Aplikacja

„Czas na las. Posadź drzewo!” – dołącz do klientów Auchan dbających o przyszłość naszej planety

Opublikowano 02.10.2023

Od 2 października br. w sklepach sieci Auchan możesz wesprzeć inicjatywę „Czas na las. Posadź drzewo!” Fundacji Aeris Futuro. Już dziś dowiedz się, dlaczego warto przekazać mikrodatek podczas codziennych zakupów zalesianie Polski!

„Czas na las. Posadź drzewo!” – co to za akcja?

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Święto ma na celu zwiększenie świadomości, jak ważną rolę odgrywają drzewa dla funkcjonowania naszej planety, popularyzację działań na rzecz ich ochrony, a także zachętę do sadzenia drzew.

Drzewa i lasy są kluczowe dla istnienia życia na naszej planecie. Oczyszczają powietrze, filtrują wodę, zapobiegają erozji gleby, obniżają temperaturę i gwarantują schronienie oraz pokarm dla ponad trzech czwartych organizmów żyjących na lądzie.
Badania pokazują, że w walce z negatywnymi skutkami globalnej zmiany klimatu istotne jest utrzymanie bioróżnorodności, którą możemy skutecznie wspierać, sadząc odpowiednio dobrane, rodzime gatunki drzew.
Dlatego też już dziś wspólnie dążymy do ochrony lasów, by zadbać o planetę i los przyszłych pokoleń.

Ewa Malecka, Dyrektor CSR w Auchan Polska również mocno wierzy w to, że warto wspierać rodzimą przyrodę, aktywnie przeciwdziałać globalnej zmianie klimatu i tym samym walczyć z postępującą suszą. Właśnie dlatego do 26 listopada w sklepach Auchan w całej Polsce trwa akcja „Czas na las. Posadź drzewo!” na rzecz Fundacji Aeris Futuro.

Zobacz także inne nasze inicjatywy: Świętuj z Auchan Światowy Dzień Oceanów i dowiedz się, jak dbać o dziką naturę!

 

Jak wesprzeć akcję „Czas na las. Posadź drzewo”?

W ramach akcji „Czas na las. Posadź drzewo” zbierane są środki na sadzenie drzew w otulinach parków narodowych na terenach gmin, które nie mają możliwości sfinansowania zalesienia. Fundacja Aeris Futuro zajmuje się tym projektem już od 17 lat, a w ubiegłym roku dołączyły do niego sklepy Auchan. Wsparcie programu „Czas na las. Posadź drzewo!” jest możliwe dzięki rozwiązaniu fundraisingu cyfrowego Donateo, które oferuje narzędzia niezbędne do przekazania mikrodatku na rzecz fundacji.

Samo przekazanie mikrodatku jest niezwykle proste – wystarczy zrobić zakupy w jednym ze sklepów Auchan. Płacąc za towary w koszyku, wybrać zbliżeniową płatność kartą lub smartfonem. Następnie należy zatwierdzić zielonym przyciskiem na terminalu chęć wsparcia akcji, zapłacić za zakupy oraz ponownie przyłożyć kartę.
Mikrodatek zostanie przekazany na konto fundacji, a Ty w bezpośredni sposób przyczyniasz się do ochrony klimatu oraz dziedzictwa przyrodniczego.

 Dzięki wsparciu partnerów biznesowych, w tym Auchan, Fundacja Aeris Futuro zdołała posadzić już prawie 2 miliony drzew na terenach gmin, uczelni czy parków narodowych. Każde posadzone drzewo to cenne wsparcie lokalnej różnorodności biologicznej, która jest skuteczną bronią w walce z globalną zmianą klimatu.

Przeczytaj również: Z Kartą Skarbonka otrzymasz 100% zwrotu z zakupów w 4 e-bonach! Dowiedz się więcej

Auchan – partner wielu akcji charytatywnych

„Czas na las. Posadź drzewo!” nie jest pierwszą akcją charytatywną, w którą angażuje się Auchan. Firma od wielu lat znana jest z niesienia pomocy. Przez cały październik bieżącego roku 15% od ceny każdego sprzedanego produktu ubrań marki InExtenso zostanie przeznaczone przez Auchan na wsparcie Fundacji Rak’n’Roll, która pomaga kobietom z chorobami nowotworowymi.

To nie wszystko! Blisko 525 tysięcy złotych zostało zebranych w ramach kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan” dla blisko 30 organizacji dobroczynnych, stowarzyszeń i fundacji działających w Polsce na rzecz potrzebujących dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz hospicjów. Natomiast z myślą o opiekunach dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną klienci sieci Auchan w całej Polsce mogli wesprzeć finansowo projekt „Podaruj wytchnienie” – zbiórkę prowadzoną na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

W ramach już ponad rocznej współpracy Auchan z Donateo klientki i klienci mogli wcześniej pomóc podopiecznym z niepełnosprawnościami Fundacji Happy Kids lub młodzieży wymagającej doradztwa psychologicznego z Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Darczyńcy w Auchan wspomogli także finansowo badania kondycji psychicznej młodzieży, których inicjatorką jest Martyna Wojciechowska z Fundacji „Unaweza”. Ponadto klienci sieci od wielu lat wspierają regularnie program ochrony żywności przed zmarnowaniem we współpracy z Bankami Żywności.

Sprawdź więcej: Wspieraj razem z Auchan Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i projekt „Podaruj wytchnienie”!

Codzienne zakupy w Auchan pomagają czynić dobro

Drobny mikrodatek doliczony do rachunku za zakupy to niewielkie obciążenie dla domowego budżetu, a ogromna pomoc dla organizacji dobroczynnych. Robiąc zakupy w Auchan, nie tylko pomagasz, ale również oszczędzasz, wybierając produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.
Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem, zwłaszcza lokalnych produktów od marek własnych Auchan jak Pewni Dobrego czy Auchan Collection.

Regulamin akcji „Czas na las. Posadź drzewo!”