Aplikacja

Najlepsza bezprzewodowa myszka gamingowa. Ranking 2023

Opublikowano 03/25/2023

Najlepsza bezprzewodowa myszka gamingowa powinna mieć ergonomiczny kształt i szybko reagować na Twoje ruchy. Nie wiesz, którą wybrać? Przeczytaj ranking polecanych modeli i wybierz idealny gadżet dla siebie.

Najlepsza mysz gamingowa – na co zwracać uwagę?

Akcesoria dla graczy zwracają uwagę przede wszystkim futurystycznymi kształtami i kolorowymi podświetleniami. Jednak wygląd nie oznacza, że dany model to najlepsza mysz bezprzewodowa. Ważne są parametry techniczne oraz komfort użytkowania.

Najlepsza myszka bezprzewodowa czy z kablem?

Gracze są podzieleni na zwolenników akcesoriów przewodowych oraz tych bez kabli. Kabel zapewnia stabilność połączenia i niweluje opóźnienia do minimum. Jednak przewód potrafi plątać się po biurku, łatwo o niego zahaczyć ręką i wyrwać go z gniazda.

Z kolei najlepsza bezprzewodowa myszka gamingowa łączy się z komputerem za pomocą fal radiowych lub modułu Bluetooth, które oferują niezwykle szybki i płynny przesył danych. Co więcej, brak kabla to także swoboda ruchów. Zwykłe gniazdo USB możesz schować do środka urządzenia, więc nie ma obawy, że zgubisz je w trakcie podróży. Niestety nawet najlepsza myszka gamingowa bezprzewodowa wymaga wymiany baterii. Pamiętaj więc, o zapasie akumulatorków w szufladzie, by nic zakłóciło Twojej rozgrywki.

Najlepsza mysz gamingowa a rodzaj sensora

Najlepsza mysz bezprzewodowa może mieć wbudowany czujnik optyczny albo laserowy.
Wiązka laserowa jest niezwykle czuła i precyzyjna, jednak także bardzo wrażliwa na nierówności, jakie może mieć powierzchnia, po jakiej się porusza. W efekcie ruchy mogą nie być tak płynne, jak tego oczekujesz.

Sensor optyczny znacznie lepiej radzi sobie na każdej powierzchni. Poza tym zaawansowane modele mają regulowaną czułość DPI, więc powoli zaciera się różnica pomiędzy obiema rodzajami myszek. Jeśli jednak zdecydujesz się na wersję laserową, pamiętaj o dokupieniu gładkiej podkładki, dzięki której zapewnisz sobie płynną pracę urządzenia.

Kształt

Najlepsze myszki do komputera mają ergonomiczny kształt i częściowo są pokryte antypoślizgową warstwą. Sprawia to, że urządzenie dobrze leży w dłoni, a palce się nie ślizgają. Jeśli kupisz odpowiednio wyprofilowaną mysz, nie poczujesz zmęczenia ręki nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki.

Myszki gamingowe można podzielić też ze względu na rodzaj chwytu:

  • Palm grip, czyli chwyt całą dłonią – jest to najpowszechniejsze ułożenie dłoni i najbardziej naturalne. Odciąża ono stawy palców oraz nadgarstka. Wybierz taki model, jeśli opierasz na myszy całą dłoń. W urządzeniu tego typu często znajdują się wzniesienie albo przestrzeń przeznaczona na oparcie małego i serdecznego palca.
  • Claw-grip, czyli chwyt szponiasty – polega on na tym, że kciuk i mały palec opierają się na opuszkach, co daje tylko 5 punktów styku z myszą. Jak lubisz strzelanki i inne gry wymagające szybkiego i intensywnego klikania, wybierz taki model.
  • Finger grip, czyli chwyt myszy tylko opuszkami palców, ale przy jednoczesnym oparciu dłoni o urządzenie – gadżet tego typu pozwala na wykonywanie błyskawicznych ruchów, niestety bardziej męczy dłoń.

Jakie cechy powinny posiadać najlepsze myszki dla graczy?

Aby ułatwić Ci, wybór odpowiedniego modelu przygotowaliśmy zestawienie myszy gamingowych. Znajdziesz w nim produkty w różnych przedziałach cenowych i o odmiennych parametrach, jednak każdy z nich wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny.
Sprzęt elektroniczny marki Qilive, to kompromis pomiędzy najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonania a przystępną ceną.

Pod uwagę wzięliśmy najważniejsze cechy, jakie powinna mieć najlepsza myszka bezprzewodowa gamingowa, czyli:

  • rozdzielczość,
  • liczbę przycisków,
  • wagę,
  • ergonomiczny kształt,
  • stosunek jakości do ceny.

Każdy produkt został oceniony w ten sam sposób. Poniżej wyjaśniamy, co oznaczają poszczególne parametry.

Stopień czułości (DPI)

Rozdzielczość DPI (z j. ang. dots per inch) to liczba punktów obrazu przypadająca na cal, czyli 2,5 cm. Wartość określa, ile punktów pokona myszka podczas przesunięcia o 1 cal. Oczywiście im DPI jest wyższe, tym czulsze jest urządzenie. Dla Ciebie oznacza to, że nie będziesz musiał wykonywać zamaszystych ruchów ręką, aby przesunąć kursor na ekranie.

Pamiętaj jednak, że przy wysokim DPI, wskaźnik będzie poruszał się błyskawicznie, nawet przy minimalnym poruszeniu myszką – niekiedy może to przełożyć się na mało precyzyjne i chaotyczne ruchy. Najlepsze myszki bezprzewodowe mają regulowaną rozdzielczość DPI, umożliwiające dostosowanie rozdzielczości do aktualnych potrzeb.

Liczba przycisków

Standardowe myszy są wyposażone w 3 przyciski: prawy, lewy i w rolce do scrollowania. Jeśli grasz sporadycznie lub w mało wymagające gry, to wystarczy Ci dobre akcesorium przeznaczone do biurowego wykorzystania. Poza tym nie każdy wie, ale przycisk w rolce można zaprogramować do inicjowania konkretnego zadania.

Bardziej zaawansowane myszki mają boczne przyciski. Naciskając je, możesz szybko aktywować wybraną funkcję w grze, np. wymienić ekwipunek, przeładować broń abo wykonać konkretną czynność. Najlepsze myszki bezprzewodowe mogą mieć także dodatkowe klawisze przy rolce.
Pamiętaj, że oprócz liczby przycisków ważne są: wykonanie, struktura obudowy, głośność oraz czułość.

Waga

Wbrew pozorom waga myszki ma spore znaczenie. Po pierwsze przesuwasz nią wielokrotnie po blacie. Nie może być zatem zbyt ciężka, ponieważ po niedługim czasie będzie Cię bolał nadgarstek. Po drugie za lekka może powodować przypadkowe przesunięcie, przez co np. stracisz życie w grze. Dlatego, jeśli bardziej zależy Ci na precyzyjnych ruchach, wybierz modele cięższe, a kiedy chcesz działać błyskawicznie – kup lekką myszkę.

Najlepsza bezprzewodowa myszka gamingowa – ranking modeli

Znasz już cechy, jakimi powinna odznaczać się najlepsza myszka gamingowa bezprzewodowa, poznaj teraz nasz ranking, wyróżniających się modeli w ofercie Auchan.

4. Qilive Q3205

Najlepsza mysz bezprzewodowa powinna być wykonana z solidnych materiałów oraz mieć dodatkowe przyciski do szybkiego przełączania funkcji w trakcie gry. Te cechy oferuje pierwsza propozycja w zestawieniu – model Qilive Q3205. Produkt jest wyposażony w rolkę, 6 przycisków, sensor optyczny i rozdzielczość 1600 DPI. Mysz kupisz w jednym z 3 kolorów: czarnym, niebieskim lub czerwonym. Cena to niecałe 30 zł.

3. Qilive Q.8684

Model Qilive Q.8684 z sensorem optycznym ma wygodny uniwersalny ergonomiczny kształt. Mysz jest wyposażona w rolkę i 4 przyciski. Czułość kursora łatwo dopasujesz do swoich potrzeb, możliwe parametry to: 800, 1200, 1600 DPI. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą portu USB. Jego cena to ok. 45 zł.

2. Qilive Q.8627

Także model z tego miejsca ma to, co powinna oferować najlepsza myszka bezprzewodowa. Qilive Q.8627 z regulacją czułości i z sensorem optycznym sprawdzi się podczas wykonywania prac biurowych na komputerze oraz do grania. Interface USB oraz automatyczna instalacja (Pluge&Play) pozwoli Ci na korzystanie z gadżetu od razu po włożeniu baterii. Model ten ma kółko przewijania i 5 przycisków, w tym klawisz DPI do regulacji rozdzielczości (800, 1200, 1600 DPI). Co więcej, kupisz go w bardzo przystępnej cenie – za ok. 30 zł.

1. Qilive Q.8996

Najlepsza myszka bezprzewodowa gamingowa w naszym zestawieniu to model Q.8996. Ergonomiczny kształt, regulacja czułości kursora (800, 1200, 1600 DPI) oraz rolka i 5 przycisków pozwolą Ci na wykonanie szybkich i precyzyjnych ruchów w trakcie gry. Z kolei wyżłobienia w obudowie na kciuka i mały palec odciąża stawy i poprawią komfort użytkowania myszy. Produkt kosztuje ok. 36 zł, waży jedynie 80 g i posiada gwarancję na okres 36 miesięcy.

Najlepsze myszki do komputera – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wiesz już, jaka jest najlepsza myszka gamingowa, teraz dobierz do niej podkładkę. Wbrew pozorom jest to gadżet, z którego będzie zadowolony każdy gracz. Pamiętaj, że nowoczesne myszy nie mają już charakterystycznej kulki pod spodem, a diody emitujące światło lub wiązkę laserową. Ich zadaniem jest oświetlenie powierzchni, po której porusza się sprzęt. Zatem, jeżeli podłoże jest pofalowane i ma nierówności, sensor nie pracuje idealnie, a to pogarsza komfort gry. Dobra podkładka powinna być bardzo gładka i mieć antypoślizgowy spód. W ofercie Auchan są dostępne klasyczne modele w różnych kolorach i motywach, z wkładką żelową pod nadgarstek oraz z podświetleniem.

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze gadżety przydarzą się graczowi, to w sklepie Auchan znajdziesz wysokiej klasy głośniki komputerowe, mikrofony i kamerki internetowe umożliwiające rozmowy ze znajomymi i streaming na żywo oraz wiele innych akcesoriów przydatnych w grach.

Najlepsze myszki dla graczy – podsumowanie rankingu

To, jaka jest najlepsza myszka gamingowa, w dużej mierze zależy od Twoich wymagań i potrzeb. Jeśli grasz okazjonalnie, wybierz proste biurowe akcesorium, ponieważ i tak prawdopodobnie nie wykorzystasz wszystkich możliwości, jakie daje profesjonalny gadżet. W rankingu umieściliśmy modele przystępne cenowo, jednak o różnych parametrach. Wszystkie wyróżniają się zastosowaniem solidnych materiałów oraz wysoką jakością wykonania.
Przy okazji pamiętaj, że nawet najlepsza bezprzewodowa myszka gamingowa powinna poruszać się po podkładce zapewniającej jej doskonały poślizg.

Jeśli szukać akcesoriów do gry, sprawdź ofertę sklepu Auchan, gdzie znajdziesz potrzebne gadżety w atrakcyjnych cenach.