Aplikacja
Światowy Dzień Oceanów Auchan

Świętuj z Auchan Światowy Dzień Oceanów i dowiedz się, jak dbać o dziką naturę!

Opublikowano 06/08/2023

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Czy wiesz, że morza i oceany są niezwykle ważne dla każdego, nawet najmniejszego stworzenia żyjącego na Ziemi? Świętuj tę szczególną okazję razem z nami i dowiedz się, jak dbać o dziką naturę!

Światowy Dzień Oceanów – ważne informacje

Czy wiesz, że morza i oceany zajmują ponad 70% powierzchni ziemi? To nie tylko woda, lecz także źródło życia niezliczonych organizmów oraz przestrzeń, w której rozwijają się liczne ekosystemy, np. rafy koralowe. Co więcej, morza i oceany mają bezpośredni wpływ na regulację klimatu – wody przyczyniają się m.in. do regulacji temperatury czy tworzenia się chmur. W końcu – to również przestrzeń wykorzystywana jako jedna z dostępnych tras handlowych oraz źródło ryb i owoców morza, będących pożywieniem dla ponad 800 mln osób.

Światowy Dzień Oceanów to okazja, aby zwrócić uwagę na to, jak dbać o czyste wody naszej planety. Przypomina o tym organizacja pozarządowa MSC, która powstała, aby zachować dziką naturę oceanów i walczy z problemem nieodpowiedzialnego rybołówstwa. Od lat podczas Światowego Dnia Oceanów marka Auchan Retail Polska realizuje kampanię edukacyjną skierowaną do klientów i pracowników sieci. Auchan uświadamia swoich klientów i pracowników, że to właśnie od codziennych decyzji konsumenckich zależy przyszłość mórz i oceanów.

Światowy Dzień Oceanów w sklepach Auchan

Z okazji Światowego Dnia Oceanów przygotowujemy unikatową ofertę ryb i owoców morza, nawet dla najbardziej wymagających konsumentów. W sprzedaży dostępne będą ryby z certyfikatem MSC, takie jak polędwica z tuńczyka oraz burgery z tuńczyka o wadze 200 gramów.

Nasze działania prowadzimy zgodnie z polityką zrównoważonych połowów, wsłuchując się w potrzeby i reagując na rosnącą świadomość klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na pochodzenie spożywanych ryb. Dlatego w asortymencie Auchan znajdziesz jedynie ryby i owoce morza, które pochodzą z certyfikowanych łowisk, respektujących okresy ochronne połowu poszczególnych gatunków.

Światowy Dzień Oceanów
Światowy Dzień Oceanów z Auchan

Ryby z certyfikatem MSC w Auchan

W ofercie hipermarketów Auchan znajdziesz ryby z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC. Symbolem kampanii jest tuńczyk – jedna z najważniejszych ryb w połowach światowych. W ostatnich dziesięcioleciach zauważa się dynamiczny wzrost popytu na tuńczyki. Nadmierne, niekontrolowane połowy tych ryb na Morzu Śródziemnym sprawiają, że wzrasta zagrożenie wyginięcia niektórych gatunków tuńczyka. Aby temu zapobiec, należy wyeliminować problem nielegalnych połowów oraz skoordynować ich zarządzanie. Właśnie do tego dąży organizacja pozarządowa MSC.

Biało-niebieski logotyp gwarantuje, że ryba pochodzi z połowów spełniających surowe normy środowiskowe narzucone odgórnie przez MSC. Certyfikat MSC poręcza, że połowy prowadzone są w sposób zapewniający zachowanie różnorodności ekosystemu morskiego i jego produktywności. Kupując produkty oznaczone tym znakiem, chronisz wiele gatunków morskich zwierząt i przyczyniasz się do poprawy morskiego ekosystemu.

W jaki sposób można zadbać o morza i oceany?

Troska o morza i oceany nie wymaga od Ciebie wysiłku. Możesz ograniczyć ilość zużywanego plastiku i segregować śmieci. Oczywiście, podczas codziennych zakupów sięgaj po produkty rybne i owoce morza z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC, które kupisz w sklepie Auchan.

Zachęcamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą hipermarketów Auchan. Znajdziesz w niej nie tylko ryby, ale również mięso, warzywa i nabiał od lokalnych dostawców. Koniecznie zwróć uwagę na produkty marek własnych Auchan – Pewni Dobrego, Kciuk, Auchan Collection to tylko niektóre z nich.