Aplikacja
ranking blenderow recznych

Jaki blender ręczny wybrać? Ranking 2023

Opublikowano 15.05.2023 - 8 minut czytania

Blendery ręczne są nazywane następcami mikserów kuchennych. Z ich pomocą możesz szybko rozdrobnić i poszatkować nawet twarde warzywa. Sprawdzają się również do mieszania i przygotowywania koktajli. Zastanawiasz się jaki blender ręczny wybrać? Jakie powinien mieć cechy, by okazał się funkcjonalny w Twojej kuchni? Sprawdź nasz poradnik i ranking najciekawszych produktów dostępnych w sieci sklepów Auchan.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera?

Blendery ręczne to urządzenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Ułatwiają rozdrabnianie produktów spożywczych, szatkowanie ich, a także mielenie. Wykorzystywane są także do mieszania składników, co przydaje się przy koktajlach, galaretkach, a nawet drinkach. Cenione są przede wszystkim przez miłośników zdrowej kuchni i nieprzetworzonych potraw.

Do cięcia, szatkowania i rozdrabniania potraw za pomocą blenderów służą ostrza obrotowe. To właśnie na nie powinieneś zwrócić uwagę, wybierając blender do domu. Mogą mieć różne konstrukcje i rozmiary – niektórzy producenci mają swoje autorskie patenty na powierzchnie tnące. Jednak znacznie ważniejszy od formy ostrza jest materiał, z którego są wykonane. Powinny być stworzone ze stali nierdzewnej i osadzone na metalowym trzpieniu. Unikaj produktów, w których ostrze lub jego osłony są wykonane z tworzywa sztucznego.

Sprawdź również: Wyciskarka wolnoobrotowa – ranking najlepszych sprzętów

Skuteczne cięcie wynika nie tylko dużych i wielokrawędziowych ostrzy, ale także ze sposobu ich uruchamiania. To czy blender poradzi sobie z twardymi warzywami, zależy głównie od mocy silnika. Im wyższa moc, tym sprawniej upora się z cięciem i szatkowaniem. Uniknie też spowolnienia obrotów po natrafieniu na twardszy element. Moc wydajnego blendera kuchennego nie powinna być niższa niż 800 W.

Czym jeszcze powinien wyróżniać się dobry blender ręczny? Przy analizie cech zwróć uwagę także na sposób sterowania blenderem. Oceń lokalizację przycisków funkcyjnych i sprawdź, czy są dla Ciebie wygodne. Wybieraj blendery z regulacją obrotów lub choćby dodatkową funkcją turbo. Niektóre produkty mogą też być zaopatrzone w dodatkowe akcesoria, takie jak wymienne końcówki czy miarki. Wyposażony w takie dodatki blender będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Możesz ograniczyć w ten sposób liczbę urządzeń potrzebnych do wyposażenia kuchni.

Blender ręczny – zalety i wady

Blendery ręczne najczęściej porównywane są z blenderami kielichowymi. Ten drugi typ konstrukcji wykorzystywany jest głównie do przygotowywania potraw o większej objętości. W naszym rankingu pomoże nam jednak przedstawić najważniejsze cechy tradycyjnych blenderów, stanowiąc punkt odniesienia.

 

Jakie cechy sprawiają, że ręczne blendery cieszą się niesłabnącą popularnością? Użytkownicy najczęściej wymieniają następujące zalety:

  • niewielka konstrukcja – blendery ręczne to stosunkowo małe urządzenia. Mają ergonomiczne kształty i niewielką wagę, dlatego krótkotrwała praca nimi nie należy do uciążliwych. Niewielki rozmiar ułatwia też przechowywanie blendera i znalezienie dla niego miejsca w szafce kuchennej;
  • szybkie działanie – blendery ręczne są w stanie bardzo szybko zmielić i posiekać różne produkty. Przy odpowiednim przygotowaniu składników już w kilka sekund możesz cieszyć się gotową potrawą;
  • uniwersalne zastosowanie – blender można użyć do realizacji wielu zadań. Sprawdzi się przy szatkowaniu, rozdrabnianiu lodu, mieleniu składników, a także mieszaniu ich w jednolitą masę. Przy zastosowaniu odpowiednich końcówek można wykorzystać go także do ubijania jajek;
  • znakomity do miękkich składników – konstrukcja i moc większości blenderów są zoptymalizowane pod mielenie miękkich warzyw i owoców. Choć niektóre radzą sobie także z orzechami i kostkami lodu, są przystosowane głównie do miękkich produktów;
  • niska cena – za dobrej jakości blender do domu zapłacisz około 100 złotych. Trudno znaleźć blendery kielichowe i inne podobne urządzenia kuchenne w tak przystępnej cenie.

Jednak blendery ręczne to nie tylko zalety. Mają też kilka słabszych stron, wśród których najczęściej pojawiają się:

 

  • nieduża moc – nawet najmocniejsze blendery ręczne mają znacznie niższą moc od blenderów kielichowych. To sprawia, że nie zawsze będą wystarczająco funkcjonalne, zwłaszcza przy twardych składnikach i dużej ilości potrawy;
  • wymaga trzymania w ręce – przy długotrwałej pracy nawet lekkie urządzenie zaczyna nadmiernie ciążyć. Problem mogą rozwiązać podstawki i pojemniki dodawane do niektórych kompletów.

Wybieramy najlepszy blender ręczny – ranking

Pora przejść do propozycji blenderów ręcznych. Ranking obejmuje produkty, dostępne w sieci sklepów Auchan. Wśród propozycji małego AGD znalazły się produkty w rozmaitych przedziałach cenowych. Różnią się między sobą mocą, sposobem zasilania, a także dodatkowymi akcesoriami. Czy wśród prezentowanych produktów odszukasz najlepszy blender ręczny? Przekonaj się!

Przeczytaj też: Misja: mikrofalówka. Ranking najlepszych produktów

Selecline – Blender ręczny HB5018-GS biały

To jeden z najtańszych produktów w zestawieniu, który charakteryzuje się prostą konstrukcją. Jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 300 W, który może pracować na jednej z dwóch prędkości. Wbudowany włącznik znajduje się w miejscu ułatwiającym jego intuicyjną obsługę. Urządzenie świetnie sprawdza się w czasie przygotowywania deserów, posiłków, a także szybkich shake’ów.

Bass Polska – Przenośny blender bezprzewodowy, zielony BH 10207

To ciekawa konstrukcja, która znajdzie zastosowanie podczas przygotowywania posiłków z dala od domu. Jest wyposażony w akumulator litowy, który gromadzi energię potrzebną przy uruchamianiu silnika DC 7.2 V. Silnik może doprowadzać ostrza do 2200 obrotów na minutę. Sześć ostrzy ze stali nierdzewnej jest w stanie posiekać nawet bardzo twarde warzywa i owoce.

Zelmer – Blender ręczny ZHB4561I Pulsar Deluxe biały

To wysokiej jakości blender o mocy 800 W. Duża moc pozwala na szybkie i sprawne przygotowanie zdrowych posiłków lub shake’ów. Wykorzystuje dwa ostrza, które można obracać w jednym z dwóch trybów prędkości. Do blendera dołączono miarkę o pojemności 800 ml, która ułatwia odmierzanie składników. Jej kształt zapobiega też rozpryskiwaniu się zawartości wokół.

Łucznik – Blender 1200W JK-2020

Ten produkt charakteryzuje się największą mocą w naszym rankingu blenderów ręcznych, bo aż 1200 W. Daje mu to ogromne możliwości zastosowania w wielu zadaniach kuchennych. Można nim szatkować, blendować i rozdrabniać nawet twarde produkty. Ma regulację obrotów i jest wyposażony w wymienną końcówkę blendującą. Niewielka waga i ergonomiczny kształt sprawiają, że praca urządzeniem nie jest nadmiernie uciążliwa.

Qilive – Blender ręczny Q.5743

To urządzenie Qilive marki własnej Auchan, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Blender ma moc 1000 W i jest wyposażony w ostrza ze stali nierdzewnej. Zdejmowaną końcówkę można myć w zmywarce. Ma wygodny przełącznik, którym można regulować obroty. Zaskakuje też nietuzinkowym miedzianym kolorem i nowoczesnym wyglądem.

Qilive – Blender zestaw Q.5336

Kolejną propozycją marki Qilive jest blender o mocy 800 W, wraz z zestawem dodatkowych akcesoriów. Urządzenie pozwala na regulację obrotów w dwóch poziomach. Może pracować przy kruszeniu lodu, szatkowaniu, ubijaniu i rozdrabnianiu potraw. Poza samym blenderem w zestawie znajduje się również kilka końcówek zwiększających jego funkcjonalność i możliwości zastosowania. Blokada bezpieczeństwa na włączniku i antypoślizgowe nóżki ograniczają ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

Braun – Blender zestaw 1000W MQ7035X

Ten blender ręczny to także zestaw składający się z urządzenia i końcówek pomocniczych. Jest wyposażony w mocny silnik 1000 W, a obroty można regulować, nie przerywając wykonywania pracy. Blender ma nietypowy kształt części tnącej, która zwiększa powierzchnię aktywnego blendowania ponad dwukrotnie. Taka budowa zapobiega też rozrzucaniu kawałków jedzenia i ułatwia utrzymanie kuchni w czystości. Dodatkowo w zestawie znajduje się trzepaczka do jajek, szatkownica do mięsa i wygodna miarka o pojemności 600 ml.

Zobacz również: Najlepszy dzbanek filtrujący – ranking małych urządzeń AGD niezbędnych w kuchni

Wiesz już, jaki blender ręczny wybrać!

Nasz ranking przedstawia zaledwie kilka modeli. Przeglądając ofertę na drobne urządzenia kuchenne w sklepach Auchan, będziesz miał możliwość kupić również inne blendery.

Dzięki naszemu poradnikowi już wiesz, na jakie cechy zwrócić uwagę i które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Sam wybierz najlepiej odpowiadający Ci produkt.