Aplikacja
grafika-glowna

Obierz „Kurs na wiedzę” z Auchan i Omenaa Foundation i pomóż uczniom w nauce!

Opublikowano 06.09.2023

Wystartował nowy rok szkolny. Z tej okazji Auchan przyłączył się do akcji „Konkurs na wiedzę” organizowanej przez Amma Omenaa Mensah i Omenaa Foundation. Dowiedz się, co to za inicjatywa!

„Kurs na wiedzę” – pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów

Inicjatywa „Kurs na wiedzę” organizowana przez Amma Omenaa Mensah i Omenaa Foundation ma na celu zapewnić podopiecznym Placówek Szkolno-Wychowawczych komplet niezbędnych przyborów szkolnych do nauki.

W tę akcję włączyły się sklepy Auchan, komplementując 306 wyprawek o wartości 300 złotych każda. Z pewnością pomogą one uczniom w nauce i umilą czas spędzany w szkole. Wyprawka obfituje nie tylko w przybory szkolne – w jej wnętrzu nie mogło zabraknąć drobnych upominków. To zwieńczenie kończących się wakacji.

Aktywność pod nazwą „Kurs na wiedzę” to doskonały przykład dobrej współpracy między organizacjami charytatywnymi a sektorem prywatnym. Pokazuje, że można połączyć siły, aby pomóc tym, którzy aktualnie potrzebują wsparcia. W tym wypadku są to dzieci z placówek szkolno-wychowawczych.

Zobacz także: Świętujemy 6 milionów uratowanych posiłków w aplikacji #TooGoodToGo!

Auchan plus Omenaa Foundation – wspólne działanie na rzecz dzieci

Partnerstwo sklepów Auchan wraz z Omenaa Foundation to przykład, że współpraca i pomaganie potrzebującym ma sens! Auchan zadbało o wyprawkę dla najmłodszych, natomiast pracownicy fundacji zajęli się kwestiami organizacyjnymi. Skompletowali i zapakowali paczki w centrum organizacyjnym RiO Edu Centrum, a następnie wysłali je do domów dziecka.

Omenaa Foundation to charytatywna organizacja pozarządowa, której inicjatorem jest Omenaa Mensah – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, inwestorka oraz filantropka. Założona przez nią fundacja działa na rzecz wsparcia edukacji w Polsce oraz w biednych afrykańskich krajach, które nie mają do niej dostępu.

Od wielu lat Omenaa Foundation wyciąga rękę do najbardziej potrzebującym dzieci w Polsce – podopiecznych z domów dziecka i rodzin zastępczych. Organizuje dla nich sprzęt komputerowy czy przybory szkolne, gdyż bez tych narzędzi trudno o efektywną naukę.

Przeczytaj także: Każdy może stać się bohaterem z Donateo! Dowiedz się więcej o zbiórkach prowadzonych w Auchan

kurs-na-wiedze
auchan-plus-omenaa-foundation

Auchan – marka zaangażowana społecznie

Inicjatywa „Kurs na wiedzę” nie jest pierwszym projektem charytatywnym, w który włączyła się marka Auchan. Marka znana jest ze współpracy z Bankami Żywności na rzecz niemarnowania jedzenia. Nasza kampania „Nie marnujemy – ratujemy” polega na przekazywaniu żywności ze sklepów Auchan do osób niedożywionych i najbardziej potrzebujących.

W duchu odpowiedzialności Auchan od 2011 roku współpracuje z Fundacją DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku kostnego. Co roku sklepy Auchan wraz z Fundacją realizują akcje rejestracji potencjalnych dawców, aby zwiększyć szanse wyzdrowienia osób chorych.

Auchan realizuje akcje charytatywne o działaniu ogólnopolskim i lokalnym. Bardzo często to właśnie pracownicy hipermarketów sami informują firmę o lokalnych trudnościach i potrzebach. Do komunikacji z klientami Auchan wykorzystuje przestrzeń sklepową, gdzie organizowane są zbiórki czy konkursy. W 2020 roku w okresie przedświątecznym Auchan stworzył akcję „Choinka Charytatywna”, podczas której zachęcano pracowników i klientów do zakupu prezentów dla potrzebujących dzieci. Auchan jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadziła „Godziny ciszy”, przystosowując obsługę klienta dla osób ze spektrum autyzmu.

Obok pomocy finansowej, Auchan – partner wielu fundacji, w tym Dajemy Dzieciom Siłę – uczy tolerancji i uwrażliwia na problemy, z którymi mierzą się obecnie dzieci i młodzież.

Przeczytaj również: W Auchan dbamy o każdego. Dowiedz się o zakupach w ciszy

Zakupy w Auchan – bezpośrednia forma pomocy dla potrzebujących

Zachęcamy Cię do codziennych zakupów w sklepach Auchan. Szczególną uwagę zwróć na produkty lokalne, które powstają w Polsce. Mowa tutaj o mięsie, nabiale czy warzywach i owocach od takich marek jak Pewni Dobrego czy Auchan Collection. Wkładając te produkty do swojego koszyka, wspierasz rodzimych rolników i sadowników.

Będąc klientem sklepów Auchan, tworzysz społeczność, której celem jest propagowanie dobra. Udział w zbiórkach i akcjach charytatywnych pomaga zmieniać świat na lepsze – walczyć z ubóstwem, chorobami czy niedożywieniem. Dzięki Twoim zakupom sklepy Auchan mogą wspierać osoby starsze i dzieci, a doskonałym przykładem tego jest akcja „Kurs na wiedzę”.