Aplikacja

Pink October w Auchan! Współpraca Fundacji Rak’n’Roll i Inextenso

Opublikowano 02.10.2023

Październik od lat znany jest jako miesiąc świadomości raka piersi. To czas, w którym jednoczymy nasze działania, aby zwrócić uwagę na jedno z najważniejszych zdrowotnych wyzwań współczesności. W ramach kampanii Pink October zbieramy fundusze na badania, diagnostykę oraz wsparcie kobiet żyjących z tą chorobą nowotworową. Międzynarodowym symbolem tej idei jest różowa wstążka, którą znajdziesz na wybranych produktach w sklepach Auchan. Dowiedz się, jak możesz pomagać razem z nami!

Rak piersi - razem w trosce o zdrowie kobiet

Fundacja Rak’n’roll założona przez Magdę Prokopowicz w 2009 roku, znana jest z wprowadzania wielu oryginalnych kampanii, takich jak „Dzień na U” czy „Daj włos”. Działa na rzecz edukacji, nowoczesnej profilaktyki oraz wsparcia osób żyjących z chorobami nowotworowymi. Organizuje kreatywne warsztaty, prowadzi wolontariat i nawiązuje angażujące pracowników współprace z przedsiębiorstwami. Jednak przede wszystkim wyróżnia ją niebanalne podejście do tematu raka, wyrażane poprzez zmianę sposobu myślenia i narracji na temat tej choroby. Rak’n’roll zmienia sposób, w jaki mówimy o raku piersi. Fundacja w swoich działaniach namawia do dumnej i pełnej optymizmu postawy oraz pomaga pacjentkom spojrzeć na swoją sytuację z odwagą.

Inextenso, marka dbająca o komfort i satysfakcję

Inextenso to marka odzieżowa Auchan tworząca ubrania dla całej rodziny – od niemowlaka po seniora. Oferuje zarówno uniwersalne propozycje typu basic, jak i kolekcje sezonowe inspirowane najnowszymi trendami. Ponadto, ubrania i tekstylia Inextenso produkowane są w sposób świadomy z poszanowaniem zasady zero waste. Do ich wyrobu wykorzystywana jest bawełna organiczna i ekologiczne włókna OEKO-TEX. Gwarantuje to użytkownikom ochronę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Marka Inextenso zawsze troszczyła się o komfort swoich klientek. Teraz, z okazji akcji Pink October, ma okazję zatroszczyć się również o ich zdrowie.

Przeczytaj więcej o marce Inextenso by Auchanlab!

Wspólna siła w akcji Pink October

Chcesz dołączyć do akcji Pink October i również wspierać działania szerzące świadomość raka piersi? To proste i ma same zalety! Od 1 do 31 października wybierając produkty Inextenso oznaczone różową wstążką, możesz w prosty sposób przyczynić się do wsparcia Fundacji Rak’n’Roll.
Wystarczy, że odwiedzisz jeden z wybranych hipermarketów Auchan i kupisz dla siebie, mamy lub żony ubrania oznaczone znaczkiem różowej wstążki. W składzie Kolekcji Mocy dedykowanej Pink October znajdziesz damską bieliznę, skarpetki, koszule nocne i piżamy. Z każdego takiego zakupu przekazujemy 15% od ceny produktu Fundacji Rak’n’Roll. Twoje zakupowe wybory to zatem nie tylko ubrania, ale wyraz solidarności.
Szczegóły znajdziesz w regulaminie akcji.

Możesz więcej!

Pomoc nie kończy się na Tobie. Aby zwiększyć świadomość raka piersi, dziel się informacjami o Pink October ze znajomymi i bliskimi. Zachęć do zakupów kobiety ze swojej rodziny, które nie słyszały o akcji, a być może chętnie by się do niej przyłączyły. Na swoje profile w mediach społecznościowych wstawiaj uświadamiające i angażujące treści szerzące wiedzę na temat tego nowotworu. Zachęcaj kobiety ze swojego otoczenia do pójścia na badania. Zaangażuj się w Pink October i wspólnie pomóżmy kobietom żyć szczęśliwie i zdrowo. Razem możemy wszystko!

Poznaj inne inicjatywy Auchan: „Misja zdrowie” w przedszkolach

Pink October - już wiesz, co robić!

Pink October to czas empatii, zaangażowania i działania na rzecz zdrowia kobiet. Poprzez współpracę z Fundacją Rak’n’Roll i zaangażowanie w naszą wspólną inicjatywę, możemy dokonać znaczącej zmiany w życiu wielu pacjentek. Podejmijmy ten ważny krok i pomóżmy kobietom żyć pełnią życia. Nasza siła tkwi w jedności. Niech Pink October będzie symbolem naszej mocy i odwagi!

Kluczową rolę w zapobieganiu zaawansowanemu rakowi piersi odgrywa kwestia diagnozy i wczesnego wykrywania choroby (czyli wtórna profilaktyka). Dlatego wykonuj regularne badania mammograficzne (skrining), USG piersi oraz badaj się sama w domu.