Aplikacja
jaka walizka najlepsza

Zastanawiasz się, jaka walizka najlepsza będzie na wakacyjny wyjazd? Sprawdź nasz ranking!

Opublikowano 04/14/2023

Właściwie dobrana walizka poprawi komfort podróżowania i zabezpieczy bagaż przed uszkodzeniem. Jaka walizka najlepsza będzie do samolotu i samochodu? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Walizki służą nie tylko do przechowywania rzeczy w trakcie Twoich podróży – zabezpieczają je również przed zniszczeniem bądź zmoczeniem. Jednak pełnię możliwości tych akcesoriów można wykorzystać tylko przy odpowiednim dopasowaniu walizki do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś na etapie zakupu nowej walizki, ranking Auchan ułatwi Ci dokonanie wyboru.

Jaka walizka lepsza? Plastikowa czy materiałowa?

Walizki należą do najpopularniejszych akcesoriów podróżnych. Zróżnicowane zapotrzebowanie sprawia, że są oferowane w wielu wymiarach i wariantach. Początkowo sięgnięcie po jeden produkt może wydawać Ci się trudne. Jednak w kilku prostych krokach postaramy się przeprowadzić Cię przez wybór, posiłkując się asortymentem walizek dostępnych w sieci Auchan.

Zacznijmy od wyboru materiału, z jakiego wykonano produkt. Jaka walizka lepsza – plastikowa czy materiałowa?

Walizki materiałowe wykonuje się z tkanin poliestrowych, dlatego są bardzo lekkie i elastyczne. Będziesz w stanie umieścić w nich nawet przedmioty o nietypowych kształtach. Tkaniny poliestrowe są trwałe, odporne na zabrudzenia, a walizki kosztują nieco mniej od sztywnych plastikowych. Nie są jednak w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał może też przepuszczać wilgoć.

Drugi wariant to walizki z tworzywa sztucznego w formie odlewów, czyli pełne. Są trwalsze od tkaninowych, zapewniają lepszą ochronę zawartości i zabezpieczają przed wilgocią. Jednak konkretne parametry zależą od rodzaju tworzywa zastosowanego na etapie produkcji. Do wyboru masz walizki wykonane z trzech materiałów:

  • kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy (ABS) – walizki wykonane z tego materiału są stosunkowo tanie, lekkie, trwałe i odporne na zarysowania. Tworzywo jest jednak w niewielkim stopniu elastyczne i może pękać w przypadku dociskania zamykanych przedmiotów;
  • polipropylen (PP) – ten materiał jest najlżejszy w rankingu walizek podróżnych. Charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i elastycznością;
  • poliwęglan (PC) – to materiał o najlepszych parametrach wytrzymałościowych. Jest odporny na pękanie, zarysowanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia najlepsze zabezpieczenie przewożonym produktom. Trzeba jednak zaznaczyć, że walizki z poliwęglanu są stosunkowo kosztowne.

Jaka walizka najlepsza? Wybór zależy od tego, jakie cechy uznasz za najważniejsze i jakim budżetem dysponujesz. 

jaka walizka lepsza plastikowa czy materialowa

Jaką kupić walizkę do samolotu?

Bagaż brany na pokład samolotu objęty jest szczególnymi restrykcjami. Już na etapie zakupu biletu zauważysz, że przewoźnicy podają wymiary bagażu, jaki można ze sobą zabrać. Jeśli kupujesz walizkę z myślą o podróżach lotniczych, weź pod uwagę wskazówki najpopularniejszych przewoźników.

Jaką kupić walizkę do samolotu? W większości linii lotniczych obowiązują dwa rodzaje bagaży: podręczny i rejestrowany. Podręczną walizkę weźmiesz ze sobą na pokład samolotu i umieścisz w półkach bagażowych nad głową. Przewoźnicy zalecają, żeby wymiary takiego bagażu były w granicach 55 × 40 × 23 cm. Walizki małe kabinowe mogą być wyposażone w kółka i rączkę do łatwiejszego przenoszenia. Dopuszczalna waga walizki i jej ładunku nie może przekraczać 10 kilogramów.

Drugim typem jest bagaż rejestrowany. Ta walizka w czasie lotu będzie umieszczona w głównym luku bagażowym samolotu. Nie zabierzesz jej ze sobą na pokład. Zostawisz ją przed lotem na specjalnym stanowisku, a będziesz mógł odebrać na lotnisku końcowym. Ze względu na to walizka powinna być wykonana z twardego i sztywnego materiału. Tu najlepiej sprawdzają się walizki plastikowe.

Zwróć też uwagę na wymiary takiej walizki i maksymalną dopuszczalną masę. Walizki duże w większości linii lotniczych mogą mieć maksymalny wymiar 119 × 81 × 119 cm. Waga takiego bagażu nie może przekroczyć 20 kilogramów. Przewoźnicy zwracają uwagę na wymiary i wagę bagażu, a za wszelkie przekroczenia przewidują wysokie dopłaty. Możesz ich uniknąć już na etapie zakupu walizki.

jaka walizka na kolkach najlepsza

Ranking walizek podróżnych – jakie cechy powinna mieć dobra walizka?

Wybór materiału i wymiaru walizki mamy już za sobą. Pora na przedstawienie innych cech walizek, które mogą mieć wpływ na Twoją decyzję. To elementy wyposażenia i wykończenia, które znajdziesz w większości z nich. Po czym poznać, że masz do czynienia z dobrej jakości produktem?

Rączka

Większość walizek jest wyposażona w wysuwany uchwyt przeznaczony do ich transportu. Pozwala na podniesienie ładunku, a także ciągnięcie go za sobą (tylko w przypadku dodatkowych kółek). Rączka powinna płynnie się wysuwać i pozostawać w wybranym ustawieniu. Zwróć uwagę też na to, czy ma ergonomiczny kształt.

Kółka

Znajdują się w spodniej części walizki, także w najmniejszych modelach. Pojemnik ciągnięty za pomocą rączki będzie można swobodnie przewieźć po chodniku, ulicy, a także posadzce lotniska. W najtańszych wariantach znajdziesz kółka z plastiku. Jaka walizka na kółkach jest najlepsza? Wybierz kółka gumowe lub pokryte dodatkowo warstwą z kauczuku. Takie mają lepszą amortyzację na nierównościach i będą wolniej się zużywały.

Zamek

Walizki zapinane na zamek błyskawiczny są najwygodniejsze i zapewniają najlepsze zabezpieczenie zawartości. Wybierz walizki z mocnym zamkiem, najlepiej metalowym, o dużych kostkach. Sprawdź, czy można zabezpieczyć suwak przed otwarciem za pomocą kłódki lub innego elementu.

Wnętrze

Najbardziej funkcjonalne są walizki podzielone na dwie komory. Mniejsza jest przeznaczona do przechowywania podręcznych przedmiotów i dokumentów. Może być zapinana na dodatkowy zamek. Większa przegroda, na ubrania i inne akcesoria, powinna mieć dołączone gumki lub paski spinające. Sprawdź też, czy wyściółka jest miękka i będzie wspomagała amortyzację przedmiotów wewnątrz.

Kolorystyka i design

Te cechy nie mają wielkiego wpływu na funkcjonalność walizki, jednak też o nich nie zapominaj. Jeśli będziesz wykorzystywał walizkę do podróży biznesowych, wybierz ciemną kolorystykę. Walizki wakacyjne i przeznaczone dla najmłodszych mogą mieć dowolny kolor.

Walizki – ranking, który pomoże Ci wybrać!

Nadal nie wiesz, jaka walizka najlepsza? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking kilku najciekawszych propozycji w Auchan. Wszystkie prezentowane akcesoria to produkty Airport, marki własnej Auchan. Nasze wyroby charakteryzują się znakomitą proporcją jakości do ceny. Oferowane są w kilku wariantach, a łączy je ciekawy design. Są bardzo trwałe, dlatego możesz wykorzystać je przy częstych wyjazdach turystycznych i służbowych.

Airport – walizka kabinowa EASY GO Polyester na 4 kółkach rozmiar S czarna

To walizka wykonana z tkaniny poliestrowej. Jej rozmiar pozwala na zastosowanie walizki jako bagażu podręcznego w samolotach. Jest bardzo trwała i wygodna. Została wyposażona w cztery koła i uchwyt, co ułatwia przemieszczanie się z nią po lotnisku. Walizka ma prosty, nowoczesny wygląd, dlatego będzie świetnie prezentowała się nawet w podróżach biznesowych.

Airport – walizka podróżna SISMIK ABS na 4 kółkach 60 cm rozmiar M czerwona

Kolejny produkt marki Airport. Walizkę wykonano z tworzywa ABS o dobrej odporności na zarysowania. Waży zaledwie 3 kilogramy. Powierzchnia załadunkowa dzieli się na dwie komory, co ułatwia oddzielenie od siebie przedmiotów o innym zastosowaniu. Jest wyposażona w małe koła, rączkę wysuwaną i uchwyt w bocznej części, który umożliwia noszenie jej w ręce.

Airport – walizka podróżna EQUALIZER ABS na 8 kółkach rozmiar L srebrna

Pojemna walizka o wymiarach 50 × 76 × 29 cm wygląda unikatowo. Srebrne okładziny z tworzywa ABS mają przetłoczenia, które nadają walizce wyjątkowego designu. Jest bardzo pojemna i podzielona na dwie komory. Dla ułatwienia transportu walizka została wyposażona w 8 kółek. Mocny zamek zapewni bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom i ułatwi dotarcie do nich w razie potrzeby.

walizki ranking

Jaka walizka na kółkach najlepsza? Już to wiesz!

Walizka powinna być trwała, pojemna, wyposażona w kółka i dostosowana wymiarami do wytycznych przewoźników lotniczych. Jednak dobra walizka przede wszystkim musi spełniać Twoje zapotrzebowanie. Poza funkcjonalnością weź też pod uwagę stylistykę i kolor. Dzięki temu już samo spojrzenie na walizkę będzie zachęcało Cię do podróży.

Przygotowując się do wyprawy, odwiedź sklepy Auchan – stacjonarne lub online. W naszej ofercie znajdziesz walizki zróżnicowane pod względem wymiaru i konstrukcji, ale nie tylko. Produkty oferowane w naszych sklepach różnią się wyglądem, kolorystyką i sposobem wykończenia wnętrza. Przy okazji zakupu walizki będziesz mógł dobrać inne przedmioty potrzebne w czasie podróży.