Aplikacja

Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Ranking 4 modeli

Opublikowano 06.12.2023

Zima za pasem, a to oznacza minusowe temperatury i rosnące rachunki za ogrzewanie. Jeśli szukasz sposobu na dogrzanie swojego domu lub mieszkania bez konieczności włączania „centralnego”, rozwiązaniem może być grzejnik elektryczny. Jednak jaki grzejnik elektryczny wybrać spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń? W tym artykule przedstawimy Ci ranking produktów marki Qilive dostępnych w ofercie Auchan.

Dlaczego warto dogrzewać mieszkanie grzejnikiem elektrycznym?

Dogrzewanie mieszkania jest uzasadnione z kilku powodów. Korzystanie z grzejnika elektrycznego może przede wszystkim znacząco poprawić komfort termiczny, zwłaszcza w okresie mroźnych, zimowych dni. Świetnie też sprawdzają się w przypadku pomieszczeń, które są rzadziej używane lub w których centralne ogrzewanie nie działa wystarczająco efektywnie.

Ponadto dogrzewanie konkretnych stref mieszkania może być bardziej efektywne energetycznie niż próba podniesienia temperatury w całym domu – zwłaszcza jeśli składa się on z kilku poziomów. W rezultacie można zredukować zużycie energii, co przekłada się na oszczędności w rachunkach za ogrzewanie.

Aby jednak osiągnąć optymalny komfort termiczny w domu, warto zakupić wysokiej klasy grzejnik elektryczny. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę? W poradniku przygotowanym przez ekspertów Auchan postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Sprawdź także: Jaki oczyszczacz powietrza warto kupić? Ranking TOP 3

Najlepsze grzejniki elektryczne Qilive – czym się kierować przy wyborze?

Rozważając, jaki grzejnik elektryczny wybrać, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które wpłyną na efektywność i komfort ogrzewania. Oto najważniejsze z parametrów.

Moc grzejnika

Podstawowy i najważniejszy parametr, który określa, jak szybko i skutecznie grzejnik jest w stanie ogrzać dane pomieszczenie. Moc zależy od wielkości i izolacji pokoju, a także od preferowanej temperatury. Zazwyczaj przyjmuje się, że do ogrzania 1 m² powierzchni potrzeba około 100 W mocy. Dla pomieszczenia o powierzchni 25 m² zaleca się więc wybór urządzenia o mocy około 2500 W. Jednak warto pamiętać, że im większa moc, tym większe zużycie energii elektrycznej.

Efektywność energetyczna

To parametr, który określa, ile prądu urządzenie potrzebuje do ogrzania pomieszczenia oraz ile traci na samo działanie. Efektywność energetyczna zależy od rodzaju i budowy grzejnika, a także od jego ustawień i sposobu użytkowania. Im wyższa efektywność energetyczna, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższe koszty ogrzewania.

Klasa energetyczna jest oznaczana od A do G, gdzie A oznacza najwyższą, a G najniższą efektywność. Najlepszy grzejnik elektryczny powinien być wyposażony w funkcje oszczędzania energii. Mogą one obejmować m.in. programowalny termostat, który umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb i harmonogramu użytkownika.

Technologia

Grzejniki elektryczne Qilive różnią się także technologią wytwarzania i rozprowadzania ciepła. Wybór zależy głównie od indywidualnych preferencji, rodzaju pomieszczenia oraz oczekiwań dotyczących efektywności energetycznej i komfortu termicznego.

  • Grzejniki elektryczne z konwektorem (farelki) – wykorzystują zjawisko konwekcji, czyli cyrkulację powietrza, aby ogrzewać pomieszczenie. Chłodne powietrze jest zasysane do grzejnika i podgrzewane. Grzejniki konwekcyjne sprawdzają się szczególnie tam, gdzie ważna jest równomierne rozprowadzenie ciepła.
  • Grzejniki olejowe – zawierają olej, który pod wpływem wysokiej temperatury nagrzewa się i emituje ciepło do otoczenia. Jest to teżą efektywna i energooszczędna opcja, ponieważ  nagrzewają pomieszczenia jeszcze przez pewien czas po wyłączeniu. Wyposażone w termostat pozwolą na dogrzanie w celu przedłużenia wydzielania się ciepła.
  • Promienniki podczerwieni emitują promieniowanie podczerwone, które bezpośrednio nagrzewa przedmioty i powierzchnie, a nie powietrze. Działa to podobnie do promieni słonecznych ogrzewających ziemię. Są często wykorzystywane w łazienkach, garażach czy jako grzejniki punktowe. Do tej grupy zalicza się także produkty ceramiczne, które wykorzystują ceramiczne elementy grzewcze. Charakteryzują się szybkim nagrzewaniem i zdolnością do utrzymania stałej temperatury. Są najbardziej efektywne w ogrzewaniu mniejszych pomieszczeń.

Zobacz też: Jaki odkurzacz do domu? Ranking TOP 4 produktów

Funkcje dodatkowe

To opcje, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania grzejnika elektrycznego. Do najczęściej spotykanych funkcji dodatkowych, poza wspomnianym już termostatem, należą:

  • timer, który pozwala na zaprogramowanie czasu pracy grzejnika; 
  • oscylacja, która zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu; 
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem i przewróceniem, które chroni grzejnik i użytkownika przed uszkodzeniem i poparzeniem.

Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu generowanego przez grzejnik, a także na jego estetykę. Niektóre modele są ciche i dyskretne, co sprawia, że są idealne do pomieszczeń wymagających spokoju – takich jak sypialnia czy pokój dziecka. Inne z kolei mogą być bardziej widoczne i generować więcej hałasu. Najlepsze grzejniki elektryczne powinny oferować kilka stopni ogrzewania, w tym tryb cichej pracy. 

Najlepsze grzejniki – ranking 4 modeli

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik elektryczny do pokoju 25 m² wybrać, albo który model sprawdzi się w łazience, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem. W poniższym rankingu przedstawiamy 4 najlepsze grzejniki elektryczne Qilive, które możesz znaleźć w sklepie internetowym Auchan. Przy jego opracowywaniu, uwzględniliśmy powyższe kryteria wyboru, czyli moc grzejnika, efektywność energetyczną, technologię grzewczą oraz funkcje dodatkowe.

4. Mini grzejnik elektryczny Q.6905

Jeśli szukasz oszczędnego grzejnika elektrycznego do okazjonalnych zastosowań, wybierz oszczędny model panelowy o mocy 500 W. Naszym zdaniem dobrze sprawdzi się w garderobie, przedpokoju czy toalecie. Dzięki poręcznej rączce można go łatwo przenosić pomiędzy pomieszczeniami, aby szybko dogrzać niewielką przestrzeń. Podobnie jak w przypadku droższych modeli, wyposażono go w termostat pozwalający na mechaniczną regulację temperatury.

3. Promiennik podczerwieni Qilive Q.6961

To wydajny i funkcjonalny promiennik podczerwieni o mocy 2000 W. Jest idealny do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 20 m², dzięki czemu doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni czy biurze. Model ten oferuje dodatkowe funkcje, które zasługują na uwagę. Ma regulowany termostat z ekranem cyfrowym i dotykowym panelem sterowania, który pozwala na łatwe ustawienie i kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Co więcej, wyposażono go w 24-godzinny timer, który umożliwia programowanie czasu pracy grzejnika oraz funkcję oscylacji, zapewniającą równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu.

Przeczytaj również: Misja: mikrofalówka. Ranking najlepszych produktów

2. Grzejnik olejowy Qilive Q.6121

Drugie miejsce w naszym rankingu należy do grzejnika olejowego o mocy 2000 W. Uważamy, że idealnie nadaje się do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 20 m², takich jak pokój dziecięcy, kuchnia czy łazienka. Ma analogowy termostat i wygodną rączkę do przenoszenia.

Dzięki praktycznym kółkom stanowi świetny wybór dla osób starszych. Model ten wyposażony jest również w zabezpieczenie przed przegrzaniem i przewróceniem, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i trwałość konstrukcji. Elegancka i nowoczesna obudowa w kolorze białym pasuje do każdego wnętrza.

1. Grzejnik elektryczny bezolejowy Qilive Q.6118

Najbardziej wymagającym klientom polecamy model bezolejowy Qilive Q.6118. Naszym zdaniem to najlepszy grzejnik elektryczny w ofercie Auchan. Oferuje najwyższą moc 2500 W, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m² – takich jak duże salony z aneksem kuchennym czy biura. Wyposażono go w cyfrowy wyświetlacz oraz oczywiście termostat, który umożliwia regulację temperatury w zakresie od 5 do aż 35°C.

Na uwagę zasługuje również tryb Eco, pozwalający na zminimalizowanie zużycia energii przy jednoczesnym utrzymywaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Ten nowoczesny grzejnik bezolejowy wyróżnia się także prostym designem, pasującym do każdego wnętrza. Dzięki kompaktowym wymiarom zajmuje bardzo mało miejsca w pomieszczeniu, a 4 kółka 360° ułatwiają transport.

Sprawdź także: Jaki telewizor kupić? Poznaj polecane telewizory marki Qilive Auchan i wybierz najlepszy!

Ogrzej się tej zimy z Auchan!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi wiesz już, jaki jest najlepszy grzejnik elektryczny i dlaczego warto postawić właśnie na urządzenia marki Qilive. Pamiętaj, żeby przed zakupem dokładnie określić, ile energii elektrycznej dany model zużyje podczas pracy i jak wpłynie to na wysokość rachunków.

Nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z pełną ofertą Auchan, gdzie oprócz prócz grzejników znajdziesz również inne praktyczne urządzenia AGD, takie jak wentylatory czy termowentylatory, które mogą być doskonałym uzupełnieniem systemu klimatyzacji w pomieszczeniu. Pamiętaj też, że sezon grzewczy wiąże się z suchym oraz zanieczyszczonym powietrzem dlatego dobrze jest pomyśleć również o zakupie nawilżacza i oczyszczacza. Zapraszamy do składania zamówień!