Aplikacja

5 pomysłów na prezenty świąteczne dla klientów biznesowych

Opublikowano 25.11.2023

Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko radości i rodzinnych spotkań, ale również okazja do wyrażenia wdzięczności w sferze biznesowej. Wprowadzenie tradycji wręczania prezentów świątecznych dla klientów biznesowych ma głębokie znaczenie: przyczynia się do budowy trwałych relacji i kreowania pozytywnego wizerunku firmy. W tym artykule podpowiemy Ci, jak dobrać odpowiednie prezenty świąteczne dla klientów biznesowych i przedstawimy listę konkretnych propozycji, które możesz zamówić w Auchan.

Jakie znaczenie mają prezenty świąteczne dla klientów biznesowych?

Praktyka obdarowywania klientów i partnerów firmowych prezentami w okresie świątecznym stanowi integralny element dzisiejszego świata biznesu. Boże Narodzenie to doskonały moment, aby wyrazić uznanie i wdzięczność wobec osób, które przyczyniły się do sukcesu firmy. Powszechnie wiadomo, że dobre relacje w miejscu pracy prowadzą do wzrostu zaufania i szacunku, a także poprawy wskaźnika retencji.

Oprócz wzmacniania relacji biznesowych tradycja obdarowywania partnerów biznesowych przynosi również inne wymierne korzyści, a jedną z nich jest promocja świadomości marki. Odpowiednio dobrane biznesowe prezenty mogą bowiem sprawić, że firma stanie się bardziej rozpoznawalna i będzie budziła pozytywne skojarzenia. Jest to strategiczny element kształtowania wizerunku firmy i budowania przewagi konkurencyjnej.

Choć może się to wydawać proste, w praktyce wybór idealnego prezentu biznesowego jest dużym wyzwaniem. Ważne jest, aby nie popełnić żadnej gafy, która mógłby zaszkodzić relacjom biznesowym. Aby zminimalizować takie ryzyko, przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni prezent na Święta dla swoich kontrahentów.

Sprawdź także: Upominki na Boże Narodzenie od firmy – 11 propozycji na drobne prezenty

Prezenty biznesowe – jak dobrać odpowiedni upominek?

Wybór prezentu świątecznego dla klienta biznesowego wymaga uwzględnienia wielu czynników. Nie chodzi tylko o to, aby upominek był ładny i praktyczny. Powinien być również dopasowany do preferencji kontrahenta i charakteru Waszej współpracy.

Cel i kontekst

Na początek warto określić, jaki jest cel wręczania prezentu i w jakim kontekście się to odbywa. Czy to prezentacja nowego produktu, podziękowanie za współpracę czy okazanie wdzięczności za długoletnie partnerstwo? Określenie konkretnego celu pomoże dostosować prezent do sytuacji i uniknąć nieporozumień. Podziękowanie za współpracę może być wyrażone poprzez wybór prezentu, który odzwierciedla uznanie dla zaangażowania klienta. To może być na przykład zestaw praktycznych gadżetów z logo firmy, które sprawią, że partner biznesowy poczuje się doceniony i ważny dla organizacji.

Budżet

Drugim kryterium jest budżet. Prezent biznesowy nie powinien być zbyt kosztowny, zwłaszcza jeśli relacja biznesowa nie jest jeszcze na bardzo zaawansowanym etapie. Z drugiej strony, nie należy także oszczędzać na prezencie – szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na zbudowaniu trwałej i perspektywicznej relacji. Złoty środek to znalezienie pomysłu, który pasuje do okoliczności, reprezentuje wartość firmy i stanowi wyraz szacunku wobec odbiorcy. Warto pamiętać, że nie zawsze chodzi o wartość materialną, ale również o symbolikę i wywołanie pozytywnych emocji.

Przeczytaj także: Prezenty świąteczne dla pracowników – 4 pomysły od Auchan

Stosowność

Prezent świąteczny dla klienta biznesowego powinien być zgodny z kulturą i zwyczajami kraju, z którego pochodzi odbiorca. Nie ignoruj różnic kulturowych, ponieważ mogą one mieć wpływ na odbiór prezentu. Elementy humorystyczne czy kontrowersyjne również mogą zostać źle zinterpretowane, szczególnie jeśli nie znasz klienta zbyt dobrze. Warto również unikać prezentów zbyt osobistych, które mogą być nieodpowiednie w kontekście biznesowym, np. przedmiotów o intymnym charakterze czy produktów o jednoznacznych przekazach politycznych. Staraj się zachować profesjonalizm i zawsze uwzględniaj ewentualne ograniczenia: prawne, religijne oraz etyczne.

Personalizacja

Prezenty świąteczne dla klientów biznesowych powinny być dopasowane do ich indywidualnych zainteresowań i potrzeb. Warto się postarać i poświęcić trochę więcej czasu na research. Element personalizacji podkreśli, że prezent jest dedykowany konkretnemu odbiorcy. W ten sposób wykażesz troskę o klienta, co może przyczynić się do jeszcze trwalszego umocnienia relacji biznesowych.

Prezenty biznesowe na Święta – znaczenie personalizacji

Roli personalizacji nie warto pomijać. To jeden z kluczowych czynników, który decyduje o atrakcyjności prezentów. Może ona polegać na:

  • dostosowaniu upominku do profilu i preferencji klienta: prezent biznesowy może nawiązywać do branży, w której działa klient, do jego, hobby, pasji, a nawet stylu życia. Taki stopień personalizacji prezentu sprawi, że zyska on również wartość symboliczną, co wpłynie pozytywnie na relacje biznesowe. Oczywiście także i w tym przypadku liczy się przestrzeganie zasad, które omówiliśmy w poprzednim akapicie.
  • dodaniu spersonalizowanego elementu: prezent świąteczny dla klienta biznesowego może zawierać np. grawer, nadruk, haft, etykietę, dedykację, podpis czy zdjęcie. To może być na przykład statuetka z personalizowanym grawerem, podkreślająca odniesione sukcesy, ale także wyjątkowe przedmioty związane z historią firmy, np. album z logo składający się z archiwalnych fotografii. Partnerom biznesowym możesz podarować także symboliczne, ale praktyczne upominki w postaci personalizowanych gadżetów, takich jak podkładka pod mysz z grawerem czy kalendarz z zaznaczonymi najważniejszymi datami z życia firmy. 

 

Sprawdź: Paczki dla dzieci pracowników – podaruj moc radości!

Prezenty z okazji świąt dla klientów biznesowych – wyjątkowe propozycje

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów biznesowych niebanalnymi i oryginalnymi prezentami świątecznymi, ale wciąż nie masz pomysłów, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wyjątkowych propozycji. Są to kosze prezentowe Auchan, które możesz skomponować według upodobań Twoich i partnera biznesowego.

Kosz z kawami z różnych stron świata

Jeśli Twój klient biznesowy jest miłośnikiem kawy, to z pewnością ucieszy się z kosza pełnego aromatycznych kaw ziarnistych z różnych krajów i regionów. W ofercie sklepu internetowego Auchan znajdziesz mieszanki ziaren pochodzące z Brazylii, Kolumbii, Etiopii, Wietnamu, Indonezji, które zachwycą swoim smakiem i aromatem. Możesz również dołączyć do kosza elegancki zestaw porcelanowych filiżanek do espresso czy elegancką kawiarkę marki Actuel. Taki prezent świąteczny dla klienta biznesowego to idealny sposób na rozgrzanie atmosfery i nawiązanie ciekawej rozmowy o kulturze i tradycji picia kawy.

Kosz z herbatami i dodatkami.

Jeśli Twój klient preferuje herbatę, zafunduj mu tematyczny zestaw prezentowy, który uczyni każdą filiżankę tego rozgrzewającego naparu wyjątkową. Oferujemy herbaty czarne, zielone, białe, owocowe, a także ekologiczne BIO, spełniające różnorodne gusta i wpasowujące się w każdy nastrój. Do zestawu warto dodać także miód i aromatyczne przyprawy, które wzbogacą smak i aromat naparu. W zależności od budżetu możesz pomyśleć również o praktycznym zaparzaczu czy personalizowanym kubku z motywem świątecznym.

Kosz z czekoladami i pralinami

Nie ma lepszego prezentu świątecznego niż kosz z czekoladami i pralinami. W ofercie Auchan znajdziesz szeroki wybór produktów, które osłodzą niejedno spotkanie biznesowe. Możesz dołączyć do kosza czekoladki marcepanowe, trufle, bombonierki z orzechami lub inne słodkości, które zaskoczą i zachwycą swoim smakiem. Taki prezent świąteczny dla klienta biznesowego to gwarancja radosnego świętowania nie tylko w gronie kontrahentów, ale także rodziny.

Kosz z produktami eko

Jeśli zależy Ci na tym, aby podarować klientowi coś wyjątkowego i jednocześnie zadbać o środowisko, kosz z produktami eko będzie doskonałym wyborem. W ofercie Auchan znajdziesz szeroki wybór artykułów ekologicznych, takich jak kawy i herbaty BIO, słodyczne vege, naturalne kosmetyki czy akcesoria i artykuły biurowe wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. W ten sposób nie tylko sprawisz radość swojemu kontrahentowi, ale również pokażesz, że Twojej firmie zależy na promowaniu wartości zrównoważonego rozwoju.

Sprawdź także: Jaki prezent na odejście z pracy? 13 wyjątkowych prezentów, które pozostawią piękne wspomnienia

Prezent biznesowy – pomysł znajdziesz w Auchan!

W Auchan znajdziesz szeroki wybór koszy prezentowych dla sektora B2B, dopasowanych do swojego budżetu i charakteru relacji biznesowych. Możesz samodzielnie skomponować paczkę i dobrać do niej dowolne produkty z naszej oferty albo skorzystać z pomocy naszych doradców. Wystarczy, że podasz swój budżet, a dobierzemy dla Ciebie idealne produkty, tworząc spersonalizowany i atrakcyjny prezent biznesowy na Święta. Wszystkie kosze są ładnie i estetycznie zapakowane, dzięki czemu od razu gotowe do wręczenia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i składania zamówień z dostawą pod wskazany adres!