Aplikacja

Jakie akcesoria kuchenne warto mieć w swojej kuchni? Poradnik dla miłośników gotowania, którzy chcą mieć dobrze wyposażoną kuchnię

Opublikowano 01.03.2023

Kiedy gotujesz, chcesz móc skupić się na tym, co robisz i upewnić się, że masz wszystkie narzędzia i sprzęt, które są niezbędne. W tym artykule przyjrzymy się kilku najważniejszym akcesoriom kuchennym, które warto mieć w swojej kuchni. Omówimy również, dlaczego
te przedmioty są tak ważne dla kucharzy na każdym poziomie umiejętności!

Zestaw garnków i patelni, pozwoli na przygotowanie wspaniałych dań

 • Szukaj garnków i patelni z pokrywkami. Pozwoli to na przechowywanie żywności w lodówce lub utrzymywanie jej w cieple na kuchence bez konieczności przekładania jej do innego pojemnika.
 • Unikaj zestawów, które mają powłoki nieprzywierające. Przy przypaleniu mogą wytwarzać szkodliwe związki. Dlatego trzeba szczególnie uważać, podczas smażenia i gotowania przy pomocy takich zestawów. Zestawy pozbawione powłok, nawet
  po przypaleniu możemy wyszorować, bez pozbawiania naczyń powłoki.
 • Rozważ ile sztuk jest zawartych w każdym zestawie; większość ludzi używa tylko czterech lub pięciu sztuk regularnie,
  więc nie kupuj więcej niż to, czego potrzebujesz!
 • Przechowuj garnki i patelnie w szafce powyżej poziomu oczu, aby nie zostały przewrócone przez przypadek podczas otwierania szuflad pod nimi.
 • Najlepszym sposobem, jaki znaleźliśmy, jest przechowywanie ich w pionie, a nie w poziomie, ponieważ ułatwia to podczas wyciągania poszczególnych elementów, takich jak patelnie sautee, spod innych bez zakłócania niczego innego w pobliżu.

Sprawdź również: Najlepsza patelnia – jak ją wybrać? Przegląd produktów marki Actuel od Auchan

Sztućce potrzebne od zaraz

 • Noże, widelce i łyżki.
 • Dobrej jakości zestaw sztućców jest ważny podczas jedzenia, gotowania i serwowania.
 • Upewnij się, że masz dobry zestaw noży, które są wystarczająco ostre, aby łatwo przeciąć mięso, ryby i warzywa (można je dostać w każdym sklepie kuchennym). Jeśli nie wiesz, jak je naostrzyć, poproś kogoś, kto to robi lub weź je do profesjonalnego ostrzenia raz na pół roku lub tak, jeśli to możliwe. Możesz także zaopatrzyć się w ostrzałkę w naszym sklepie Auchan.
 • Upewnij się, że masz dobry zestaw łyżek, jak również – czy są one drewniane lub plastikowe nie ma znaczenia, ale upewnij się, że
  są one wystarczająco długie dla Twoich potrzeb! Jeśli nie, to kup inną, która lepiej nadaje się do twojego celu niż ta!

Rękawice do piekarnika, ochronią Twoje ręce

Rękawice do piekarnika to jedne z najbardziej niezbędnych akcesoriów kuchennych. Chronią twoje ręce przed gorącymi garnkami
i patelniami, mogą być używane do ochrony podczas wyjmowania gorącego jedzenia z piekarnika, a także mogą być używane podczas podnoszenia gorącego jedzenia z mikrofalówki. Rękawice do piekarnika są również świetne do ochrony przed oparzeniami podczas obchodzenia się z gorącym jedzeniem.

Ręczniki kuchenne, uporaj się z nieporządkiem w mig

Ręcznik kuchenny to najbardziej uniwersalne narzędzie w każdej kuchni. Może być używany do suszenia naczyń i przyborów kuchennych, czyszczenia rozlanych płynów i bałaganu, wycierania rozlanych płynów z blatów i stołów, i wiele innych.

W rzeczywistości zalecamy posiadanie co najmniej dwóch ręczników pod ręką przez cały czas: jeden mały ręcznik do naczyń, który można łatwo przechowywać w szufladzie lub szafce, gdy nie jest używany, a drugi większy (my lubimy bawełnianą frotkę), który zawiesza się na uchwycie piekarnika, aby był zawsze pod ręką, gdy jest potrzebny.

Pamiętaj także o posiadaniu łatwo dostępnego ręcznika papierowego. Pozwoli na szybko posprzątać wszelkie zabrudzenia, nie martwiąc się, że ręcznik zostanie zabrudzony lub poplamiony. Kiedy trzeba posprzątać rozlany płyn, najpierw należy użyć ręczników papierowych, aby wchłonęły jak najwięcej płynu. Następnie przejdź do ścierki do naczyń lub ręcznika, aby wytrzeć wszelkie pozostałości.

Deski do krojenia, ułatwią krojenie warzyw i mięs

Do krojenia warzyw i mięsa potrzebna będzie deska do krojenia. Do mięsa najlepsza jest drewniana deska do krojenia, natomiast do warzyw lepiej nadają się deski plastikowe. Powinieneś mieć również osobną deskę do krojenia chleba, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii z mięsa na warzywa. Upewnij się, że utrzymujesz swoje deski do krojenia w czystości, myjąc je po każdym użyciu.

Należy unikać używania tej samej deski do różnych rodzajów żywności, ponieważ mogą przechodzić zapachem innych potraw. I chociaż powinieneś używać osobnych desek do krojenia do surowego mięsa
i warzyw, dobrym pomysłem jest również oddzielenie ich od siebie w kuchni. Na przykład, zamiast umieszczać deskę do krojenia na blacie obok zlewu, w którym myjesz naczynia, rozważ przechowywanie jej pod zlewem lub w innym miejscu.

Przeczytaj też: Najlepszy dzbanek filtrujący – ranking małych urządzeń AGD niezbędnych w kuchni

Tarka, pozwoli szybko zetrzeć potrzebne produkty

Tarka to niezbędne akcesorium kuchenne, które pozwoli Ci w łatwy sposób przygotować plasterki, miazgę lub małe kawałki warzyw. Ważne jest, aby była ostra i poręczna. Mniejsze tarki jednościenne polecane są do przypraw, bardziej uniwersalne czterościenne przydadzą się do rozdrabniania warzyw i owoców. Warto rozważyć zakup obu rodzajów tarek, jeśli chcemy mieć pełną swobodę podczas przygotowywania potraw w domu.

Konstrukcja tarki powinna być wygodna, z uchwytem, który pozwala na łatwe trzymanie jej w ręku. Powierzchnia tarki musi być również gładka i łatwa do czyszczenia. Ponadto szukaj modeli, które nadają się do mycia w zmywarce lub mogą być czyszczone
w zlewie pełnym gorącej wody i płynu.

Jeśli uwielbiasz gotować, warto zainwestować w kilka akcesoriów kuchennych i narzędzi do gotowania, abyś mógł przenieść swoją pasję na wyższy poziom!

Jeśli uwielbiasz gotować, warto zainwestować w kilka akcesoriów kuchennych i narzędzi do gotowania, abyś mógł przenieść swoją pasję na wyższy poziom!

 • Dlaczego warto zainwestować w akcesoria kuchenne?
 • Dlaczego warto zainwestować w narzędzia kuchenne?

Akcesoria kuchenne to poręczne małe urządzenia, które sprawiają, że gotowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Mogą być tak proste jak miarki lub tak złożone jak blender zanurzeniowy (o którym opowiemy niżej). Istnieje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o akcesoria kuchenne – musisz tylko zdecydować, które z nich są dla Ciebie odpowiednie!

 • Jakie akcesoria kuchenne są warte inwestowania?
 • Robot kuchenny: To urządzenie jest świetne do robienia smoothies, siekania warzyw i ziół, mielenia mięsa itp. Jest również przydatny, jeśli chcesz zrobić domowe jedzenie dla dziecka, ale nie masz czasu na gotowanie na parze lub gotowanie wszystkiego najpierw.
 • Dobry powinien kosztować co najmniej kilkaset złotych w zależności od wielkości/funkcji/itd., ale jeśli to możliwe, spróbuj pożyczyć jeden od znajomnych lub przyjaciela. Aby sprawdzić, czy dana moc i wielkość wystarczy do Twoich codziennych działań. Zaufaj nam, że użycie nieodpowiedniego sprzętu do Twoich zadań, będzie powodować jedynie rozczarowanie. Zniechęci cię do używania wyposażenia i ostudzi zapał do gotowania.
 • Mocniejsze sprzęty pozwolą na łatwe uporanie się z codziennymi zadaniami, bez przegrzewania silnika. Tak samo jak zbyt cienkie ścianki naczynia, mogą zacząć pękać, w momencie mielenia lub rozdrabniania twardych produktów.
 • Jeśli masz mały budżet, to powinieneś rozważyć zakup tańszego modelu. Najlepiej kupić taki, który ma co najmniej dwie różne przystawki lub funkcje: jedną do siekania/mielenia, a drugą do miksowania/oczyszczania. Dzięki temu będziesz mógł przygotować coś więcej niż tylko smoothies.
 • Spośród narzędzi potrzebnych w kuchni zastanów się nad termometrem na szpikulcu, do sprawdzania odpowiedniej temperatury wewnątrz pieczeni lub ciasta.

Gotowanie dla rodziny, to rozrywka, która pozwoli wam się zbliżyć do siebie

Gotowanie to świetny sposób na relaks i odprężenie po długim dniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o gotowaniu, polecamy sprawdzić nasze wpisy na blogu o tym, jak przygotować smaczne posiłki
w domu. Mamy też kilka przepisów, które pomogą przenieść Twoje umiejętności na wyższy poziom! Ponadto, jeśli szukasz akcesoriów kuchennych, które sprawią, że gotowanie będzie przyjemniejsze lub bardziej wydajne, sprawdź naszą listę powyżej; te przedmioty są jednymi z najbardziej popularnych wśród naszych klientów!

Zobacz również: Najlepsza kawiarka. Jaką kupić? Zobacz nasze porady!