Aplikacja
Najlepsze Kosiarki Spalinowe

Ranking kosiarek spalinowych – najlepsze modele w 2023 roku

Opublikowano 07.07.2023 - 8 minut czytania

Szukasz maszyny do koszenia trawników i nie możesz zdecydować się na konkretny model? Zobacz ranking kosiarek spalinowych przygotowany przez specjalistów Auchan i sprawdź, jakie cechy powinno mieć urządzenie do trawników.

Kosiarka spalinowa – najlepsza na rynku?

Kosiarki spalinowe są cenione za mocne silniki i niezależność od sieci energetycznej. Jeśli właśnie zamierzasz kupić takie urządzenie, sprawdź nasz ranking najlepszych kosiarek spalinowych. Znajdziesz w nim maszyny cieszące się największą popularnością w sklepach Auchan w 2023 roku.

Wielu użytkowników określa kosiarki spalinowe jako najlepsze maszyny do koszenia dostępne na rynku i rzeczywiście w niektórych obszarach pozostają bezkonkurencyjne. Szczególnie na dużych posesjach oddalonych od zabudowań są w stanie wyprzeć kosiarki elektryczne i akumulatorowe.

Wśród zalet maszyn spalinowych najczęściej wymienia się zapewnianą przez nie swobodę pracy. Możesz operować nimi w miejscach oddalonych od zabudowań i źródeł energii elektrycznej. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kanister z benzyną, aby używać ich niemal w dowolnym miejscu.

Kosiarki wyposażone w te silniki należą też do najmocniejszych. Najlepsze kosiarki spalinowe, oferowane w sieci sklepów Auchan są wyposażone w motory o mocy prawie 4 kW. Przekłada się to na możliwość sprawnego radzenia sobie z trudnymi powierzchniami. Z reguły silnik przenosi energię na koła, dzięki czemu nie trzeba pchać kosiarki, więc praca z nią jest znacznie łatwiejsza.

Przeczytaj też: Rośliny na żywopłot – 8 propozycji od Auchan

Kosiarka Spalinowa Jaka Najlepsza

Kosiarki spalinowe – wady

Maszyny ogrodnicze wyposażone w silniki spalinowe mają jednak swoje słabsze strony. Przede wszystkim emitują dosyć duży hałas. Ogranicza to możliwość stosowania ich w pobliżu lasów, miejsc hodowli zwierząt, a nawet w niektórych obszarach miejskich. Silniki spalinowe nie są cenione przez miłośników ekologii, ponieważ bardziej od elektrycznych wpływają na emisję CO2 do atmosfery. Warto dodać, że kosiarki z silnikami spalinowymi są stosunkowo ciężkie. Wpływa na to waga samej jednostki napędowej, a także zbiornika z paliwem. Co może powodować trudności podczas wyjmowania ich z piwnicy lub innych miejsc przechowywania.

Dobre Kosiarki Spalinowe

Wybierz kosiarkę spalinową do dużych powierzchni

Masz do skoszenia duży trawnik lub murawę sportową? Kosiarki spalinowe będą najlepszym wyborem, ponieważ najlepiej spisują się na dużych i równych powierzchniach. Większość kosiarek jest wyposażona w napęd, dzięki któremu poruszanie się nawet po kilkuarowej działce nie stanowi problemu.

Przy przestronnych posesjach warto wybrać model o dużej szerokości roboczej. W sieci sklepów Auchan oferujemy maszyny mogące kosić nawet 56 cm trawnika w jednym pasażu. Dzięki temu szybko uporasz się z dużymi powierzchniami boisk sportowych, placów zabaw i innych obszarów.

Pamiętaj, że większe maszyny są mniej zwrotne i mogą nie docierać do niektórych miejsc. Dlatego warto uzupełnić swoje wyposażenie w ręczne nożyce i inne małe narzędzia marki Gardenstar, aby z łatwością poprawić wszelkie niedociągnięcia.

Zobacz także: Mały ogród przed domem – inspiracje na jego aranżacje

Ranking Najlepszych Kosiarek Spalinowych

Dobre kosiarki spalinowe do małych ogrodów

Wiesz już, że przy dużych powierzchniach świetnie sprawdzi się kosiarka spalinowa. Jaka najlepsza będzie do koszenia małych trawników i działek o nieregularnych kształtach? W tym wypadku również warto zwrócić uwagę na maszyny spalinowe, jednak o określonych cechach charakterystycznych.

Przede wszystkim ogród o małej i niejednolitej powierzchni wymaga maszyny pozwalającej na sprawne omijanie przeszkód. Mogą zatem być potrzebne kosiarki o stosunkowo małej powierzchni roboczej. Wszelkie urządzenia o szerokości koszenia poniżej 50 cm powinny być odpowiednie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są maszyny wyposażone w skrętne koła. Dobre kosiarki spalinowe mogą wykonać obrót o 360 stopni praktycznie w miejscu. To znacznie ułatwia omijanie zasadzonych krzewów, zabudowań, a także manewrowanie między alejkami. Jeśli w Twoim ogrodzie nawet takie kosiarki okazują się za mało zwrotne, możesz sięgnąć po podkaszarki i kosy ręczne.

Sprawdź również: Ogród angielski – jak go stworzyć niskim kosztem?

Kosiarka spalinowa – pozostałe cechy

Wybierając kosiarkę spalinową, patrz nie tylko na moc silnika i szerokość roboczą. Ważne są także inne parametry maszyny, dzięki którym będziesz mógł korzystać z niej długo i wydajnie. Zwróć uwagę na jakość podzespołów zastosowanych przy produkcji kosiarki. Sięgając po maszynę od solidnego i znanego producenta unikniesz problemów z serwisem gwarancyjnym. Zmniejszysz też ryzyko występowania usterek i awarii urządzenia.

Nie zapomnij o sprawdzeniu dodatkowych elementów wyposażenia. Warto wybrać kosiarki z koszem do zbierania odpadów. Niemal podstawową funkcją jest stopniowa regulacja wysokości. W nowoczesnych maszynach znajdziesz też funkcję automatycznego mycia obudowy. Wystarczy, że podłączysz wąż ogrodowy w odpowiednie miejsce i natychmiast usuniesz większość zabrudzeń powstałych w czasie pracy. Wybieraj też kosiarki ogrodnicze wyposażone w ergonomiczne uchwyty, które ułatwią prowadzenie prac przez wiele godzin.

Ranking Najlepszych Kosiarek Spalinowych

Ranking kosiarek spalinowych – postaw na pewne rozwiązanie

W dalszej części poradnika przedstawiamy ranking kosiarek spalinowych dostępnych w sieci sklepów Auchan. Znalazły się tu maszyny do małych i dużych trawników z różnych przedziałów cenowych. Sprawdź, czy wśród nich znajduje się kosiarka idealna do Twojego ogrodu!

NAC – Kosiarka spalinowa z napędem LS46-146-HS-NG

To jedna z najmniejszych ogrodniczych maszyn spalinowych dostępnych w sieci sklepów Auchan. Szerokość robocza to 46 cm, co daje jej możliwość sprawnego poruszania się pomiędzy drzewami, krzewami i zabudowaniami ogrodowymi. Sprawdzi się na wąskich pasach murawy lub ścieżkach porośniętych trawą. Zawiera mechanizm do regulacji wysokości koszenia w zakresie od 25 mm do 75 mm. Na dodatek jest wyposażona w napęd na tylne koła. Ma funkcję koszenia, mulczowania i wyrzutu bocznego.

NAC – Kosiarka spalinowa z napędem LS51-191D-HSD-SE

Maszyna o nieco większej szerokości roboczej z silnikiem 2,8 km. Jej ostrza tnące mogą poruszać się z prędkością 2800 obrotów na minutę. Ma regulację wysokości koszenia, a dodatkowo wyposażona jest w kosz na odpady o pojemności 60 litrów. Rozruch silnika kosiarki odbywa się za pomocą mechanizmu ręcznego, a niewielka waga 33 kg ułatwia jej przenoszenie i przechowywanie. Co więcej, wyposażona została w system mycia wewnętrznej części obudowy – po zakończeniu prac łatwiej utrzymasz ją w czystości.

Ranking Kosiarek Spalinowych

NAC – Kosiarka spalinowa z napędem LS50-196-HS-NG

To maszyna zapewniająca nieco mniejszą szerokość roboczą, jednak wyposażona jest w mocny silnik 3,6 kW. Znakomicie radzi sobie nawet z zapuszczonymi trawnikami i roślinami o grubych łodygach. Siedmiostopniowa regulacja wysokości koszenia pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie noży do charakteru powierzchni. Ma funkcję koszenia, mielenia, wyrzutu bocznego, a także zbierania odpadów do kosza. Podczas długotrwałej pracy docenisz także miękkie wykończenia rączki.

NAC – Kosiarka spalinowa z napędem LS53-G200-HSD-TX

To najmocniejsza maszyna z prezentowanych tu kosiarek spalinowych, wyposażona w silnik Honda GCV 200. Jednostka napędowa dysponuje mocą 3,9 kW, prędkość obrotowa osiąga pułap 2800 obrotów na minutę, a moment obrotowy to imponujące 12,7 Nm. Szerokość koszenia to 53 cm. Maszyna ma też możliwość regulacji wysokości w zakresie od 25 mm do 75 mm. Dlatego też ta kosiarka polecana jest przy wyjątkowo trudnym terenie i realizacji najcięższych prac. Dodatkowo duży, plastikowy kosz z przeciwpyłową pokrywą umożliwi Ci gromadzenie mulczowanych odpadów roślinnych.

NAC – Kosiarka spalinowa z napędem z kołami skrętnymi LS56-196L-JR2

To typ maszyny, który przyda Ci się przy nierównych trawnikach z licznymi zakrętami i załamaniami. Kosiarka jest wyposażona w skrętne koła, które dają jej możliwość obrotu w miejscu. Manewrowanie pomiędzy drzewami, krzewami, ścieżkami i elementami architektury ogrodowej jest zatem bardzo łatwe. W urządzeniu zastosowano silnik o mocy 3,2 kW, który sprawnie porusza ostrzami o średnicy 56 cm. W kosiarce zastosowano system regulacji wysokości, mulczowania i wyrzutu. Odpady zbierane są do kosza o pojemności 75 litrów.

Zobacz też: Czym i kiedy nawozić trawnik? Zadbaj o swój fragment zieleni z Auchan

Ranking Kosiarek Spalinowych

Dobre kosiarki spalinowe – uniwersalny wybór dla każdego

Kosiarki spalinowe są narzędziami bardzo uniwersalnymi. To nieprawda, że sprawdzają się tylko przy pracy na dużych trawnikach, łąkach czy boiskach sportowych. Możesz też wykorzystać je przy mniejszych trawnikach przed domem, nawet o nierównym kształcie. Są stosunkowo tanie w utrzymaniu, niezawodne i dają dużą niezależność.

Potrzebujesz solidnej kosiarki spalinowej? Odwiedź sklepy Auchan! W sezonie możesz trafić tu na spory wybór różnorodnych maszyn do pielęgnacji trawników i koszenia murawy marki Gardenstar! Znajdziesz tu także meble ogrodowe, grille i wszystko, czego możesz potrzebować w swoim ogrodzie.