Aplikacja
Auchan Donateo

Każdy może stać się bohaterem z Donateo! Dowiedz się więcej o zbiórkach prowadzonych w Auchan

Opublikowano 04/06/2023

Od kilku miesięcy Auchan wspiera działania charytatywne wykorzystując technologię Donateo offline, która umożliwia przekazanie mikrodatku podczas bezgotówkowej płatności za zakupy. Sprawdź, jak to działa!

Czym jest mikrodonacja?

Mikrodonacja jest to forma wsparcia na rzecz fundacji bądź stowarzyszenia w postaci niewielkiej sumy pieniędzy. Najprościej – to datek o niewielkiej wartości, który klient sklepu online lub stacjonarnego Auchan może przeznaczyć na cele dobroczynne przy okazji zakupów artykułów spożywczych.

Mikrodonacja to mała darowizna, która nie obciąża nadmiernie domowego budżetu. Zamiast przeznaczać jedną dużą sumę w ciągu całego roku w celach charytatywnych, można potraktować swoje codzienne zakupy jako okazję do prospołecznych zachowań.

Zbiórki prowadzone przez Auchan – najważniejsze informacje

W sklepach Auchan możesz wspierać potrzebujących przy okazji codziennych zakupów. Płacąc za produkty spożywcze, wybierz zbliżeniową płatność kartą lub smartfonem. Zatwierdź zielonym przyciskiem chęć wsparcia potrzebujących, a Twój mikrodatek trafi na konto organizacji dobroczynnej. Mikrodonacje działają także online za pośrednictwem Przelewy24.

Do tej pory klienci sklepów Auchan mogli w bezpieczny sposób przekazać środki na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Happy Kids, Banków Żywności czy Fundacji Unaweza.

Koordynatorem projektu, a także dostawcą technologii w sklepach Auchan jest Donateo. To platforma pozwalająca fundacjom i stowarzyszeniom na prowadzenie zbiórek charytatywnych przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań.

Platforma Donateo od 2020 roku zajmuje się wspieraniem organizacji charytatywnych w Polsce poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii finansowych. Donateo pozwala na szerokie dotarcie do darczyńców w całej Polsce przez kanały offline za pośrednictwem zarówno sklepów, jak i punktów usługowych. W tym celu Donateo wprowadziło datkomaty i e-skarbonki, które pozwalają na przekazywanie mikrodonacji za pośrednictwem płatności bezgotówkowych.

Donateo Auchan Zbiórka

Mikrodatek w Auchan – mała kwota o dużej sile

Każdy klient sklepu sieci Auchan może wyrazić zgodę na przekazanie mikrodonacji w wyliczonej kwocie.

Możesz być pewny, że system jest bezpieczny i transparentny, a kwota mikrodatku trafia na konto organizacji dobroczynnej. Klienci mogą sprawdzić wysokość przekazanej kwoty wsparcia za pomocą paragonu niefiskalnego lub bankowości internetowej.

Od 8 maja 2023 roku w sklepach Auchan trwa kampania pod nazwą „Wspieraj lokalnie z Auchan”. Beneficjentami tej akcji jest aż 30 organizacji dobroczynnych w całej Polsce. Są to fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, potrzebujących dzieci oraz hospicjów. Partnerem akcji jest Fundacja Pomagam.

Donateo Auchan

Zbiórki prowadzone w Auchan to nie wszystko!

Mikrodancje to tylko część działań prowadzonych przez Auchan. Sieć hipermarketów przekazuje nadwyżki produktów żywnościowych do Banków Żywności w całej Polsce od 2014 r. W sumie w 2020 roku sklepy zebrały 1 254 tony żywności, co daje w przeliczeniu 2,5 miliona posiłków dla potrzebujących.

Ponadto Auchan przeprowadza lokalne akcje edukacyjne mające na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz zalet lokalnej żywności, w tym produktów marki Pewni Dobrego.