Aplikacja

Grill elektryczny – ranking TOP 5 produktów

Opublikowano 14.03.2023

Grille elektryczne cieszą się rosnącą popularnością. Wydobywają smak i aromat potraw, a jednocześnie nie emitują dużych ilości dymu. Można stosować je w miejscach, gdzie tradycyjne grille okazują się niebezpieczne. Planujesz zakup grilla elektrycznego do domu? Sprawdź ranking najciekawszych produktów dostępnych w sieci sklepów Auchan.

Grill elektryczny – jaki wybrać i dlaczego warto?

Smak potraw smażonych na grillu kojarzy się z letnim wypoczynkiem. Jednak nie musisz wyjeżdżać za miasto, żeby w spokoju usmażyć ulubione potrawy. Taki sam efekt możesz uzyskać u siebie na balkonie, a nawet w kuchni. Wystarczy dobry grill elektryczny!

Zanim dowiesz się, jaki grill elektryczny wybrać, przeczytaj kilka słów na temat samego urządzenia. Grille zasilane prądem sieciowym wykorzystują grzałki elektryczne, które wytwarzają temperaturę nawet kilkuset stopni Celsjusza. To warunki zbliżone do uzyskiwanych na tradycyjnych paleniskach węglowych. Na ruszcie można przygotowywać warzywa, ryby, a także dania mięsne. Wiele urządzeń kuchennych sprawdzi się też do smażenia pieczywa, kanapek, a nawet tortilli.

Możesz spotkać się z opiniami, że potrawy z rusztu elektrycznego nie są tak smaczne, jak przygotowywane na węglu. Tymczasem ułożone na ruszcie składniki smażą się w podobny sposób. Działa na nie nieco niższa temperatura, ale zaletą jest stabilność warunków. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko możliwości przypalenia dań z delikatnych ryb, a smażone mięso nie okaże się surowe w środku.

Sympatycy tradycyjnych grillów węglowych mogą zapominać o ważnych aspekcie, czyli o kwestiach zdrowotnych. Grille elektryczne nie korzystają z procesu spalania do wytworzenia temperatury. A co za tym idzie – do potraw nie dostają się szkodliwe związki węglowodorów, jakie powstają w procesach spalania węgla. Ponadto ograniczona jest ilość spalonego tłuszczu, który w obu przypadkach wytapia się z podobną intensywnością. W grillach elektrycznych trafia on na specjalną tackę lub do zbiornika z wodą. Smażenie na ruszcie elektrycznym jest zatem znacznie korzystniejsze dla zdrowia.

Jaki grill elektryczny wybrać? Najważniejsze parametry

Zdecydowałeś się na grill elektryczny? Jaki wybrać? Wiele zależy od Twojego zapotrzebowania i pomysłu na wykorzystanie tego urządzenia. Do najważniejszych cech należą:

 • Moc – większa moc nie zawsze oznacza, że masz do czynienia z lepszym urządzeniem. Pozwala na szybsze smażenie, ale też wzrasta ryzyko przypalenia potrawy. Większe będzie też zużycie prądu. Do sporadycznego użytku na początek wystarczy moc 800 W. Bardziej uniwersalne są jednak grille o mocy 1400 W i większej.
 • Zakres temperatury – to ile ciepła wytworzą grzałki, zależy głównie od mocy urządzenia. Często producenci podają, jaką temperaturę maksymalną jest w stanie uzyskać grill. Przy mocniejszych sprzętach konieczna będzie funkcja regulacji temperatury. Często służy do tego pokrętło lub panel sterowania.
 • Konstrukcja – możesz wybrać urządzenia z pojedynczym rusztem, a także płytami grzewczymi, dzięki którym usmażysz danie z góry i od spodu. To jaki grill elektryczny wybierzesz, zależy głównie od miejsca jego stosowania. Konstrukcje otwarte sprawdzają się przy smażeniu na balkonie i tarasie. Z kolei grill zamykany jest najlepszy do pracy w kuchni. Tu na szczególną uwagę zasługują konstrukcje zamykane, w których górna płyta układa się równolegle do dolnej niezależnie od grubości potraw.
 • Dodatkowe funkcje – zwróć uwagę na dodatkowe akcesoria, takie jak szuflada na tłuszcz i kontrola termostatu. Spore znaczenie będzie miał też sposób wykończenia powierzchni grzewczych. Zawsze bierz pod uwagę możliwość sprawnego czyszczenia, która jest konieczna po zakończeniu danego zadania.

Sprawdź również: Jaki grill węglowy wybrać? Ranking TOP 8 produktów Auchan

Grill elektryczny – ranking najlepszych modeli

Jaki grill elektryczny będzie dla Ciebie najlepszy? Z pewnością masz swoje upodobania i niektóre z wymienionych cech są dla Ciebie ważniejsze od pozostałych. Dla ułatwienia wyboru prezentujemy subiektywny ranking popularnych produktów i charakteryzujących się dobrymi parametrami. Wszystkie przedstawione grille dostępne są w sklepach sieci Auchan.

Selecline – Grill mini 800 W

Ten grill elektryczny to świetny wybór na początek Twojej przygody z tego typu urządzeniami. Ze względu na swoją funkcjonalność i niewielkie wymiary, mini grill znajdzie dla siebie miejsce w większości kuchni. Ma moc 800 W, co pozwala na powolne stopniowe podgrzewania potraw. Nie przypalisz mięs i ryb, a z łatwością i w szybki sposób podgrzejesz kanapki lub tosty. Urządzenie wyposażone jest w dwie diody, które informują o zakończeniu procesu grzania. Klapka jest zamykana, dlatego potrawa jest podgrzewana z obu stron. Dobra jakość urządzenia tu oferowana jest w stosunkowo niskiej cenie.

Najważniejsze cechy produktu:

 • moc 800 W
 • zamykana klapka
 • świetny stosunek jakości do ceny

Przeczytaj też: Czas na mięsną ucztę! Jakie mięso na grilla wybrać? Oto pomysły!

Tefal – Grill stołowy GC241D38

To urządzenie o bardzo uniwersalnym zastosowaniu w kuchni. Świetnie sprawdzi się do przygotowywania dań mięsnych i podgrzewania kanapek. Dysponuje dużą mocą 2000 W, co przekłada się na szybkie podgrzewanie pieczywa. Grill możesz również zastosować do smażenia mięs i ryb. Duża moc sprawi, że nadasz potrawom wyjątkowej chrupkości.

Zwróć uwagę na ciekawą konstrukcję urządzenia. Górna płyta jest zamocowana na uchwycie i dociskana jest pionowo z góry na dół. Dzięki temu umieszczone wewnątrz kanapki i klasyczne, włoskie panini nie rozjeżdżają się po zamknięciu klapki. Wierzchnia cześć płyt grzewczych jest pokryta nieprzywierająca warstwą, która ułatwia zbieranie gotowych potraw i czyszczenie sprzętu po użyciu.

Najważniejsze cechy produktu:

 • moc 2000 W
 • unikalne mocowanie górnej płyty
 • nieprzywierająca trwała powłoka

Qilive – Grill stołowy 1400 W Q.5133

To urządzenie świetnie sprawdzi się przy codziennym użytkowaniu kuchennym. Możesz wykorzystać je również w czasie przyjęć w ogrodzie i na tarasie. Ma moc 1400 W, co pozwala na szybkie przypieczenie potraw, bez ryzyka ich przypalenia. Grill jest wyposażony w pokrętło do regulacji temperatury. Ułatwi Ci to przygotowywanie dań mięsnych, jak i kanapek. W przedniej części znajdują się dwie diody, które informują o stopniu zagrzania potrawy.

Urządzenie ma konstrukcję pozwalającą na równoległe ułożenie i dociśnięcie górnej płyty do dolnej. To ułatwia przygotowywanie potraw warstwowych. W dolnej części znajduje się specjalna szuflada na tłuszcz. Dzięki niej potrawy są bardziej dietetyczne, a urządzenie nie brudzi się tak bardzo, jak klasyczne opiekacze.

Najważniejsze cechy produktu:

 • moc 1400 W
 • regulacja temperatury
 • tacka na ociekający tłuszcz

Selecline – Grill stołowy MCT-003

Jeśli lubisz spotkania przy grillu na tarasie – właśnie ten produkt będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Ma konstrukcję otwartą, dlatego smażenie przebiega podobnie, jak na standardowych grillach węglowych. Sam zdecydujesz, kiedy obrócić potrawę na drugą stronę. Otwarta konstrukcja pozwala rozchodzić się zapachom smażonych potraw, a jest to jedna z rzeczy, które sprawiają największą przyjemność podczas grillowania.

Grill stołowy ma moc 2300 W, co stawia go wysoko w naszym rankingu. Upieczesz na nim nie tylko ryby i warzywa, ale też twardsze wędliny, karczek i inne dania mięsne. W dopasowaniu mocy do potrawy pomoże regulowany termostat. Grill ma dużą powierzchnię, dlatego jednorazowo możesz usmażyć na nim kilka kawałków ulubionego mięsa lub całe danie składające się z ziemniaczków, karkówki i warzyw. Sprzęt jest także łatwy do utrzymania w czystości, a główny zbiornik na wodę możesz myć pod bieżącą wodą.

Najważniejsze cechy produktu:

 • moc 2300 W
 • duża otwarta powierzchnia
 • regulacja temperatury

Tefal – Grill stołowy GC450B32

To jeden z największych grillów stołowych, a zdecydowanie największy w tym rankingu. Jego powierzchnia to 600 cm2, co umożliwia przygotowywanie jednocześnie większej ilości potraw. Sprzęt znajdzie zastosowanie w czasie przygotowywania posiłków w kuchni. Dzięki niemu stworzysz dania o smaku i aromacie dań smażonych na klasycznych grillach węglowych. Sprzęt ma również niezależną górną płytę grzewczą. Sprawdza się to w czasie przygotowywania potraw warstwowych – takich jak kanapki na ciepło.

Urządzenie dysponuje znaczną mocą 2000 W. Charakterystyczną cechą jest intuicyjne pokrętło regulacji – nie musisz ustawiać go na konkretnym poziomie temperatury. Proste ilustracje potraw pozwolą Ci szybko i precyzyjnie dobrać odpowiednią moc termostatu. Dzięki temu nie musisz szukać przepisów, gdyż nie przypalisz warzyw, a dania mięsne będą przysmażone na całej głębokości.

Najważniejsze cechy produktu:

 • moc 2000 W
 • powierzchnia smażenia do 600 cm2
 • intuicyjna regulacja termostatu

Zobacz również: Grill gazowy – ranking 2023

Ranking grilli elektrycznych zakończony!

Przeglądając nasz ranking, sam zdecydujesz, jaki najlepszy grill elektryczny wybrać do swojego domu, ogrodu czy na taras. Przed zakupami określ najważniejsze parametry, jakie Cię interesują i zwróć na nie uwagę na etapie zakupów. Nadal nie wiesz, jaki kupić grill elektryczny? Sprawdź ofertę Auchan stacjonarnie i online. Znajdziesz tam wiele produktów o różnych parametrach, dlatego z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.