Aplikacja
Jakie Najlepsze Tabletki Do Zmywarki

Jakie są najlepsze tabletki do zmywarki? Sprawdź nasz ranking!

Opublikowano 18.04.2023 - 7 minut czytania

Masz problem z naczyniami, których nie domywa zmywarka? Przyczyną może być sam sprzęt, ale także nieodpowiednio dobrane środki myjące. Jak wybrać najlepsze tabletki do zmywarki i na jakie cechy zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdź nasz ranking!

Od naczyń wyjętych ze zmywarki oczekujesz wręcz idealnej czystości? Niedomyte miejsca i smugi to wyraźny sygnał, że jakiś element procesu jest nieprawidłowy. Najczęściej przyczyną są niewłaściwie dobrane kapsułki do zmywarki. Ranking tych produktów pomoże Ci w doborze odpowiedniego środka. Prezentujemy cechy kapsułek, którym powinieneś przyjrzeć się bliżej w czasie zakupu. Wskazujemy też kilka produktów z oferty Auchan, które są warte Twojej uwagi.

Niedomyte naczynia? Sprawdź ranking tabletek do zmywarki!

Zmywarki to urządzenia, które zrewolucjonizowały jedną z najmniej lubianych czynności kuchennych, czyli zmywanie naczyń. Myją bardzo szybko i sprawnie usuwają resztki jedzenia. Przy tym są bardzo oszczędne i zużywają wielokrotnie mniej wody niż zmywanie ręczne. Jednak do skutecznej pracy potrzebują odpowiednich środków chemicznych.

Jednym z dwóch typów produktów stosowanych do mycia są tabletki do zmywarki. Innym typem są proszki, które często nie zawierają w sobie środków nabłyszczających. Co więcej, proszki do prania muszą być odpowiednio odmierzone przed wsypaniem do zmywarki – za mała ilość nie domyje naczyń, a za duża sprawi, że detergent pozostanie na powierzchniach zastawy stołowej.

Sprawdź również: Jak oszczędzać wodę z myślą o środowisku i domowym budżecie? 9 porad

W skład tabletek wchodzi proszek do mycia wraz z dodatkami. Składniki są sprasowane i uformowane w kształt pasujący do pojemników wewnątrz urządzeń – nie musisz więc obawiać się, że dodasz za dużo bądź za mało środka czyszczącego do zmywarki. Po uruchomieniu procesu mycia tabletki stopniowo rozpuszczają się, dozując odpowiednie składniki niezbędne w kolejnych etapach. Dzięki temu naczynia są umyte i nabłyszczone, a zmywarka zabezpieczona przed korozją.

Jeśli ze zmywarki wyjmujesz brudne naczynia, ze smugami, a nawet pokryte ogniskami korozji, może to oznaczać problem z kapsułkami. Mogą być niewłaściwie dobrane do Twojej zmywarki. Na rynku zdarzają się produkty, których skład nie jest odpowiedni do uniwersalnego domowego mycia. W poradniku przedstawiamy ranking kilku najlepszych tabletek do zmywarki, które można znaleźć w sieci sklepów Auchan.

Najlepsze kostki do zmywarki – na co zwracać uwagę?

Zanim przedstawimy ranking kapsułek do zmywarki, kilka słów na temat samego wyboru. W czasie zakupu nie sięgaj po przypadkowe kapsułki. Zwróć uwagę przede wszystkim na skład każdej z nich. W większości znajduje się kilka z następujących składników:

• środki czyszczące – to preparaty odpowiedzialne za usuwanie zabrudzeń na naczyniach. Ich zadaniem jest przede wszystkim usuwanie tłustych substancji. Środki dobierane są w taki sposób, żeby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia ludzi nawet w przypadku kontaktu z pożywieniem;
• sól – może być dodawana do odpowiedniego pojemnika w zmywarce lub stanowić zawartość kapsułek. Jej zadaniem jest zmiękczenie wody, co ma doprowadzić do odmaczania przyschniętych resztek posiłku;
• preparaty ochronne – środki, które mają zabezpieczyć sztućce i naczynia przed uszkodzeniem. Są to przede wszystkim preparaty antykorozyjne, a także środki chroniące wyroby ceramiczne i szkło;
• środki nabłyszczające – stosowane do poprawy efektu mycia na wyrobach szklanych. Zapobiegają powstawaniu smug i sprawiają, że szklanki wyglądają jak nowe;
• inhibitor korozji – to środek przeznaczony dla samej zmywarki. Jego zadaniem jest utrzymanie powłoki antykorozyjnej na elementach urządzenia. Nie jest w stanie usunąć samych ognisk korozji, dlatego używaj kapsułek zawierających takie środki już od pierwszego mycia;
• środki zapachowe – dodatki poprawiające efekt mycia i nadające naczyniom lekki owocowy aromat. Zapach jest odczuwalny na świeżo umytych naczyniach, a po pewnym czasie ulatnia się i zanika.

Zastanawiasz się, czy do swojej zmywarki wkładasz najlepsze kostki do zmywarki? Sprawdź wydajność opakowania i przelicz, na ile procesów wystarczy Ci jego zawartość. Czasem opakowanie z kostkami zawiera mniej produktów. Wpływa to na niską cenę, jednak koszt jednego mycia będzie relatywnie wyższy. Zwróć zatem uwagą na cenę jednostkową. Jeśli nie jest wskazana na etykiecie, możesz ją łatwo obliczyć, dzieląc cenę przez ilość sztuk.

Najlepsze tabletki do zmywarki a sprzęt i temperatura mycia

Bardzo powszechnym zjawiskiem, choć niepożądanym w czasie zmywania, są pozostałości proszku w komorze zmywarki. Nierozpuszczona kapsułka oznacza, że naczynia nie są właściwie domyte. Jeśli problem pojawił się pierwszy raz, włącz ponownie standardowy program z nową kapsułką. Jeśli zjawisko będzie się powtarzało niezależnie od programu, może to oznaczać problemy ze zmywarką. Skontaktuj się ze specjalistą, a jeśli to nic nie da – sprawdź ofertę Auchan i znajdź nową, idealną zmywarkę dla siebie.

Problemy z kapsułkami do zmywania mogą wynikać też z nieodpowiedniej temperatury mycia. Może się zdarzyć, że kapsułki rozpuszczają się w temperaturze nieco wyższej, niż oferuje Twój program w zmywarce. To problem bardzo powszechny w przypadku włączania bardzo krótkich trybów mycia.

Temperatura rozpuszczania w wodzie większości kapsułek mieści się w granicach od 40 do 50 stopni. Tymczasem w trybach szybkiego mycia temperatura nie przekracza 40 stopni. Masz zatem dwa rozwiązania: nie korzystać z szybkich programów, które najczęściej są ekologicznym rozwiązaniem lub zaopatrzyć się w specjalne kapsułki. Na rynku znajdziesz produkty, które dopuszczają mycie w temperaturze nawet 30 stopni.

Przeczytaj też: Jak wyczyścić piekarnik? Sprawdzone, domowe sposoby

Kapsułki do zmywarki – ranking

Pora przedstawić ranking tabletek do zmywarki Auchan. W naszym zestawieniu znalazło się kilka produktów o zróżnicowanym składzie. Cześć z nich ma kompleksowe zastosowanie, inne wymagają użycia dodatkowych środków chemicznych uzupełniających proces. Wszystkie kapsułki w naszym rankingu są oferowane w sklepach sieci Auchan.

Auchan – Tabletki do zmywarki lemon

To produkt marki własnej Auchan, który sprawdzi się przy codziennym standardowym myciu naczyń.Tabletki mają najlepszą proporcję jakości do ceny. Także cena jednostkowa kapsułki jest bardzo atrakcyjna. Takie wyroby obniżają koszt pojedynczego mycia, a jednocześnie zapewniają skuteczne usuwanie większości zabrudzeń.

Auchan – Tabletki do zmywarki ALL IN ONE lemon

Kolejny produkt z logo Auchan, który charakteryzuje się znakomitą jakością. Tabletki ALL IN ONE mogą konkurować z wyrobami z najwyższej półki cenowej, utrzymując przy tym skuteczność mycia na wysokim poziomie. Pudełko zawiera zestaw kompleksowych kapsułek, mających dodatkowe składniki potrzebne do przeprowadzenia całego procesu – w składzie tabletek znajduje się sól zmiękczająca wodę i środki do płukania.

Ludwik – Ultimate Power tabletki do zmywarki o zapachu lemon

To bezfosforanowe tabletki do zmywarki marki Ludwik, znanego producenta płynów do mycia ręcznego. Brak szkodliwych związków chemicznych sprawia, że to najlepsze tabletki do zmywarki dla miłośników ekologii. Kapsułki uwalniają aktywne enzymy już w temperaturze 30 stopni. To pozwala na mycie naczyń w krótkich trybach bez obaw o pozostawienie zaschniętych resztek. Wpływa to też na mniejsze zużycie energii i wody, co znów przekłada się na ochronę środowiska naturalnego.

FINISH – Kapsułki do zmywarki Quantum Ulimate

Przy wyjątkowych zabrudzeniach warto sięgnąć po tabletki o mocniejszej formule. Ten produkt sprawdza się świetnie przy usuwaniu najbardziej uciążliwych zabrudzeń z zaschniętych pozostałości jedzenia. Zawiera aktywną formułę, która rozpuszcza brud bez konieczności stosowania dodatkowego mycia lub namaczania. Tabletki marki Finish charakteryzują się też niewielką ilością środków chemicznych, które zostały wykorzystane do ich produkcji. Wpływa to na kompaktowe wymiary i mniejszą ilość uciążliwych odpadów.

Somat – Gold tabletki do zmywarki

To kolejny przykład kompleksowych kapsułek, które zawierają już sól i środki nabłyszczające do szkła. Świetnie radzą sobie z usuwaniem przypalonego tłuszczu i zaschniętych resztek posiłku. Chronią sztućce ze stali nierdzewnej, a także usuwają nieprzyjemne zapachy. Mają przystępną cenę, a duże opakowanie starczy na więcej cykli mycia.

Ranking kapsułek do zmywarki może ułatwić Ci codzienne obowiązki!

Najlepsze kapsułki do zmywarki to produkty, które zapewniają skuteczne mycie przy zachowaniu minimalnych wydatków. Nie każdy rodzaj tabletek, który sprawdza się u znajomych, będzie także odpowiedni dla Ciebie. Różnicę może stanowić sama zmywarka, rodzaj wody i charakter zabrudzeń.

Warto zatem czyścić wewnątrz swoje sprzęty AGD oraz dbać o nie stosując specjalne środki. Co miesiąc możesz użyć kapsułek przeznaczonych do czyszczenia zmywarek lub kupić do urządzenia sól ochronną. Z nieprzyjemnymi zapachami z łatwością poradzisz sobie dzięki odpowiednim odświeżaczom, które należy zamontować w swojej zmywarce.

Jeśli jednak nie jesteś zadowolony ze skuteczności lub ceny swoich obecnych kapsułek, nie bój się poszukiwać innych. Po przeczytaniu poradnika już wiesz, na jakie cechy zwracać uwagę.

Jakie najlepsze tabletki do zmywarki wybrać? Nasz ranking zawiera produkty bardzo skuteczne, pochodzące od renomowanych producentów. Jeśli sięgniesz po dowolny produkt znajdujący się w zestawieniu, zyskasz skuteczne pranie. Co ważne, wszystkie kapsułki możesz nabyć w sieci Auchan. Znajdziesz je na półkach w sklepach stacjonarnych i w witrynach sklepów online.