Aplikacja

Najlepszy wentylator? Oto zestawienie polecanych produktów!

Opublikowano 08.06.2023 - 7 minut czytania

W upalne dni nawet niewielki ruch powietrza w domu może przynieść ulgę. Zanim nastaną kolejne fale gorąca, zdecyduj się na zakup wiatraka do mieszkania. Jaki jest najlepszy wentylator? Poznaj kryteria wyboru urządzeń i ranking produktów dostępnych w Auchan.

Wysokie temperatury i pełne słońce to zjawiska, na które czekamy w czasie letnich dni. Jednak gorące powietrze i brak przewiewu mogą dokuczać. Szczególnie w domu i biurze warto zastosować przenośny wentylator, który poruszy powietrze. Jak wybrać dobry wiatrak do pokoju? Przejrzyj przygotowany przez nas ranking i dobierz model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Wentylator – ranking. Przegląd najlepszych modeli

Ciężkie i suche powietrze to jeden z charakterystycznych elementów letnich upalnych dni. W domu lub w biurze trudno radzić sobie z takimi niedogodnościami. Tymczasem długotrwałe narażanie organizmu na wysokie temperatury może powodować problemy z koncentracją, rozdrażnienie, a także prowadzić do poważniejszych dolegliwości. Warto zatem jeszcze przed nadejściem upalnych dni zdecydować się na wentylatory i klimatyzatory, a także inne urządzenia do regulacji warunków cieplnych w budynkach.

Wentylatory to małe urządzenia AGD, które uprzyjemnią czas największych upałów. Ich zadaniem nie jest obniżenie temperatury czy poprawa poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Wentylatory jedynie wywołują ruch powietrza w mieszkaniach i biurach. Tym samym dają przyjemne uczucie porównywalne do powiewów wiatru.

Jaki wiatrak do domu kupić? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób już w trakcie pierwszych gorących dni. Dla ułatwienia wyboru przygotowaliśmy przegląd ciekawych modeli dostępnych w sklepach Auchan. Żeby jednak wiedzieć, który z nich będzie najskuteczniejszy w Twoim mieszkaniu, zapoznaj się z kilkoma praktycznymi radami dotyczącymi cech wentylatorów.

Sprawdź również: Najlepszy dzbanek filtrujący – ranking małych urządzeń AGD niezbędnych w kuchni

Jaki wiatrak do domu? Praktyczne wskazówki i rekomendacje

Wybór wiatraka do domu zacznij od określenia potrzebnej konstrukcji tego urządzenia. Do wyboru masz kilka wariantów.

  • Wentylatory klasyczne (podłogowe) – to znane powszechnie konstrukcje wyposażone w śmigło łopatkowe. Wentylator może mieć budowę pozwalającą ustawić śmigło na podłodze lub na wysokości za pomocą wysięgników.

 

  • Wentylatory biurkowe – to znacznie mniejsze urządzenie o konstrukcji pozwalającej na ustawienie ich na biurku, stole lub regale. Są bardzo poręczne, jednak nie tak wydajne, jak warianty podłogowe.
  • Wentylatory kolumnowe – to urządzenie wyposażone w kilka śmigieł ułożonych w poziomie na kolumnie. Całość jest zabudowana, tworząc bardzo estetyczną konstrukcję. Wentylatory są wysokie, dlatego równomiernie poruszają powietrze w pomieszczeniach.

 

  • Wentylatory bezłopatkowe – to unikalne konstrukcje, w których ruch powietrza wywołuje silnik, a nie śmigło. Są ciche, bezpieczne dla dzieci, a także świetnie wyglądają.

Który z nich będzie najlepszy? Oceń ilość wolnego miejsca w domu i konkretne zapotrzebowanie. W małych pomieszczeniach wystarczy wentylator biurkowy. Jeśli jednak dysponujesz dużym pomieszczeniem, lepiej sięgnij po wentylatory kolumnowe. Konstrukcje bezłopatkowe najlepiej sprawdzają się w pokojach dzieci i miejscach stałego pobytu zwierząt.

Ranking wentylatorów – wybierz idealny wentylator dla siebie

Konstrukcja wentylatora to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na jego wybór. Jednak funkcjonalność takiego urządzenia zależy jeszcze od kilku innych cech. Do najważniejszych należą:

  • moc – większa moc urządzenia pozwala na uruchamianie większych śmigieł i wprowadzenie ich w szybszy ruch. W związku z tym przekłada się pośrednio na ilość przetłaczanego powietrza;
  • średnica łopatek – większa średnica śmigła zapewni lepsze efekty, jednak tylko przy współpracy z mocnym silnikiem;
  • przepływ powietrza – to ilość powietrza, jaka przepływa przez wentylator w ciągu minuty, obliczana w metrach sześciennych. Im większa wartość, tym bardziej efektywne jest urządzenie;
  • regulacja obrotów – możliwość zmiany intensywności strumienia powietrza w zależności od potrzeb;
  • głośność – ilość emitowanego hałasu, podawana w decybelach. Głośne urządzenia można umieszczać w garażach, pomieszczeniach technicznych, a ciche sprawdzają się w sypialniach, biurach i miejscach wypoczynku;
  • oscylacja – zdolność do obracania śmigła wentylatora i zmiany kierunku strumienia wiatru.

Jaki wentylator do pokoju? Poradnik wyboru odpowiedniego modelu

Jaki wentylator do pokoju lub sypialni wybrać? Takie urządzenie powinno zapewniać komfort, a jednocześnie nie przeszkadzać w wypoczynku. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się niewielkie urządzenia wyposażone w funkcję regulacji obrotów.

Sprawdź maksymalną wartość hałasu, jaką emituje to urządzenie. Do sypialni nadają się wentylatory, w których możesz ustawić czas pracy, po którego upływie urządzenie się wyłącza.

Przeczytaj też: Jaki blender ręczny wybrać? Ranking 2023

Najlepszy wentylator – zestawienie produktów

Potrzebny Ci dobry i funkcjonalny wentylator? Ranking ciekawych produktów tego typu znajdziesz poniżej. Przygotowaliśmy modele, które dostępne są w sieci stacjonarnych sklepów Auchan i w ofercie online. Poszczególne produkty różnią się między sobą rozmiarami, budową, funkcjonalnością, a także ceną. Łączy je dostępność w punktach sprzedaży naszej sieci.

Qilive – Wentylator biurkowy Q.6736

To jeden z najtańszych i najprostszych wentylatorów w sieci Auchan. Zasilany prądem sieciowym silnik ma moc 16 W. Urządzenie pracuje stosunkowo cicho, emitując do 50 dB. Maksymalny przepływ powietrza to niespełna 8 m3/min, a prędkość obrotu wiatraków możesz regulować za pomocą dwustopniowego włącznika. Niewielkie wymiary pozwalają umieścić go na biurku w wygodnym miejscu.

Wentylator Qilive to produkt marki własnej Auchan. Zapewnia to łatwiejszy proces reklamacji i naprawy produktu, a także trwałość. Wyroby Qilive to gwarancja znakomitej proporcji jakości do ceny.

Qilive – Wentylator wiatrak mini ręczny czarny Q.5942

Kolejny produkt marki Qilive, który może zaskoczyć innowacyjnym rozwiązaniem technicznym. Jest zasilany za pomocą baterii, którą naładujesz poprzez złącze USB.

Urządzenie ma niewielki wiatrak o średnicy 8 cm, który jest połączony z silnikiem za pomocą ruchomego przegubu. Dzięki temu możesz ułożyć go pod wybranym kątem w zakresie 180 stopni i skierować strumień powietrza w optymalnym kierunku.

Wentylator jest bardzo lekki, a akumulator o pojemności 3,7 V wystarczy nawet na 7 godzin pracy na niewielkich obrotach.

Zobacz również: Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Ranking 4 modeli

Qilive – Wentylator wiatrak podłogowy FE35JA

Jaki jest najlepszy wentylator do dużych przestronnych pomieszczeń? Polecamy wentylator podłogowy, który możesz ustawić w wybranym miejscu w mieszkaniu, na sali gimnastycznej czy w warsztacie. Metalowa rama zapewnia mu stabilność i daje możliwość przestawienia w inne miejsce.

Wentylator obsługuje przepływ powietrza na poziomie 75,77 m3/min, a regulacja prędkości obrotu śmigieł jest trójstopniowa. Wentylator emituje hałas do 62 dB, a silnik zasilany prądem z sieci ma moc 60 W.

Selecline – Wentylator wiatrak podłogowy FS40T

Do poruszenia mas powietrza w większych pomieszczeniach może być potrzebny wentylator podłogowy. Ten model jest jednym z najprostszych wariantów. Ma średnicę 40 cm, a silnik elektryczny dysponuje mocą 50 W. Obroty możesz regulować za pomocą trzystopniowej skali.

Wentylator ma też funkcję oscylacji, co zapewnia jeszcze skuteczniejsze chłodzenie pomieszczenia. Urządzenie waży zaledwie 2,6 kg, dlatego jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu.

Qilive – Wentylator bez łopatkowy Q.6872

Szczególna konstrukcja bezłopatkowa to pierwsze, co rzuca się w oczy przy tym modelu. Może być zasilany prądem sieciowym lub z baterii AAA. Emituje strumień powietrza o maksymalnym przepływie 22,59 m3/min.

Wentylator ma precyzyjną regulację mocy, czasu pracy, a także kilka dodatkowych funkcji. Możesz nim sterować za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Poza funkcjonalnością tego rodzaju wentylatory świetnie się prezentują na biurku, stole, a nawet na regale i półkach wiszących.

Selecline – Wentylator kolumnowy FZ30-48E

To wentylator w konstrukcji kolumnowej o wysokości 38 cm. Możesz ustawić go na stole lub półce, a nawet na podłodze. Silnik o mocy 35 W jest zasilany za pomocą przewodów elektrycznych prądem 230 V.

Ma funkcję oscylacji, co zapewnia jeszcze większą skuteczność poruszania mas powietrza. Urządzenie emituje do 54 dB, a do regulacji strumienia służy trzystopniowy przełącznik.

Qilive – Wentylator kolumnowy 81 cm

Ten wentylator ma jedną z najwyższych konstrukcji spośród produktów zestawionych w ranking wentylatorów Auchan. Po ustawieniu go na podłodze strumień powietrza roznosi się po całym pomieszczeniu, nawet na poziomie blatu biurka.

Wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Silnik o mocy 42 W zapewnia przepływ powietrza na poziomie do 24,82 m3/min. Możesz wyregulować intensywność przepływu powietrza, a dzięki minutnikowi także czas pracy urządzenia. Dodatkową funkcją jest oscylacja do 75 stopni.

Dobry wiatrak do pokoju – rekomendowane modele

Wszystkie modele przedstawione w naszym rankingu to produkty do użytku domowego. Rekomendowane wentylatory należą do najczęściej wybieranych i cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Wszystkie objęte są kilkuletnią gwarancją, dlatego nie ma obaw o ewentualne naprawy i opiekę serwisową.

W ofercie Auchan znajdziesz też nawilżacze i inne urządzenia przeznaczone do regulacji warunków wewnątrz pomieszczenia. Dzięki nim zachowasz świetne samopoczucie nawet w czasie intensywnych letnich upałów.