Aplikacja

Wielkanocna Zbiórka Żywności – dajemy więcej nie tylko od święta!

Opublikowano 21.03.2023 - 3 minut czytania

Każdy zasługuje na to, by godnie spędzić święta, dlatego Auchan i Banki Żywności po raz kolejny łączą siły! Każdego roku dokładamy wszelkich starań, by walczyć z niedożywieniem i brakiem dostępu do podstawowych produktów spożywczych. Wielkanocna Zbiórka Żywności to okazja, by wesprzeć najbardziej potrzebujących, a jednocześnie uratować jedzenie przed zmarnowaniem. Włącz się do akcji i pomagaj razem z nami!

Głód i niedożywienie, a marnowanie żywności – walczmy z tym razem!

Jednymi z najtrudniejszych problemów społecznych, z jakimi boryka się świat, są głód i niedożywienie. W Polsce aż 1,6 mln ludzi żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa* – miesięcznie na przeżycie mają nie więcej niż 600 zł. To nie wystarcza na zapewnienie nawet podstawowych produktów. Dlatego tak wiele z osób odżywia się nieregularnie, jedząc niepełnowartościowe posiłki. Jednocześnie coraz częściej mówi się o globalnej skali marnowania żywności – tylko w naszym kraju każdego roku wyrzuca się aż 4,8 mln ton* jedzenia. To ilość, która z powodzeniem mogłaby zaspokoić potrzeby setek tysięcy osób doświadczonych przez los!

Zbliżające się święta wielkanocne to okazja, by zaradzić obydwu problemom – pomóc potrzebującym i uratować żywność przed zmarnowaniem. Zrób coś dobrego wspólnie z Auchan i weź udział w naszej Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Podziel się produktami spożywczymi i podaruj innym godne, pełne radości święta!

Banki Żywności i Auchan – wspólnie przeciwdziałamy marnowaniu jedzenia i pomagamy najbardziej potrzebującym

To już kolejny rok, gdy Auchan współpracuje z Bankami Żywności, by dostarczyć świąteczne paczki najuboższym rodzinom, a jednocześnie uratować jak najwięcej jedzenia przed wyrzuceniem. Rozpoczęta w 2014 r. współpraca wciąż trwa! Polega na przekazywaniu żywności zagrożonej zmarnowaniem przez sklepy Auchan do banków żywności.

Stamtąd trafia ona do miejsc, w których świadczona jest bezpośrednia pomoc potrzebującym: jadłodajni, świetlic środowiskowych, noclegowni, hospicjów, ośrodków wychowawczych, domów dziecka, czy domów dla kobiet samotnie wychowujących dzieci. Tylko w 2021 r. Banki Żywności przekazały blisko 58 000 ton żywności, wspierając tym samym aż 3200 organizacji i instytucji społecznych – w tym 1,5 mln potrzebujących*. W tym roku Ty też możesz przyłączyć się do akcji!

Wielkanocna Zbiórka Żywności – włącz się do akcji i pomagaj razem z nami!

Pomagajmy! Razem możemy robić to skuteczniej, a dodatkowo, ratować żywność przed zmarnowaniem. W dniach 24-25 marca 2023 r. w Auchan odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności – kup produkty na świąteczny stół i podziel się nimi z potrzebującymi! Z Twoją pomocą, banki będą mogły zapewnić posiłki większej liczbie potrzebujących osób. Jesteśmy tego pewni, ponieważ rok temu do Banków Żywności przekazaliśmy razem aż 3900 kg* artykułów spożywczych. Wierzymy, że w tym roku razem pobijemy kolejny rekord!
Wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej, dlatego już dziś zapraszamy do udziału w wielkanocnej akcji. Sprawmy, by więcej rodzin w tym roku miało święta godne, a nie głodne!

Źródło:
*https://bankizywnosci.pl/o-bankach-zywnosci/informacje-ogolne/
*https://www.auchan.pl/pl/dla-klienta/nasze-wartosci/dzialamy-odpowiedzialnie