Aplikacja
Jakie Klocki Dla Dziecka

Ranking klocków dla dzieci – zestawienie najlepszych zabawek

Opublikowano 07/01/2023

Klocki to zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody i nigdy się nie nudzą. To świetny prezent bez względu na płeć i wiek. Jakie modele wybrać dla maluchów, a jakie dla starszaków? Sprawdź ranking klocków dla dzieci i dowiedz się, jakie są najlepsze!

Jakie klocki dla dziecka wybrać?

Kupując prezent dla dziecka w postaci klocków, warto patrzeć z dwóch perspektyw – dziecka i dorosłego. Dla dziecka zabawka ma być przede wszystkim atrakcyjna, a dorosły musi pamiętać o bezpieczeństwie. Jakie cechy należy uwzględnić?

Wiek dziecka

To najważniejsze kryterium wyboru klocków, zwłaszcza jeżeli kupujesz prezent dla malucha. Klocki dla niemowlaków i małych dzieci powinny być na tyle duże, by nie stwarzać niebezpieczeństwa połkięcia. To świetny trening dla małej rączki, który pozwoli na pewny chwyt, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo. Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, a przede wszystkim dotykiem i wzrokiem, dlatego też klocki powinny mieć intensywne barwy i posiadać różnorodne elementy sensoryczne, np. wypustki, czy zróżnicowaną twardość.

Sprawdź także: Prezent na roczek dla chłopca. Co kupić, aby sprawić radość dziecku?

Certyfikaty

Klocki powinny być wykonane z nietoksycznych materiałów i spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Podstawowy znak umieszczony na zabawkach i innych produktach przeznaczonych dla dzieci to CE, czyli Conformité Européenne. Oprócz tego wiele zabawek, mogących sprawiać potencjalne niebezpieczeństwo dla maluchów, ma oznaczenie, mówiące o tym, iż nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 3 lat. Najczęściej są to zabawki zawierające małe elementy. Jeżeli kupujesz zabawki dla mniejszych smyków, koniecznie zwróć na to uwagę.

Możliwość rozbudowy

Wiele serii klocków konstrukcyjnych umożliwia rozbudowę zestawów, dając jeszcze więcej zabawy i pole do rozwijania wyobraźni. Zebranie wszystkich zestawów z serii pozwala na stworzenie całego uniwersum, co ma przede wszystkim wartość kolekcjonerską – prawdopodobnie zostanie ona doceniona przez dziecko w przyszłości. Wybierając takie zabawki dla dziecka, sprawdź, czy pasują do innych dostępnych zestawów.

Wartość edukacyjna

Klocki to nie tylko zajęcie na długie godziny, ale też świetny sposób na naukę przez zabawę. Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie modele mają elementy edukacyjne, takie jak cyfry, litery, różnorodne kolory czy kształty. Dzięki temu mogą wspierać rozwój poznawczy, matematyczny i językowy.

Zainteresowania

Już 2-letnie maluchy wykazują swoje indywidualne zainteresowania. Dlatego też warto iść ich tropem i kupić klocki tematyczne, np. z ulubionymi zwierzętami, bądź postaciami z bajek. Dzięki temu zabawka będzie bardziej angażująca i ciekawa dla malucha – dziecko będzie mogło rozwijać swoją wyobraźnię i samodzielnie wymyślać nowe przygody swoich ulubionych bohaterów.

Zobacz również: Dzień Dziecka – najpiękniejsze pomysły na prezent!

Jakie Klocki Dla 5 Latka

Ranking klocków dla dzieci w zależności od wieku

Zabawki należy dobierać stosownie do wieku malucha. Sprawdź nasz ranking klocków dla dzieci i wybierz wymarzony prezent dla malucha w każdym wieku!

Jakie klocki dla 2-latka? Ranking klocków dla najmłodszych (0–3)

3. Miękkie klocki dla niemowlaków

Miękkie, kolorowe gumowe klocki dla najmłodszych One Two Fun od Auchan to zabawka, która zajmie dziecko na długi czas. Urocze ilustracje zwierząt przyciągają wzrok, a duże, wypukłe cyfry i kształty wspomagają naukę. Klocki One Two Fun stymulują motorykę małą, wspierają zdolność logicznego myślenia i spostrzegawczość. Klocki przeznaczone są dla dzieci już od 18. miesiąca życia. W opakowaniu znajduje się 9 wysokiej jakości, bezpiecznych klocków.

2. Drewniane klocki One Two Fun

Jakie klocki dla rocznego dziecka będą odpowiednie? Drewniany model to klasyk nad klasykami. Każde dziecko powinno mieć swój zestaw! Dają bowiem ogromne pole do realizowania kreatywnych pomysłów. Zabawa drewnianymi zabawkami sprawia nie tylko dużo radości, ale też rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Zestaw składa się z 75 kolorowych klocków z ciekawymi nadrukami, dzięki czemu dziecko może tworzyć różnorodne budowle i kreować swój świat. Drewniana zabawka jest trwała, bezpieczna i naturalna. Posiada także certyfikat FSC i jest rekomendowana dla dzieci już od 12. miesiąca życia.

1. Kulko-klocki Lalaboom

Kulko-klocki Lalaboom to zabawka, która zapewni mnóstwo doświadczeń sensorycznych, tak ważnych w rozwoju małego człowieka. Można je dowolnie łączyć, tworząc własne zestawienia kolorystyczne. Różnorodne struktury, nasycone barwy i niezliczone możliwości zabawy kształtują wyobraźnie i pozwalają na twórczą zabawę. W zestawie znajduje się 36 półkul do tworzenia kulko-klocków oraz patyczki ze sznureczkiem do nawlekania. To idealna zabawka dla najmłodszych, od 10. miesiąca życia, jednak i 3-latek będzie miał z nich dużo radości.

Ranking Klockow Dla Dzieci

Jakie klocki dla 4-latka? Klocki dla przedszkolaków (4–6)

3. Klocki konstrukcyjne Junior One Two Fun

W prostocie siła! Kolorowe klocki konstrukcyjne One Two Fun pozwalają na rozwijanie wyobraźni i twórczą zabawę. Z tym zestawem dziecko może tworzyć rozmaite konstrukcje. W jego skład wchodzi 36 klocków, instrukcja z pomysłami na różne budowle i kolorowe naklejki. Dzięki nim dziecko może spersonalizować swoje zabawki!

2. Mega Bloks Psi Patrol

Jeśli zastanawiasz się, jakie klocki dla 5-latka wybrać to ten zestaw zdecydowanie może się sprawdzić! Z klockami Mega Bloks od Mattel dziecko zbuduje radiowóz Chase’a – postaci z kreskówki. Dzięki 30 elementom może stworzyć krążownik, motocykl i kwaterę główną szczeniąt, czyli obiekty znane z serialu i filmu animowanego „Psi Patrol”. Mega Bloks – Psi Patrol to cała seria klocków dla małych konstruktorów, dzięki którym może zebrać całą psią ekipę! Zabawka słynie ze swojej trwałości i bezpieczeństwa.

1. Geomag Classic

Geomag to hit sprzedażowy już od kilku lat. Konstrukcyjne klocki magnetyczne są prawdziwą rewolucją w świecie dziecięcej rozrywki! Z zestawami Geomag można tworzyć niesamowite, przestrzenne budowle. Klocki te mają też walory edukacyjne: rozwijają wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i pomagają w zrozumieniu zasad fizyki. Zestawy można ze sobą łączyć, dzięki czemu zabawa nie ma końca. To także klocki, które rosną razem z dzieckiem. Dodatkowym atutem jest to, że zostały stworzone z plastiku z recyklingu. W opakowaniu, oprócz magnetycznych patyczków i kuleczek, znajdziesz też pudełka do ich przechowywania. Klocki są polecane dla dzieci 3+.

Jakie Klocki Dla 2 Latka

Jakie klocki dla 7-latka? Propozycje zestawów dla starszaków (7–10+)

3. 4Kidz 4Pixels

Z tego zestawu ucieszy się każdy młody wielbiciel gry Minecraft. Zestaw złożony z 452 elementów daje możliwość tworzenia swoich światów, postaci i budowli, rozwijając dziecięcą wyobraźnię i dając niesamowicie dużo frajdy. Szeroka gama kształtów i kolorów umożliwia budowanie przeróżnych konstrukcji, a dla początkujących za pomoc posłuży instrukcja. Ze względu na małe elementy, klocki te nie są polecane dla dzieci poniżej 6. roku życia.

2. COBI HC Czołg 900

Prawdziwa gratka dla fanów militariów. Dzięki klockom COBI dziecko będzie mogło samodzielnie zbudować realistyczny model czołgu z II Wojny Światowej. Wysoka jakość wykonania i ruchome elementy sprawiają, że tworzenie pojazdu jest prawdziwą przyjemnością i zabawą na wiele godzin. W zestawie znajdują się figurki żołnierzy, a także przejrzysta instrukcja. COBI stworzyło całą kolekcję klocków poświęconych tematyce II Wojny Światowej, co zachęca do poznawania historii i zgłębiania zagadnień z tego okresu. Zabawka przeznaczona jest dla młodych konstruktorów od 10. roku życia.

1. Gravitrax Starter Set

Gravitrax to jeden z tych prezentów, który zawsze jest udany. Rozbudowany system modułowy umożliwia budowanie skomplikowanych konstrukcji, co pochłonie dziecko do reszty i zachęci do eksperymentowania. Klocki Gravitrax w atrakcyjny sposób ukazują działanie praw fizyki, co może zachęcić do dalszego eksplorowania świata nauki. Zestaw Starter Set jest idealny na początek. Posiada 100 elementów, plany konstrukcyjne, a także zestaw różnorodnych zadań do wykonania. Klocki można łączyć z innymi zestawami, pozwalając na tworzenie jeszcze bardziej ekscytujących torów. To rewelacyjny prezent dla każdego dziecka w wieku 8 lat wzwyż.

Przeczytaj także: Jaki prezent dla 10-latka na urodziny? 7 pomysłów na prezent

Jakie Klocki Dla 4 Latka

Ranking klocków dla dzieci – podaruj radość swojemu dziecku z Auchan!

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy klocki to dobry wybór na prezent dla dziecka, to odpowiedź brzmi: oczywiście! Nie ma bardziej uniwersalnej i angażującej zabawki niż taki zestaw. Dlaczego warto kupić dziecku klocki? Oto kilka najważniejszych powodów:

Kształtowanie umiejętności motorycznych

Dzieci uczą się przez zabawę, a klocki są niezwykle angażującą zabawką, już od najmłodszych lat. Manipulowanie nimi, przyczepianie ich i budowanie konstrukcji wymaga od dziecka niezwykłej precyzji oraz koordynacji ruchowej, co przyczynia się do poprawy umiejętności motorycznych. Te z kolei ułatwiają np. naukę pisania.

Sprawdź też: Sensoplastyka – 10 pomysłów na zabawy w domu

Nauka rozwiązywania problemów

Układanie klocków wymaga umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Dziecko musi zaplanować konstrukcję i podjąć szereg decyzji dotyczących tego, jakie elementy wybrać i jak je połączyć, aby zbudować pożądany obiekt. To zachęta do analitycznego myślenia i rozwoju umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Jakie Klocki Dla Rocznego Dziecka

Nauka przez doświadczenie

Zestawy klocków mogą wzbudzić ciekawość różnorodnymi zagadnieniami naukowymi z wielu dziedzin, np. matematyki, fizyki.

Klocki to prezent, który zawsze jest udany! Mnogość rodzajów i zestawów tematycznych sprawia, że to świetna zabawka zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Czy wiesz już, jakie klocki podarujesz swojemu dziecku?

Niezależnie od tego, na jaki zestaw się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że znajdziesz go w Auchan. Kupuj w sklepie internetowym i skorzystaj z wygodnej dostawy pod same drzwi. Poznaj ofertę zabawek dla dzieci marki własnej Auchan One Two Fun. W asortymencie znajdziesz nie tylko duży wybór klocków, ale i innych propozycji dopasowanych do wieku. Wybieraj spośród wielu zabawek marki One Two Fun i ciesz się najwyższą jakością, którą pokochasz!