Aplikacja

Przydatne rzeczy na działkę i do ogrodu – poradnik narzędziowy Auchan

Opublikowano 17.02.2024 - 6 minut czytania

Zadbany ogród nie tylko podnosi walory estetyczne domu, ale dzięki tak wypielęgnowanej przestrzeni poczujesz się lepiej! Chwile, które w nim spędzasz, pozwolą Ci w pełni zrelaksować się na łonie natury i być dumnym z własnoręcznie wykonanych prac. W jakie narzędzia do ogrodu warto się wyposażyć i które z nich będą również przydatnymi rzeczami na działkę? Zadbaj o swój ogród z Auchan.

Dlaczego warto mieć dobrze wyposażony ogród i działkę?

Prawidłowa pielęgnacja ogrodu wymaga posiadania funkcjonalnych akcesoriów, które ułatwiają prace podczas aranżacji działki. Warto zastanowić się, jakie narzędzia ogrodowe będą najlepsze czy też jakie nożyce do żywopłotu pozwolą wykonać działania możliwie najszybciej. Jeżeli w okolicy Twoich zabudowań rosną rozłożystsze krzewy bądź drzewa, ważne też będzie, jaki sekator do grubych gałęzi sprawdzi się najlepiej. To kluczowe, aby uporać się sprawnie z wykonywanymi pracami, a działania były bezpieczne. Przydatne rzeczy na działkę to również wiele innych akcesoriów, które zabezpieczają podczas pracy w ogrodzie, pomagają w uprawie roślin czy ułatwiają przechowywanie i segregowanie narzędzi.

Wiele przydatnych rzeczy na działkę, jak i narzędzi dla ogrodnika, które sprawdzą się w zaawansowanych pracach oraz drobnych działaniach w ogrodzie, znajdziesz w Auchan. Skorzystaj z oferty marki własnej – Gardenstar, w której do wyboru masz wiele akcesoriów i narzędzi do pracy w ogrodzie m.in. takich jak grabie, widły, motyki, łopatki, dostępnych w hipermarketach oraz poprzez zakupy online. Poza tym, w Auchan znajdziesz też kosiarki, podkaszarki, zraszacze czy sekatory przydatne do pracy.

Przeczytaj także: Jak stworzyć strefę relaksu w ogrodzie? Jakie meble ogrodowe wybrać? Wypocznij z Auchan!

Podstawowe narzędzia ogrodnika

Aby zadbać o działkę, jak i teren przydomowy, warto w pierwszej kolejności wyposażyć się w podstawowe narzędzia ogrodnika, do których należy zaliczyć łopatę, szpadel, widły, grabie oraz sekator. Aby jednak były to przydatne rzeczy na działkę, warto znać ich dokładne przeznaczenie, wiedzieć, kiedy je zastosować i wybrać produkt dobrej jakości. Narzędzia dla ogrodnika wykonane z mało wytrzymałych tworzyw i materiałów nie posłużą zbyt długo, zwłaszcza podczas wykonywania cięższych prac w ogrodzie.

Niezwykle przydatne narzędzie do pracy w ogrodzie to łopata lub szpadel. Czym różnią się te akcesoria? Czerpak pierwszego jest wygięty, dzięki czemu bardzo łatwo można nabrać nim np. piasek czy wykopać otwór np. pod krzew lub drzewo. Z kolei szpadel ma płaski czerpak zakończony w ostry sposób i przeznaczony jest głównie do pracy w twardej i zbitej ziemi. Przyda się np. do podważania wykopywanych roślin.

Kompletując przydatne rzeczy na działkę, należy uwzględnić również widły, które doskonale sprawdzą się do rozkładania kompostu, chwastów, siana, liści, ale także spulchniania gleby. Warto wybrać narzędzie z co najmniej czterema zębami, a jeśli planujesz roznosić obornik lub jeszcze drobniejszy materiał – akcesorium przystosowane specjalnie do tego celu. Ciekawostką są warianty o ich większej ilości, na przykład specjalne widły 10-zębne do buraków, które nie mają ostrych zakończeń i często są lekko przekrzywione.

Nieodłącznym narzędziem ogrodnika są również grabie. Model plastikowy Focus marki Prosperplast 1 przyda się chociażby do zbierania liści jesienią. Do wyrównywania powierzchni przed siewem sprawdzą się natomiast grabie metalowe z drewnianych trzonkiem od Avergon. To wielofunkcyjne i bardzo przydatne narzędzie do pracy w ogrodzie. Możesz wybrać też kompaktowe grabki od Gardenstar – dzięki nim precyzyjnie zadbasz o przestrzenie między roślinami.

Jeżeli planujesz ciąć krzewy lub kwiaty potrzebny Ci będzie również sekator V-SERIES marki Bradas o mijającym ostrzu czy sekator ogrodowy ze stali od Gardenstar, marki własnej Auchan. To rodzaj specjalistycznych nożyc ogrodniczych, dzięki którym przytniesz wiosną pędy bylin, krzewy na jesień, żywopłot do pożądanego kształtu czy wysokości, a także niektóre gałęzie drzew. Dobrym wyborem będą także nożyce elektryczne. Model teleskopowy od marki Gardenstar ułatwi Ci obcinanie żywopłotu nawet w trudno dostępnych miejscach.

Jakie narzędzia do pracy w ogrodzie warto jeszcze kupić?

Aby kompleksowo zadbać o ogród i posadzone rośliny, poza podstawowymi narzędziami przydadzą się jeszcze inne akcesoria i urządzenia, które znacznie ułatwią prace i pomogą w dbaniu o przydomową przestrzeń. Jednym z nich bez wątpienia jest kosiarka, kosa lub podkaszarka. Pierwsza z opcji sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy posiadasz dużą przestrzeń pokrytą trawą. Wygodne korzystanie bez kabla zapewni model kosiarka akumulatorowa od 4Garden, z możliwością regulacji stopnia koszenia. Kosa i podkaszarka mogą być dobrym uzupełnieniem tradycyjnej kosiarki w sytuacji, gdy potrzebne jest koszenie w trudno dostępnych miejscach, np. przy skalniakach czy kompozycjach kwiatowych o nieregularnych kształtach.

Rośliny potrzebują też regularnego nawadniania. Bardzo dobrym wyborem będą więc zraszacze i systemy, które dostarczą im wodę także podczas Twojej nieobecności. Kluczowy będzie ich zasięg oraz możliwość zaprogramowania. Ponadto do nawożenia i dostarczania roślinom związków odżywczych oraz nawozów świetnie sprawdzą się spryskiwacze i kompostowniki.

Przeczytaj także: Prace ogrodowe w sierpniu. Lista rzeczy do zrobienia

Przechowywanie narzędzi ogrodowych – porady i rozwiązania

Warto pamiętać, że urządzenia oraz narzędzia do pracy w ogrodzie wymagają odpowiedniego przechowywania. Wówczas posłużą zdecydowanie dłużej, a ich sprawność będzie utrzymywała się na tym samym poziomie. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie skrzynie ogrodowe i narzędziowe, haki do powieszenia przyrządów, a także szafy, w których przechowywane będą nawozy oraz środki, do których nie powinny mieć dostępu dzieci lub zwierzęta domowe.

Kosiarki i podkaszarki możesz też umieścić w garażu. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przestrzeni na kącik ogrodniczy i wstawienie do niego regału, w którym trzymane będą wszystkie potrzebne narzędzie ogrodowe. W takim miejscu warto też przechowywać przydatne rzeczy na działkę, takie jak wiadra i konewki.

Przeczytaj także: Kiedy przycinać róże i je sadzić? Kalendarz ogrodnika

Akcesoria ogrodnicze, które ułatwią każdą pracę

Urządzenia i narzędzia dla ogrodnika to nie wszystko. Pracę na działce czy w ogrodzie znacznie ułatwią przydatne akcesoria, takie jak wiaderka do zbierania odpadów pochodzenia roślinnego, różnego rodzaju koszyki oraz etykiety, za pomocą których oznaczysz posadzone rośliny. Przydatna może też być motyka z widełkami oraz poręczna łopatka do sadzenia od Gardenstar. Są to uniwersalne narzędzia, niezwykle przydatne podczas pielęgnacji sadzonek.

Nie zapomnij też o wygodzie pracy. W tym celu warto wyposażyć się w rękawice ochronne – dobrze sprawdzi się wariant wykonany z nylonu lub zapinany na rzep z lekką podszewką od Bradas.
Przydatne rzeczy na działkę to również worki na śmieci, które ułatwią gromadzenie odpadów i ich utylizację. Różne wielkości i rodzaje wytrzymałych produktów tego typu znajdziesz w Auchan.

Przeczytaj także: Wiosenne porządki w ogrodzie. Jak przygotować ogród na wiosnę?

Przygotuj się do pracy w ogrodzie z Auchan

Skompletowanie niezbędnych narzędzi, które sprawdzą się zarówno w przydomowym ogródku, jak i na działce, możliwe jest dzięki szerokiej ofercie produktów ogrodowych dostępnych w Auchan. W naszym asortymencie dostępne są uniwersalne łopatki ogrodowe, motyki, niezbędne w każdym ogrodzie widły, a także mniejsze i większe modele grabi.

Znajdziesz u nas również wiele przydatnych akcesoriów przeznaczonych do przycinania i cięcia krzewów. Z Auchan zadbasz również kompleksowo o swój trawnik. Do wyboru masz różne modele kosiarek elektrycznych i spalinowych. Z powodzeniem wybierzesz też dopasowaną do swoich potrzeb podkaszarkę oraz niezbędne akcesoria.

Zaopatrz akcesoria do ogrodu i zacznij swoją podróż po świecie roślin, zdobywając przy tym nowe umiejętności. Dzięki temu stworzysz nie tylko przestrzeń, która będzie źródłem satysfakcji, ale również oazę spokoju dla Ciebie i Twojej rodziny.