artykułów nie wpływały negatywnie na środowisko. Stosujemy zrównoważone praktyki, które minimalizują zużycie zasobów naturalnych, ograniczają emisję szkodliwych substancji, promują recykling oraz dbają o dobrostan zwierząt hodowlanych.

Naszym celem jest stałe doskonalenie praktyk i działań związanych ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną, abyśmy mogli kontynuować misję dostarczania naturalnych, zdrowych i jakościowych towarów spożywczych. Pewni Dobrego od Auchan to gwarancja wyboru starannie wyselekcjonowanych świeżych i smakowitych produktów, z których przygotujesz wiele zdrowych potraw!