Aplikacja
Podaruj Wytchnienie

Wspieraj razem z Auchan Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i projekt „Podaruj wytchnienie”!

Opublikowano 03.08.2023

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i sklepy Auchan połączyły siły. Od 1 sierpnia do 30 września w hipermarketach i supermarketach trwa zbiórka mikrodatków na budowę ośrodka wytchnieniowego dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dowiedz się więcej o tej szczytnej akcji.

Projekt „Podaruj Wytchnienie” – na czym polega?

Od 1 sierpnia 2023 r., klienci Auchan w sklepach w całej Polsce mogą wesprzeć projekt „Podaruj Wytchnienie”. Jest to zbiórka prowadzona dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jej celem jest zebranie środków finansowych niezbędnych do budy i późniejszego utrzymania ośrodka wytchnieniowego „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ośrodek będzie usytuowany niemal tuż nad brzegiem Bałtyku w środku malowniczego lasu. Stanie się kompleksem dziesięciu czteroosobowych domków kontenerowych. Ukończenie jego budowy jest uzależnione przede wszystkim od pieniędzy, które fundacja otrzymuje od ludzi dobrej woli.

Zobacz również: Świętujemy 6 milionów uratowanych posiłków w aplikacji #TooGoodToGo!

Jak wesprzeć projekt „Podaruj Wytchnienie”?

Jak już wspomnieliśmy, na przekazanie datku zdecydować może się każdy z klientów Auchan. To możesz być też Ty! Wystarczy, że zadeklarujesz tę gotowość w trakcie realizowania transakcji bezgotówkowej – kartą albo smartfonem. W takiej sytuacji do Twojego rachunku zostanie doliczona niewielka kwota – maksymalnie do 5 złotych, która trafi bezpośrednio na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jako klient otrzymasz niefiskalne potwierdzenie operacji, która będzie także widoczna na Twoim koncie bankowym.

Datek przy płatności za zakupy nie jest pobierany wbrew Twojej woli, a o bezpieczeństwo transakcji dba platforma fundraisingu cyfrowego Donateo.

Pomoc dla potzrebujacych uczniow
Instrukcja Kroki

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – czym się zajmuje?

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wybudowała i prowadzi dwa ośrodki. Pierwszy z nich to ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny Dolina Słońca w Radwanowicach pod Krakowem, natomiast drugi to Warsztat Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” w Lubiatowie. We wrześniu, fundacja obchodzi dwudziestolecie swojej działalności. Z tej okazji pragnie uruchomić całoroczny ośrodek wytchnieniowy „Spotkajmy się” w Lubiatowie (woj. pomorskie), dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów, który ma zapewnić im odpoczynek niezbędny do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomogła do tej pory już ponad 40 tysiącom osób chorych i niepełnosprawnch w całej Polsce. W codziennych działaniach kieruje się tym, by wyrównywać szanse pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a sprawnymi – usuwać bariery mentalne i uprzedzenia. O transparentności działań fundacji zaświadcza międzynarodowy certyfikat CAF International Validated Organization Badge przyznawany organizacjom non-profit.

Auchan – partner akcji charytatywnych

Auchan od wielu lat podejmuje działania na rzecz najbardziej potrzebujących osób. Jak mówi Inga Szaniawska, koordynator CSR Auchan Retail Polska: Pomaganie jest wpisane w DNA naszej firmy.

Chcesz poznać więcej naszych akcji? Przeczytaj: Projekt MŁODE GŁOWY – otwarcie o zdrowiu psychicznym

Zbiórka w ramach akcji „Podaruj wytchnienie” to nie pierwsza akcja charytatywna, w której bierzemy udział. Do tej pory klienci Auchan mogli przekazać środki na rzecz Banków Żywności, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Unaweza, Fundacji Happy Kids oraz dla wielu organizacji lokalnych w ramach akcji „Wspieraj lokalnie z Auchan”. Beneficjentami akcji prowadzonych w sklepach Auchan było wiele organizacji dobroczynnych w całej Polsce, takich jak Fundacja Przyszłość dla Dzieci, Generator Inspiracji, czy Hospicjum Onkologiczne.

Przeczytaj również: Podsumowanie akcji charytatywnej #czasnalas – zasadzimy ponad 11 000 drzew!

Zachęcamy Cię do przekazania mikrodatku podczas codziennych zakupów w sklepach Auchan. Drobna kwota pobrana z Twojego rachunku bankowego to ogromny zastrzyk gotówki dla organizacji non-profit. Dla Auchan to bardzo ważne, aby wspomóc powstanie ośrodka wytchnieniowego, w którym opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną będą mogli odpocząć. Cel jest szczytny, a jego wsparcie kosztuje tyle, co nic. Pamiętaj, że dobro zawsze wraca. Dziękujemy za @MocDobrychGestów!

O akcji przeczytasz także naszej stronie korporacyjnej komunikacji.