Aplikacja
najlepszy basen

Najlepszy basen na letnie dni? Oto ranking TOP 5 produktów!

Opublikowano 06/20/2023

Dobry basen ogrodowy pozwala cieszyć się latem w przydomowym ogródku. Obecnie do wyboru masz mnóstwo modeli o odmiennych funkcjach i parametrach. Nie wiesz, jak wybrać najlepszy basen? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Najlepszy basen – wybierz idealny model na letnie dni

Sezon letni to najlepszy czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki basen kupić. Akcesorium to nie tylko uprzyjemnia czas wolny, ale i wpływa na wygląd ogrodu. Kwiaty, żwirowe alejki i liczne dodatki to niejedyne rzeczy, które tworzą klimat wokół domu. Jednym z kluczowych elementów wystroju może być dobry basen ogrodowy.

Gorące dni często skłaniają do szukania ochłody. Zamiast wyjeżdżać nad jezioro lub na miejski basen – warto skorzystać z przydomowego zbiornika. W ten sposób podejmiesz skuteczną walkę z upałem i zadbasz o rozrywkę dla całej rodziny.

W sklepie internetowym oraz w wybranych sklepach stacjonarnych Auchan znajdziesz baseny stelażowe i rozporowe. Cechują się wytrzymałością, dzięki której będziesz z nich korzystać przez wiele sezonów. Poniżej znajdziesz ranking basenów ogrodowych. Pamiętaj, że wraz z produktem warto zakupić środki czyszczące wodę – ułatwia to jego późniejsze użytkowanie.

Jak wybrać basen ogrodowy

Ranking basenów ogrodowych – przegląd najlepszych produktów

Dobry basen ogrodowy może uprzyjemnić każde lato. Ważne, aby miał odpowiedni rozmiar, wytrzymałość i spełniał wszystkie indywidualne wymagania. Poniżej znajdziesz ranking basenów ogrodowych.

Bestway – Basen okrągły stelażowy z pompą 305 x 76 cm (56679)

Basen od marki Bestway zapewni Twojej rodzinie świetną zabawę. Produkt cechuje go łatwość montażu. Z jego pomocą zorganizujesz w ogrodzie strefę rozrywki i ochłody. W skład zestawu wchodzi basen, pompa basenowa, metalowy stelaż. Aby Twój letni wypoczynek w przydomowym ogródku był w pełni bezpieczny i komfortowy, polecamy zaopatrzenie się również w filtr wymienny, piłkę dmuchaną oraz koło do pływania.

Prezentowany basen ogrodowy ma stalową ramę odporną na korozję, a jego okrągły kształt zapewnia stabilizację oraz pozwala na prostą instalację w ogrodzie.

Intex – Basen stelażowy Metal Frame z pompą 305 × 76 cm (28208)

Basen ogrodowy od marki Intex to produkt o średnicy 305 cm i wysokości 76 cm. Ma stelaż zrobiony z metalu odpornego na uszkodzenia mechaniczne i negatywne działanie wilgoci. Wykonany jest z trójwarstwowego PVC, a pompa dołączona do zestawu pozwala na wydajność do 1250 litrów na godzinę. Poza pompą i basenem w pakiecie znajduje się filtr typu H, instrukcja obsługi oraz łatka naprawcza.

jaki basen kupić

Bestway – Basen stelażowy Steel Pro 400 × 211 × 81 cm (56424)

Oferowany basen ogrodowy od marki Bestway to jedna z najlepszych propozycji. Produkt ma duży rozmiar – z powodzeniem zmieszczą się w nim 4 osoby. Model zapewnia zabawę dla całej rodziny! W basenie zastosowano technologię Tritech™, która zapewnia modelowi dodatkową odporność.

Model wyposażono w pompę filtrującą, dzięki której woda cały czas wygląda na krystalicznie czystą. Do jego montażu niepotrzebne są żadne dodatkowe narzędzia – wąż podłączany jest bezpośrednio do wbudowanego zaworu wodnego, który steruje przepływem cieczy. W zestawie znajdziesz również łatkę naprawczą, niezwykle przydatną w przypadku uszkodzenia basenu.

Bestway – Basen stelażowy Steel Pro Max z pompą 427 × 84 cm (56595)

Basen ogrodowy to propozycja od marki Bestway. Należy do grupy modeli stelażowych, cechujących się dużo większą stabilnością w porównaniu do ich rozporowych odpowiedników. Basen ma kształt koła o średnicy 427 cm i wysokości 84 cm. Bez wątpienia zapewni ochłodę zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom.

Jego montaż jest stosunkowo prosty – wystarczy ustawić go na stalowych rurkach dołączonych do zestawu, a następnie wypełnić wodą. Problemem nie powinno być również złożenie i schowanie go po sezonie. Pompa dołączana do zestawu zapewnia wydajność 2006 litrów na godzinę.

Bestway – Basen stelażowy Power Steel z pompą 488 × 122 cm (56725)

Proponowany artykuł od marki Bestway to świetny basen ogrodowy! Cechuje go nie tylko świetny rozmiar, ale i wygląd. Zewnętrzne ścianki produktu imitują drewno, dzięki czemu basen wpisuje się w rustykalny styl ogrodu. Model ma średnicę 488 cm, a jego wysokość to 122 cm.

Basen wykonano z trójwarstwowego materiału Tritech™, który cechuje się wytrzymałością na rozdarcia. W skład oferowanego w Auchan zestawu wchodzi basen, pompa filtrująca, filtr typu III, akcesoria niezbędne do prawidłowego działania produktu, drabinka, dozownik chemii, pokrywa chroniąca basen, instrukcja obsługi i łatka naprawcza.

Dobry basen ogrodowy

Jak wybrać basen ogrodowy? Praktyczne wskazówki

Najczęściej najważniejszym kryterium w wyborze basenu ogrodowego jest budżet, którym się dysponuje. Na ich cenę ma wpływ ich wielkość, wytrzymałość zastosowanych materiałów, sposób montażu oraz liczba dodatkowych akcesoriów. Sprawdź modele dostępne w ofercie Auchan!

Przed zakupem warto sprawdzić wielkość basenu. Zaleca się, by zmierzyć miejsce na podwórku i określić maksymalną liczbę osób, która będzie spędzać czas w wodzie. Jeśli chcesz pływać – model musi być dłuższy i wyższy niż standardowy basen ogrodowy.

Następnym ważnym kryterium jest kształt modelu. Warto dostosować go do aranżacji ogrodu. Wybierz taki, który najbardziej wpasuje się w styl terenu okalającego dom. Najczęściej występują produkty o kształcie owalnym i prostokątnym. W tym punkcie należy również pomyśleć nad designem. Obecnie na rynku dostępne są baseny ze ścianami imitującymi drewno lub inne naturalne materiały. Ciekawy efekt daje również dno z narysowanymi kamykami, glonami lub pływającymi rybami.

Dziś produkty skierowane do ogrodu to zaawansowane modele, które mają specjalną konstrukcję pozwalającą na łatwe napuszczenie i spuszczenie wody. Poza tym zwykle montaż nie jest skomplikowany, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by co lato cieszyć się z zabaw w wodzie.

Kolejnym punktem są akcesoria montowane do basenu. Mowa tutaj o specjalnych przyłączach i pompach filtracyjnych. W pompie należy wymieniać filtr zgodnie z instrukcją, by akcesorium utrzymywało wodą krystalicznie czystą przez cały okres wakacji.

Przed zakupem basenu zastanów się także, jakie wyposażenie będzie Ci do niego potrzebne. Mowa tutaj o macie pod zbiornik, pokrywie, czy pokrywie słonecznej samoistnie nagrzewającej wodę. Jeśli Twój basen będzie wysoki, warto dokupić do niego drabinkę. Oczywiście upewnij się, czy dane akcesoria nie są już dołączone do zestawu z basenem, który kupujesz.

Ranking basenowy ogrodowy

Dobry basen ogrodowy – cechy i modele warte uwagi

W przydomowym ogrodzie świetnie sprawdzają się baseny stelażowe. Są one stosunkowo łatwe w montażu i demontażu, a jednocześnie dość duże. Wybierając wymarzony model, zwróć uwagę na średnicę produktu, jego wysokość, design, a także rodzaj użytych materiałów. Powinny być one odporne na negatywne działanie wody i uszkodzenia mechaniczne.

Co więcej, należy sprawdzić zawartość zestawu. Najczęściej znajdziesz w nim łatki naprawcze, dodatkowe filtry i instrukcję montażu produktu. W nowoczesnych modelach obecne są pompy filtracyjne, dbające o jakość wody. Dzięki nim nie będziesz musiał co chwilę wymieniać zawartości zbiornika ani kupować dodatkowych środków dezynfekujących.

Zapraszamy do Auchan. Bez wątpienia znajdziesz w nim najlepszy basen ogrodowy dla Ciebie i całej Twojej rodziny!