Aplikacja
Auchan Go

Auchan Go działa już kilka tygodni! Poznaj bliżej nowy wymiar zakupów

Opublikowano 08/03/2023

Nowy, bezobsługowy sposób robienia zakupów to innowacja wprowadzona w nowym formacie sklepów Auchan. Już od kilku tygodni pilotażowa placówka w Warszawie przyciąga coraz większe grono klientów. Auchan Go to sklep otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – oferuje wygodę i elastyczność, które docenią szczególnie klienci prowadzący aktywny tryb życia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i starannie zaprojektowanym przestrzeniom, zakupy w Auchan Go to prawdziwa przyjemność, niezależnie od pory dnia czy nocy!

Czym jest Auchan Go?

Auchan Go to nowy format sklepu, w którym technologia zastępuje personel i upraszcza cały proces kupowania. Dzięki temu Twoje zakupy będą szybkie i przyjemne. Możesz też zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty w każdą niedzielę oraz nocą. Co więcej, samodzielnie wybierasz, co kupujesz, a potem po prostu wychodzisz z zakupami. Jedyne co musisz zrobić, to przy wejściu zarejestrować swój numer telefonu i zeskanować kartę płatniczą. Po wyjściu z Auchan Go na wskazany numer telefonu zostanie przekazany cyfrowy paragon, a karta zostanie obciążona odpowiednią kwotą.

Zobacz również: Najtańszy koszyk zakupowy – Auchan niezmiennie liderem rankingu ASM Sales Force Agency

Auchan Go – rozwój i technologia

Pierwszy, pilotażowy sklep Auchan Go w Polsce został otwarty w Warszawie, na Woli, przy ul. Kasprzaka 29. Ma on powierzchnię 75 metrów kwadratowych, a zainstalowany w nim system pozwala na jednoczesne zakupy nawet 30 klientów. Sklep Auchan Go oferuje bogaty asortyment – znajdziesz w nim przekąski, kanapki, pieczywo, napoje, nabiał, mrożonki, produkty BIO, jak również szeroki wybór produktów świeżych: owoców, warzyw, mięs oraz wędlin. Możesz również w czasie zakupów wypić świeżo parzoną, aromatyczną kawę. Ponad 40% asortymentu nowego sklepu to produkty marek własnych Auchan.

Przeczytaj również: Hipermarket, supermarket i Moje Auchan – poznaj formaty sklepów Auchan!

Jak działa Auchan Go?

Technologie zastosowane w Auchan Go zostały zaprojektowane z myślą o skróceniu czasu spędzonego w sklepie do niezbędnego minimum.

Wizytę w Auchan Go rozpoczynasz od wczytania karty w terminalu umieszczonym w specjalnej śluzie przy wejściu do sklepu. Po sprawdzeniu karty zarejestrujesz swój numer telefonu komórkowego – jest to konieczne, gdyż na telefon po zakupach zostanie przekazany paragon. Po tych krótkich formalnościach otwiera się bramka i rozpoczynasz zakupy.

Auchan Go korzysta z platformy Easy Out firmy Trigo – technologii opartej o specjalistyczne kamery i wagi zainstalowane w półkach. System ten precyzyjnie identyfikuje ruchy każdego klienta znajdującego się wewnątrz sklepu i monitoruje zabrane z półek produkty. W ten sposób przygotowywany jest cyfrowy paragon, a Ty możesz zapomnieć o skanowaniu produktów. System jest na tyle elastyczny, że pozwoli Ci także na zmianę planów w czasie zakupów – jeżeli odłożysz jakiś produkt z powrotem na miejsce, zostanie on odliczony z Twojego paragonu. Pamiętaj jednak, że jeśli odłożysz produkt w inne miejsce – Twój paragon zostanie obciążony o tę pozycję. Właśnie dlatego musisz pilnować, by były one odkładane poprawnie.

Auchan Go Nowy Format Sklepów
Nowy Format Sklepów Auchan Go

Po zebraniu wszystkich produktów po prostu wychodzisz ze sklepu i zamykasz za sobą drzwi. Płatność za zrobione przez Ciebie zakupy jest realizowana automatycznie, a w ciągu kilku minut na Twój numer telefonu podany podczas rejestracji przesyłany jest paragon. Jeżeli pojawiłyby się wątpliwości dotyczące rachunku, możesz zgłosić zakupy do dodatkowej weryfikacji przez pracownika. Na podstawie nagrań z kamer znajdujących się wewnątrz sklepu, proces zakupowy zostanie zweryfikowany, a ewentualne korekty wprowadzone do Twojego rachunku.

Zastosowane w Auchan Go rozwiązanie gwarantuje klientom pełną ochronę ich prywatności zgodnie z polityką RODO. Dbamy o Twoją prywatność, dlatego system anonimizuje wszelkie Twoje dane i wizerunek. Nagrania z kamer są przechowywane jedynie przez miesiąc, na bezpiecznym serwerze – jest wykorzystywany jedynie w przypadku zgłoszonych przez Ciebie reklamacji.

Przeczytaj także: Otworzyliśmy 18. sklep franczyzowy w Racławówce! Wybierz się na zakupy lub dołącz do grona franczyzobiorców

Zalety Auchan Go

Zakupy w sklepach Auchan Go to wiele zalet, najważniejsze z nich to:

  • Elastyczność – sklepy są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musisz już dostosowywać swojego harmonogramu dnia do godzin otwarcia sklepu.
  • Kawa – świeża, aromatyczna kawa sprawi, że zakupy nawet w środku nocy staną się znacznie przyjemniejsze.
  • Oszczędność czasu – brak kas i skanowania produktów. W Auchan Go wybierasz produkty i wychodzisz.
  • Bezkontaktowość podczas zakupów – Auchan Go to sklep samoobsługowy, w którym do minimum ograniczono interakcje z personelem.
  • Różnorodność produktów – Auchan Go to bogaty wybór produktów, które znasz
    z tradycyjnych marketów naszej marki. Dokładamy szczególnych starań, aby w każdej z naszych placówek nasi Klienci znaleźli wszystkie potrzebne produkty.
  • Innowacja – Auchan Go to naszym zdaniem kolejny krok w rozwoju handlu. Możesz samodzielnie sprawdzić, jak wygląda przyszłość zakupów, a przy okazji skorzystać z innych zalet tego nowatorskiego rozwiązania.

Auchan Go – nowoczesny rynek

Auchan Go na warszawskiej Woli to pierwsza tego rodzaju placówka Auchan w Polsce. Planujemy jednak otwierać kolejne!

To pierwszy sklep, w którym chcemy się nauczyć technologii i oczekiwań naszych klientówmówi Szymon Turnau, Digital and E-commerce Director, Auchan Retail Polska. W ciągu najbliższych lat mamy zaplanowane otwarcie 40 takich sklepów. Kolejny ruszy, gdy tylko będziemy do tego gotowi.

Sklepy samoobsługowe od wielu lat cieszą się popularnością wśród klientów. Obecnie coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na możliwość robienia zakupów w sposób nowoczesny, swobodny i komfortowy. Zaletą technologii zastosowanych w Auchan Go jest możliwość otworzenia sklepów o różnej powierzchni – dostosowanej do potrzeb lokalnej społeczności. Mogą to być mniejsze obiekty w akademikach, szpitalach czy biurowcach, ale także większe wolno stojące placówki.

Auchan Go to więcej niż sklep – to przyszłość zakupów. Spróbuj i przekonaj się, jak łatwe, szybkie i wygodne mogą być codzienne zakupy. Czekamy na Ciebie 24/7!