Aplikacja

Jaki prezent dla współpracowników warto wybrać? 12 pomysłów na miłe niespodzianki z okazji świąt i nie tylko!

Opublikowano 02.12.2023

Z okazji wyjątkowych wydarzeń – jak święta, imieniny, czy nowy ważny etap w życiu – często dajemy upominki. Nie tylko rodzinie czy znajomym, ale też kolegom i koleżankom z pracy. Jeśli nie wiesz, jaki prezent dla współpracowników warto kupić, mamy dla Ciebie poradnik z konkretnymi propozycjami!

Prezent dla współpracowników – ważne aspekty

Drobne prezenty dla współpracowników pełnią ważną funkcję w kształtowaniu relacji zawodowych oraz budowaniu pozytywnej kultury organizacyjnej. Znaczenie takich upominków wykracza poza prosty gest wdzięczności. Są one wyrazem uznania, sympatii i szacunku, jakim darzymy naszych kolegów z pracy. Właściwie dobrane prezenty mogą znacząco wpływać na atmosferę w zespole, zwiększać motywację i poczucie przynależności do firmy.

Inwestycja w upominki dla zespołu jest strategicznym posunięciem także ze strony firmy. Pracownicy, którzy czują się docenieni, często wykazują większe zaangażowanie i lojalność wobec organizacji. To z kolei przekłada się na wyższą produktywność i lepsze wyniki pracy.

Ponadto troska o dobre relacje w miejscu pracy sprzyja tworzeniu środowiska, w którym pracownicy chętniej dzielą się wiedzą i wspierają się nawzajem, co jest nieocenione dla rozwoju innowacyjności oraz kreatywności.

Sprawdź więcej: Drobne upominki na Święta – propozycje i inspiracje

Upominek dla współpracowników – wybór i dopasowanie

Wybór odpowiedniego prezentu dla współpracownika nie jest jednak zadaniem prostym. Warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, upominek powinien być dopasowany do osoby, która ma go otrzymać. Znajomość zainteresowań i preferencji współpracownika pozwoli na wybór prezentu, który będzie dla niego wartościowy i osobisty. Po drugie, ważne jest, aby prezent był adekwatny do okazji oraz nie naruszał zasad etyki zawodowej.

Innym ważnym aspektem jest unikalność prezentu. W dzisiejszych czasach, gdy większość rzeczy jest łatwo dostępna, osobisty i spersonalizowany upominek może wywrzeć znacznie większe wrażenie. Może to być na przykład ręcznie wykonany przedmiot, który odzwierciedla zainteresowania lub hobby odbiorcy.

Ponadto warto rozważyć prezenty, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Na przykład karnet na zajęcia jogi, masaż czy zdrowy catering do biura mogą być nie tylko miłym gestem, ale także przyczynić się do poprawy kondycji fizycznej oraz psychicznej pracowników.

Prezenty świąteczne dla współpracowników – stwórz magiczną atmosferę w pracy

Prezenty na święta dla współpracowników to sposób na wprowadzenie magicznej atmosfery w pracy oraz okazanie wdzięczności i uznania. Wybór odpowiednich upominków może sprawić, że święta staną się jeszcze bardziej wyjątkowe, a współpracownicy poczują się docenieni. Co warto kupić? Poniżej znajdziesz listę, a w niej propozycje na świąteczne upominki dla kolegi czy koleżanki z pracy.

Kosze upominkowe

Zestawy z lokalnymi przysmakami, herbatami, kawami, czy świątecznymi słodkościami są klasycznym, ale zawsze mile widzianym prezentem. Takie świąteczne kosze dla sektora B2B możesz zamówić w Auchan – wystarczy, że skontaktujesz się za pomocą formularza kontaktowego.

Dowiedz się więcej o: Prezenty dla pracowników – co podarować w imieniu firmy?

Kosze możemy dostosować do Twojego budżetu. Wszystkie są oczywiście odświętnie i estetycznie zapakowane. Zawierają trwałe, wysokiej jakości produkty, takie jak np. kawy, herbaty, ciasteczka, cukierki, żelki, praliny, miody, dżemy i konfitury, czekolady, trufle, pierniki czy inne.

Gadżety ze świątecznym motywem

Notatniki, kubki, podstawki pod kubki czy kalendarze z motywami świątecznymi wprowadzą świąteczny nastrój do miejsca pracy. Możesz kupić też coś, co pracownik wykorzysta w domu, np. świąteczny koc czy miękkie poduszki ozdobne.

Prezenty związane z samopoczuciem

Świeczki zapachowe, zestawy do aromaterapii, dyfuzory, olejki czy karnety na relaksujący masaż mogą być pięknym gestem troski o samopoczucie współpracowników.

Ręcznie robione upominki

Drobne rękodzieła, takie jak własnoręcznie zrobione kartki świąteczne, ozdoby na choinkę czy samodzielnie upieczone i udekorowane ciasteczka, mogą być pięknym wyrazem osobistego zaangażowania oraz troski. Wszystkie produkty, potrzebne do zrobienia własnoręcznego prezentu, znajdziesz w Auchan.

Vouchery na miłe doświadczenia

Vouchery na wspólne wyjście do kina, teatru, czy na kolację mogą być sposobem na zacieśnianie relacji poza miejscem pracy. Ciekawą opcją są też niebanalne vouchery, np. na lot balonem, skok spadochronem czy spływ kajakowy – oczywiście do wykorzystania latem.

Więcej przeczytasz tutaj: Drobne upominki na Święta – propozycje i inspiracje

Upominek dla współpracowników dobrany do okazji

Prezent dla współpracowników można dobrać z dużą kreatywnością, biorąc pod uwagę różne okazje. Oto kilka pomysłów, zarówno klasycznych, jak i bardziej oryginalnych, które mogą być idealne na urodziny, awanse lub inne ważne momenty.

Urodziny

  • Klasyczne upominki: kawa dobrej jakości, praliny czy dla smakosza – zestaw serów.
  • Nietypowe upominki: doświadczenia jak lekcja gotowania online, warsztaty ceramiki.

Awans

  • Klasyczne upominki: elegancki zegar biurkowy lub statuetka z gratulacjami.
  • Nietypowe upominki: książka z autografem autora, dotycząca liderstwa lub rozwoju osobistego.

Rocznice pracy

  • Klasyczne upominki: zegarek lub biżuteria z grawerem upamiętniającym rocznicę.
  • Nietypowe upominki: personalizowany album ze zdjęciami i wspomnieniami z pracy.

Pożegnanie z pracą

  • Klasyczne upominki: album ze wspólnymi zdjęciami i dedykacjami od całego zespołu.
  • Nietypowe upominki: książka z życzeniami i radami od każdego członka zespołu lub ciekawe doświadczenie, np. weekend w SPA czy lot balonem.

Więcej przeczytasz tutaj: Jaki prezent dla koleżanki odchodzącej na emeryturę? Mamy na to 5 pomysłów!

Na powitanie nowego pracownika

  • Klasyczne upominki: pakiet powitalny z firmowymi gadżetami jak kubek, koszulka, czy notes.
  • Nietypowe upominki: „Kupon na kawę” z każdym członkiem zespołu, by lepiej poznać kolegów.

Drobne prezenty dla współpracowników – duże znaczenie

Drobny, niskobudżetowy prezent dla współpracownika może wydawać się nieistotny, ale w rzeczywistości ma ogromne znaczenie w budowaniu zdrowych i pozytywnych relacji zespołowych.

Wartości, które promują takie drobne upominki, to przede wszystkim szacunek, uznanie i wdzięczność. Ale to także sposób na pokazanie, że zależy nam na dobrych relacjach oraz dobrostanie zespołu. Nie musisz wydawać na nie wiele – uśmiech na twarzy kolegi czy koleżanki może wywołać kawa, czy herbata, ulubione czekoladki, świeca zapachowa, kubek, czy roślinka biurowa.

Okazje do wręczania drobnych prezentów są liczne. Mogą to być imieniny, Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, narodziny dziecka, ale też mniej formalne okazje, jak zakończenie ważnego projektu, powrót kolegi czy koleżanki z urlopu, czy nawet bez powodu, jako miły gest.

Czy wybrałeś już idealny upominek dla współpracowników?

Święta, urodziny, awans, ślub, przeprowadzka… Jest mnóstwo okazji, aby przygotować wyjątkowy prezent dla współpracowników. Na taki upominek może zdecydować się zarówno firma, jak i koledzy i koleżanki, np. organizując tzw. „zrzutkę”. W ten sposób okażą sympatię oraz wzmocnią więzi w zespole.

Po drobne, jak i bardziej ekstrawaganckie prezenty zapraszamy oczywiście do Auchan. Znajdziesz u nas dziesiątki produktów, którymi warto obdarować bliską osobę. A z okazji zbliżających się świąt, zachęcamy firmy do zamawiania naszych koszy – dla pracowników, partnerów, klientów, kontrahentów. Każdy z nich możemy dobrać do indywidualnych preferencji, aby cieszył obdarowanego i sprawiał, że święta będą jeszcze bardziej magiczne!