Aplikacja
mikrodonacje

Auchan wspiera fundację UNAWEZA w projekcie Młode Głowy poprzez mikrodonacje!

Opublikowano 03.02.2023

Dzieci często mówią o tym, jak ciężko znoszą presję i wymagania ze strony otoczenia oraz wyścig po coraz lepsze oceny. Dla niektórych z nich sytuacje te stają się nie do zniesienia. Dlatego Auchan reaguje i wspiera zdrowie psychiczne młodych ludzi! Dzięki pomocy finansowej fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej zostaną przeprowadzone badania stanu zdrowia psychicznego dzieci i nastolatków oraz skierowana do nich kampania edukacyjna. Ty również możesz wesprzeć Młode Głowy! Sprawdź, jak to zrobić i dlaczego warto.

Troski i trudy okresu dorastania

Okres dorastania jest trudny zarówno dla dziecka czy nastolatka, jak i rodzica. W tym czasie pociechy uczą się odpowiedzialności i samodzielności, chcą ustalać własne zasady, ale mogą również popełniać błędy. Towarzyszą im wahania nastroju i skrajne emocje – od euforii po depresję. Presja otoczenia, surowe wymagania w szkole czy konflikty z rówieśnikami nie łagodzą sytuacji. To wszystko sprawia, że coraz więcej dzieci i nastolatków zmaga się z poważnymi kryzysami i problemami psychicznymi.

Jako troskliwy rodzic robisz wszystko, aby otoczyć opieką i czułością swoją pociechę. Niezwykle ważne jest, aby dzieci mogły szczerze powiedzieć o tym, co czują i czego potrzebują. Rozmowa z młodzieżą w nastoletnim wieku bywa jednak trudna. Dzieci i nastolatkowie często zamykają się w sobie, chronią swą prywatność i niechętnie odpowiadają na pytania rodziców.

Dlatego w trosce o zdrowie i życie młodych osób powstała inicjatywa Młode Głowy, którą Auchan realnie wspiera mikrodonacjami!

Projekt Młode Głowy – skuteczne wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Ruszyliśmy z ogólnopolskim projektem Młode Głowy. Dotyczy zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości dzieci i młodzieży. Jako mama wiem, że stan psychiczny młodych jest alarmujący. Jako założycielka Fundacji UNAWEZA chcę działać. Dzieci często mówią o tym, że bardzo ciężko znoszą presję, oczekiwania czy wyścig po coraz lepsze oceny. To ważne, żeby mogli powiedzieć, co czują i czego potrzebują. Czas dać młodym ludziom głos! – mówi Martyna Wojciechowska, założycielka i prezeska Zarządu Fundacji UNAWEZA.

„Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” to ogólnopolski projekt Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, rozpoczęty w październiku ubiegłego roku. Obejmuje największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości oraz sprawczości wśród dzieci i nastolatków. Częścią projektu jest też kampania edukacyjna skierowana do uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych ludzi, określenie związanych z tym wyzwań oraz przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc.

Badania koordynowane wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg trwały do końca lutego. Do projektu dołączyło ponad 4000 szkół ponadpodstawowych i podstawowych z Polski, które wysłały minimum 70 000 ankiet przeprowadzonych wśród uczniów.

Na podstawie uzyskanych danych specjaliści z projektu Młode Głowy opracowują kompleksowy raport dotyczący stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z całego kraju. To pomoże stworzyć program profilaktyczny oraz zwrócić uwagę na problemy dotyczące zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi.

Wsparcie projektu Młode Głowy – Ty też możesz pomóc!

Od 1 lutego do 26 marca 2023 roku klienci sieci Auchan mogą wesprzeć finansowo projekt Młode Głowy. Przekazanie datku w dowolnej wysokości jest bardzo proste i szybkie. Wpłat można dokonywać poprzez aplikację Donateo wdrożoną do sieci terminali w hipermarketach Auchan podczas zakupów.

Do realizacji całego przedsięwzięcia, oprócz zaangażowania, potrzebne są również nakłady finansowe. Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Donateo i Auchan. Akcja pomoże nam dotrzeć nie tylko do darczyńców, ale też uświadamiać, jak wielka jest potrzeba działań w zakresie zdrowia psychicznego – wyjaśnia Martyna Wojciechowska.

Sprawdź również: Wspieraj razem z Auchan Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i projekt „Podaruj wytchnienie”!

Auchan od lat wspiera dzieci i młodzież

Wsparcie dla Fundacji UNAWEZA przy projekcie Młode Głowy to kolejna akcja charytatywna przeprowadzana przez Auchan. Sieć hipermarketów od lat pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom, m.in. w ramach Fundacji Auchan. Wcześniej beneficjentem zbiórek prowadzonych przez hipermarkety we współpracy z Donateo był Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja Happy Kids i Polska Federacja Polskich Banków Żywności.

Auchan od dawna współpracuje również z ogólnopolskimi stowarzyszeniami i fundacjami, takimi jak SOS Wioski Dziecięce, Polski Czerwony Krzyż, Polska Akcja Humanitarna czy Fundacja DKMS. Wspólne inicjatywy pozwalają skutecznie pomagać osobom najbardziej tego potrzebującym. Razem ze specjalistami Auchan stara się odpowiadać na najważniejsze potrzeby wspieranych organizacji i ich podopiecznych. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom pokazujemy, że pomaganie ma sens!

Wspólnymi siłami możemy więcej, dlatego już dziś weź udział w akcji wspierającej projekt Młode Głowy i przekaż mikrodatek na ten cel. Pamiętaj, że Twoja pomoc wesprze walkę o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w całej Polsce!

Przeczytaj też: Podsumowanie akcji charytatywnej #czasnalas – zasadzimy ponad 11 000 drzew!