Aplikacja

Prezenty świąteczne dla pracowników – 4 pomysły od Auchan

Opublikowano 19.11.2023

Wigilia firmowa to doskonała okazja, by docenić wysiłek i zaangażowanie pracowników. Prezenty świąteczne to ważny element budowania relacji, dlatego chętnie pomożemy Ci je przygotować. Jeśli wciąż zastanawiasz się jaki prezent dla pracowników na święta wybrać, sprawdź ofertę dla firm Auchan!

Dlaczego prezenty świąteczne dla pracowników są istotne?

Prezenty świąteczne odgrywają ważną rolę w relacjach pracowniczych i tworzeniu przyjaznego klimatu w firmie. Otrzymywanie upominków od pracodawcy w okresie świąt może zwiększyć zaangażowanie w życie przedsiębiorstwa. Dla wielu pracowników jest to sygnał, że firma docenia ich wysiłek i wkład w sukces organizacji.

Prezenty świąteczne pomagają też w zacieśnianiu relacji. Gdy pracownicy obdarowują się nawzajem, tworzą silniejsze więzi i budują wzajemne zaufanie. To może przyczynić się do lepszej komunikacji i współpracy wewnątrz zespołu.

Święta to czas radości, w przypadku środowisk zawodowych to również okazja do integracji. Upominki od firmy mogą wpłynąć na podniesienie morale pracowników, zwłaszcza w okresie, kiedy praca może być bardziej stresująca ze względu na koniec roku.

Dawanie podarunków może być częścią kultury organizacyjnej, która promuje wartości takie jak szacunek, hojność i troska o innych. Prezenty na święta dla pracowników mogą stanowić też formę motywacji i nagrody za osiągnięcia w roku poprzednim. Osoby, które widzą, że ich wysiłek jest doceniany, są bardziej zmotywowane do dalszego rozwoju i osiągania celów. W rezultacie prezenty świąteczne mogą przyczynić się do tworzenia pozytywnego, zharmonizowanego i zmotywowanego zespołu pracowników.

Przeczytaj też: Prezent na awans w pracy – co podarować na tę okazję?

Prezent dla pracowników na święta – jak wybrać?

Świąteczne prezenty dla pracowników powinny być nie tylko dobrej jakości, ale także jak najlepiej wpasowywać się w gusta obdarowywanych. Z tej okazji obdarowuje się wszystkich tak samo, bez względu na osiągnięcia, staż czy zaangażowanie w pracę. Nie wyróżniaj zatem nikogo, a jeśli planujesz z okazji świątecznego spotkania, wręczyć nagrody indywidualne niech będą to dodatkowe upominki.

Jaki prezent dla pracowników na święta będzie najlepszy? Uniwersalny, skoro chcesz obdarować wszystkich tak samo. Optymalnym rozwiązaniem są kosze delikatesowe lub słodkie upominki. Dlaczego? Takie prezenty wywołują pozytywne skojarzenia. Poza tym pralinki, luksusowe kawy i herbaty przydadzą się każdemu. To zdecydowanie lepszy pomysł niż obdarowywanie pracowników gadżetami firmowymi czy stroikami świątecznymi, które niekoniecznie trafią w każdy gust.

Kosze delikatesowe mogą zawierać słodycze, wina lub produkty delikatesowe tj. sery pleśniowe, regionalne przysmaki czy rzemieślnicze przetwory. To miły dodatek do premii świątecznej, którą również warto nagrodzić pracowników.

Przeczytaj też: Zakupy dla firm w Auchan – co musisz wiedzieć? Pytania i odpowiedzi

Jaki prezent dla pracowników na święta? Lista pomysłów

W Auchan przygotowaliśmy specjalną ofertę dla firm na prezenty świąteczne dla pracowników. Możesz zamówić je online z dostawą prosto do swojej siedziby lub miejsca, w którym organizujesz świąteczne spotkanie. Pomożemy Ci przygotować upominki, które ucieszą wszystkich pracowników.

Paczki dla pracowników

Zamiast koszy prezentowych możesz wybrać również paczkę zapakowaną w elegancką torebkę. W skład takiego upominku również będą wchodzić produkty delikatesowe – ciastka, praliny, kawy, herbaty i wyszukane przekąski czy luksusowe oliwy. Taki prezent dla pracowników na święta to jedno z najlepszych rozwiązań – do torebki możesz dołożyć dodatkowe upominki od firmy, np. personalizowane kartki z życzeniami, luksusowe alkohole, ozdoby świąteczne lub gadżety firmowe.

Samodzielnie skomponuj kosze prezentowe dla pracowników

Możesz również samodzielnie dobrać produkty ze specjalnej oferty dla firm Auchan. Wówczas cena prezentu będzie ustalana zgodnie z jego zawartością. Kosze delikatesowe można dostosować do preferencji pracowników lub specyfiki firmy, dodając na przykład logo przedsiębiorstwa lub spersonalizowane wiadomości.

Kiedy samodzielnie wybierasz produkty na świąteczne prezenty dla pracowników, pamiętaj, by były elegancko zapakowane i zawierały różnorodne produkty. To nada im prestiżowego charakteru.

Samodzielne komponowanie paczek ma dodatkową zaletę – można je spersonalizować. Oczywiście nie sprawdzi się to w przypadku bardzo dużych organizacji, ale w niewielkiej firmie warto poświęcić czas na wybór wyjątkowych prezentów.

Małe przedsiębiorstwa to miejsca o szczególnej atmosferze – wszyscy się znają, a pracodawca lub kadrowa mają wiedzę o gustach pracowników. Dlaczego więc nie dodać do każdej paczki lub kosza ulubionych pralinek, herbaty czy ciasteczek pracownika? To doskonały pomysł, by tworzyć bliskie relacje w miejscu pracy.

Paczki dla dzieci

Przygotowanie paczek z prezentami na święta dla dzieci pracowników ma wiele zalet i jest wyrazem troski oraz dbałości o dobre relacje w miejscu pracy. Przygotowywanie paczek z prezentami dla dzieci tworzy pozytywną więź między pracownikami a firmą. To pokazuje, że firma jest zaangażowana poza miejscem pracy i troszczy się o ich rodzinę.

Działania takie jak przygotowywanie paczek z prezentami dla dzieci wpisują się w tworzenie przyjaznej i wspierającej kultury organizacyjnej. To także może wpłynąć na ogólną atmosferę w firmie i zwiększyć zaangażowanie pracowników.

Dlatego też w ofercie świątecznej Auchan dla firm nie mogło zabraknąć prezentów dla pociech pracowników. Przygotowaliśmy kilka zestawów słodkości do wyboru – zapakowanych w ozdobne torebki prezentowe. Zawierają różne słodkości, takie jak czekoladki, żelki, ciasteczka i praliny, które będą idealne dla dzieci w każdym wieku.

Przeczytaj też: Jaki prezent na odejście z pracy? 13 wyjątkowych prezentów, które pozostawią piękne wspomnienia

Zrób listę i zaopatrz się w świąteczne prezenty dla pracowników!

Prezenty świąteczne mogą przyczynić się do tworzenia wyjątkowej kultury organizacyjnej i budować pozytywny wizerunek firmy. Dają pracownikom poczucie ważności i zrozumienia ze strony przedsiębiorstwa, co może przekładać się na zwiększoną lojalność i zaangażowanie.

Dlatego warto starannie wybrać je i przygotować odpowiednio wcześniej. Jesień to dobry moment, by zainteresować się tym tematem. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie i z rozwagą dobrać świąteczne prezenty dla pracowników.

Na szczęście Ty już wiesz jaki prezent dla pracowników na święta będzie najlepszy. Oferta Auchan dla firm pozwoli Ci szybko i sprawnie załatwić tę kwestię. Możesz zamówić u nas kosze i paczki dla pracowników – przygotujemy je dla Ciebie i dostarczymy gotowe do wręczenia.

Kosze prezentowe Auchan to także doskonały pomysł na świąteczne prezenty dla kontrahentów – pamiętaj, że z nimi również powinieneś budować dobre relacje.
Jeśli zainteresowała Cię oferta Auchan na prezenty świąteczne dla pracowników i chcesz poznać jej szczegóły, wejdź na stronę zakupy.auchan.pl/oferta-dla-firm i zarejestruj swoją firmę. Otrzymasz dostęp do specjalnie wyselekcjonowanej oferty dla biznesu i elastycznych dostaw. Co więcej, będziesz mógł korzystać z wygodnych form płatności, które ustalimy indywidualnie.