Aplikacja
Przybory Dla Leworęcznych Dzieci

Przybory dla leworęcznych dzieci – znajdziesz je w Auchan!

Opublikowano 07/27/2023

Większość przyborów szkolnych jest tworzona z myślą o uczniach praworęcznych. W Auchan staramy się to zmieniać! W naszej ofercie znajdziesz nożyczki, pióra i inne praktyczne przybory dla leworęcznych dzieci. Skompletuj z nami idealną wyprawkę szkolną!

Przybory dla leworęcznych

Około 10% populacji jest leworęczna. Czynnikiem, który może powodować niemały dyskomfort u leworęcznego ucznia, jest ograniczony dostęp do przyborów szkolnych. Tradycyjne nożyczki, pióra i inne przybory często nie są odpowiednio przystosowane do potrzeb osób wykonujących podstawowe czynności lewą ręką. Ogranicza to ich precyzję i może utrudniać przyswajanie zdolności manualnych.

Zadaniem, które leworęcznym może sprawić więcej problemu, niż praworęcznym jest odręczne pisanie. Powodem tego jest to, że ich dłoń zakrywa to, co już napisały. Dodatkowo, przesuwając ręką po papierze, dzieci rozmazują atrament z długopisu bądź grafit z ołówka. Trudność może też sprawić wycinanie przy pomocy nożyczek. Na szczęście nasze przybory dla leworęcznych dzieci pomagają temu zapobiegać!

Sprawdź także, w jaki sposób Auchan wspiera fundację UNAWEZA w projekcie Młode Głowy poprzez mikrodonacje!

Leworęczne Dzieci Przybory Szkolne
Przybory Szkolne Leworęczne Dzieci

Przybory szkolne dla dzieci leworęcznych – największy wybór w jednym miejscu

W Auchan udowadniamy, że leworęczność wcale nie musi utrudniać zajęć w szkole! Zachęcamy już teraz wszystkich rodziców leworęcznych dzieci do zapoznania się z naszym asortymentem i wybierania akcesoriów, które najlepiej odpowiadają potrzebom i preferencjom ich pociech. W naszej ofercie każde leworęczne dziecko może znaleźć odpowiednie narzędzia do wyrażania swojej wyjątkowej kreatywności i rozwijania swoich pasji! Znajdziesz u nas specjalnie zaprojektowane długopisy, ołówki, nożyczki i nie tylko!

Długopisy i pióra

Przybory do pisania dla leworęcznych cechować się mogą różnymi właściwościami. Chodzi tu na przykład o pochylony lub asymetryczny kształt, który zapewnia wygodny chwyt. Pomaga to zmniejszyć obciążenie nadgarstka. Ponadto niektóre przybory dla leworęcznych wykorzystują szybkoschnący atrament, co pozwala uniknąć przypadkowego rozmazania tekstu.

W asortymencie Auchan znajdują się długopisy, długopisy żelowe oraz pióra dla osób leworęcznych. Są dostępne w różnych stylach i rozmiarach, dzięki czemu każdy uczeń może znaleźć idealne przybory szkolne, które zaspokoją jego potrzeby.

Zestawy geometryczne

Składają się na nie przyrządy pomiarowe dla leworęcznych, takie jak linijki, ekierki i kątomierze. Zwykle różnią się skalą (jest rosnąca od prawej do lewej) czy lepszą czytelnością oznaczeń. Dzięki temu zapewniają leworęcznym uczniom większy komfort i precyzję podczas wykonywania pomiarów. Za sprawą specjalnie zaprojektowanych przyrządów pomiarowych leworęczni uczniowie mogą wykazać się taką samą precyzją i skutecznością, jak ich praworęczni rówieśnicy.

Ołówki

Podobnie jak pozostałe artykuły piśmiennicze, czyli pióra i długopisy, ołówki dla osób leworęcznych są dostosowane do ich potrzeb. Mają antypoślizgowe wypustki, dzięki czemu nie wyślizgują się i zapewniają pewniejszy chwyt lewą ręką. Niezależnie od tego, czy wybieramy ołówek dla prawo- czy leworęcznych – warto zwrócić uwagę na grubość grafitu.

Te oznaczone jako H są twardsze, a ołówki o graficie B są bardziej miękkie. Im wyższa cyfra przy literze, tym ołówki są bardziej twarde lub bardziej miękkie (np. B3 jest bardziej miękki od B2, a H3 twardszy od H2). Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są ołówki HB. Taki właśnie jest też ołówek Easygraph dla leworęcznych z oferty Auchan.

Leworęczne Dziecko

Temperówki i uchwyty ergonomiczne

Dla osób leworęcznych bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej temperówki, czyli zaprojektowanej z myślą o odwrotnym ułożeniu ręki. Taki przyrząd zapewni im komfort w czasie ostrzenia ołówków.

Z kolei uchwyty to akcesoria w formie nakładki na przyrządy piśmiennicze, które pomagają osobom zarówno prawo-, jak i leworęcznym poprawić komfort pisania poprzez naukę właściwego chwytu. Dostępne są w atrakcyjnych, wyrazistych kolorach!

Twoje dziecko wybiera się do przedszkola po raz pierwszy? Sprawdź: Wyprawka dla przedszkolaka – lista potrzebnych rzeczy

Nożyczki

Przykład praktycznego wyposażenia szkolnego stanowią nożyczki dla leworęcznych – czym się różnią od tych tradycyjnych? Konstrukcją. W standardowych nożyczkach ułożenie krawędzi tnącej może utrudniać leworęcznym precyzyjne cięcie. Natomiast nożyczki dla leworęcznych mają zazwyczaj odwrócone ostrze, dzięki czemu leworęczne dzieci mogą wygodnie i łatwo z nich korzystać. To ergonomiczne rozwiązanie zapewnia komfort użytkowania i minimalizuje wysiłek potrzebny do wykonania precyzyjnych nacięć.

Ponadto, nożyczki dla leworęcznych są często wyposażone w specjalne ergonomiczne uchwyty, które pasują do dłoni osób korzystających z lewej ręki. Warto zaznaczyć, że nożyczki dla leworęcznych nie różnią się jakościowo od tradycyjnych nożyczek. Oba rodzaje zapewniają precyzyjne cięcie, a różnica tkwi głównie w konstrukcji uwzględniającej różne wymagania użytkowników.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym przyrządom marki Auchan osoby leworęczne mogą swobodnie wykonywać zadania, bez dyskomfortu czy ograniczeń. To przykład, który doskonale pokazuje, jak właściwie dostosowane przybory szkolne mogą wpływać na wygodę i efektywność nauki, umożliwiając każdemu uczniowi realizację swojego pełnego potencjału!

Przybory Szkolne Dla Leworęcznych

Skompletuj wyprawkę dla leworęcznego ucznia z Auchan!

Jak widzisz, istnieje wiele produktów zaprojektowanych z myślą o osobach leworęcznych. Wierzymy, że z pomocą naszych przyborów szkolnych nauka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza! Już teraz skompletuj wyprawkę szkolną bez zbędnego stresu!

Koniecznie sprawdź pełny asortyment akcesoriów szkolnych, który obejmuje m.in. tornistry, piórniki i worki na strój sportowy.