Aplikacja
Najlepsze Kosiarki Elektryczne

Ranking kosiarek elekrycznych 2023 – jaką wybrać?

Opublikowano 13.06.2023 - 7 minut czytania

Szukasz maszyny do koszenia trawników i nie możesz zdecydować się na konkretny model? Zobacz ranking kosiarek spalinowych przygotowany przez specjalistów Auchan i sprawdź, jakie cechy powinno mieć urządzenie do trawników.

Zadbaj o przydomowy trawnik z kosiarką elektryczną

Zadbany trawnik zawsze dodaje ogrodowi szyku i elegancji. To swoista wizytówka każdego domu, dlatego warto zadbać o jego pielęgnację. Utrzymanie trawnika w dobrym stanie jest możliwe m.in. dzięki nawadnianiu i regularnemu koszeniu. Chociaż na rynku dostępna jest szeroka gama maszyn ogrodniczych, coraz popularniejsze stają się kosiarki elektryczne. Są lekkie, łatwe w manewrowaniu i często nie emitują nadmiernego hałasu, co czyni je idealnym wyborem dla właścicieli gospodarstw domowych.

Co więcej, kosiarki elektryczne są łatwe w utrzymaniu i nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na ich serwis czy paliwo. Mogą być przechowywane pionowo, co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w garażu lub szopie. Specjalnie dla Ciebie prezentujemy 5 najlepszych kosiarek elektrycznych, dostępnych w sklepie Auchan.

Zanim jednak poznasz polecane modele, konieczne sprawdź, czym powinny wyróżniać się dobre kosiarki elektryczne.

Czym charakteryzują się dobre kosiarki elektryczne?

Jeśli wcześniej nie miałeś okazji korzystać z elektrycznych kosiarek, pamiętaj, że istnieją kluczowe funkcje, które są wspólne dla wielu modeli. Ogólnie, kosiarki elektryczne są samobieżne, mają duże zespoły tnące i mocne silniki, które są w stanie kosić nawet bardzo duże trawniki na jednym ładowaniu akumulatora. Takie urządzenia wytwarzają mniej hałasu niż kosiarki spalinowe, więc korzystanie z nich wcześnie rano nie zakłóci snu domowników i sąsiadów. Jeśli więc podczas koszenia trawnika ważna jest dla Ciebie maksymalna redukcja hałasu, kosiarka elektryczna będzie najlepszym wyborem.

Dobre kosiarki elektryczne są wyposażone w akumulatory – zapewnia to możliwość koszenia w większości miejsc bez potrzeby korzystania z gniazdek elektrycznych i stosowania przedłużaczy. W związku z tym, że są zasilane bateryjnie, kosiarki elektryczne nie emitują oparów do powietrza, dlatego stanowią bardziej ekologiczną alternatywę dla wariantów spalinowych. Modele z napędem pozwalają oszczędzać energię podczas koszenia. Najlepsze kosiarki elektryczne na rynku nadają się do trawników wszystkich typów i rozmiarów. Korzystanie z w pełni naładowanego akumulatora zapewnia nawet 90 minut ciągłej pracy.

Ranking Kosiarek Elektrycznych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki elektrycznej w 2023 roku?

Kupując nową kosiarkę elektryczną w 2023 roku, należy wziąć pod uwagę wiele czynników – od wydajności silnika przez parametry akumulatora po funkcje dodatkowe. Każdy z nich uwzględniliśmy, tworząc nasz subiektywny ranking kosiarek elektrycznych.

Wydajność silnika

Przy zakupie kosiarki elektrycznej należy zwrócić uwagę na moc silnika (W). Parametr ten określa prędkość, z jaką obracają się ostrza kosiarki i maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać silnik. Większa moc silnika przekłada się na wyższą wydajność i szybsze cięcie trawy. W przypadku małych i średnich ogrodów warto rozważyć wybór kosiarki elektrycznej o mocy od 1000 W do 1500 W. Jednak w przypadku większych powierzchni zalecamy wybór urządzenia o mocy powyżej 1500 W.

Należy pamiętać, że koszt kosiarki elektrycznej jest często wprost proporcjonalny do mocy jej silnika. Warto jednak wziąć pod uwagę, że inwestycja może się opłacić w dłuższej perspektywie. Wiąże się to z tym, że najlepsze, najbardziej wydajne kosiarki skuteczniej i wydajniej koszą trawę, co pozwala oszczędzić czas i szybciej cieszyć się pięknie wypielęgnowanym ogrodem.

Polecane Kosiarki Elektryczne

Parametry akumulatora

Kosiarki elektryczne działają na baterie, dlatego powinieneś wiedzieć, jak czytać oznaczenia. Etykiety na urządzeniu pokazują zakresy woltów i amperogodzin (Ah). Ogólnie rzecz biorąc, poziom napięcia jest równy surowej mocy wytwarzanej przez akumulator, a Ah jest oznaczeniem czasu pracy akumulatora. Im wyższy parametr Ah, tym większa pojemność baterii. Akumulatory do kosiarek mogą generalnie działać od 30 minut do 90 minut na jednym ładowaniu – w zależności od modelu.

Napięcie akumulatora ma najczęściej zakres od 50 do 120 woltów. Aby naładować baterię, możesz wybrać między podstawową, standardową ładowarką, która dostarcza od 3 kilowatów (kW) do 6 kW, szybką ładowarką o mocy od 7 kW do 22 kW lub super szybką ładowarką, ładującą z mocą 50 kW i wyższą. Zanim jednak podłączysz akumulator do zasilania, zwróć uwagę na to, czy jest kompatybilny ze standardem Quick Charge – w ten sposób zapobiegniesz jego przeładowaniu i uszkodzeniu.

Funkcje dodatkowe

Polecane kosiarki elektryczne oferują szereg funkcji, które usprawniają prace w ogrodzie. Regulacja wysokości koszenia to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań, jakie można znaleźć w tych urządzeniach. Umożliwia użytkownikom dostosowanie wysokości kół w zależności od potrzeb, co ma wpływ na końcowy efekt. Inną cenioną przez użytkowników funkcją jest możliwość wygodnego złożenia i ​​przechowywania urządzenia, za co odpowiada wygodny, składany uchwyt. Łatwość czyszczenia i konserwacji ma również kluczowe znaczenie w przypadku kosiarek elektrycznych, ponieważ bezpośrednio wpływa na trwałość i wydajność urządzenia. Warto szukać modeli, które mają funkcję mulczowania i są wyposażone w kosz na skoszoną trawę.

Teraz gdy wiesz już, czym powinna charakteryzować się dobra kosiarka elektryczna oraz na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupów, konieczne zapoznaj się z naszym rankingiem polecanych modeli!

Kosiarka Elektryczna Jaka Najlepsza

Ranking najlepszych kosiarek elektrycznych – wybierz swoją!

Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze kosiarki elektryczne, ranking umieszczony poniżej z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości! Poznaj 5 polecanych kosiarek elektrycznych, które znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Auchan.

Miejsce 5: kosiarka elektryczna Gardenstar

Ranking najlepszych kosiarek elektrycznych otwiera urządzenie marki Gardenstar. Model ten wyposażony jest w silnik 1300 W i wydajną baterię, która zapewnia do 40 minut pracy na jednym ładowaniu. Wygodna, 3-stopniowa regulacja wysokości, solidnie wykonane koła i duża szerokość robocza sprawiają, że jest to świetny wybór do pielęgnacji przydomowego trawnika, a także murawy na terenie ogródka działkowego.

Miejsce 4: kosiarka elektryczna Handy

Kosiarkę elektryczną Handy polecamy do przycinania zarówno mniejszych, jak i większych przydomowych trawników. Wyposażono ją w przyzwoity silnik o mocy 1700, który ma termiczne zabezpieczenie przeciążeniowe chroniące przed przegrzaniem i awarią. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, kosiarka ta również umożliwia regulację wysokości, jednak w 6-stopniowej skali – obejmująca zakres 20-70 mm.

Miejsce 3: kosiarka elektryczna NAC

Na trzecim miejscu umieściliśmy kosiarkę elektryczną NAC, która wyróżnia się silnikiem o mocy 1800 W, cichą pracą i 5-stopniowym zakresem wysokości koszenia. Uważamy, że jest to dobry wybór zarówno do małych przydomowych trawników, jak i większych terenów zielonych. Niewielka waga zapewnia wygodne manewrowanie urządzeniem nawet starszym osobom, a dołączony do zestawu kosz na skoszoną trawę pozwala zadbać o czystość i estetykę ogrodu bez potrzeby grabienia.

Dobre Kosiarki Elektryczne

Miejsce 2: kosiarka elektryczna Gardenstar 2000 W

Kosiarka elektryczna Gardenstar 2000 W odznacza się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Jest wyposażona w silnik o mocy 2000 W, dzięki czemu doskonale sprawdza się nawet w przypadku terenów porośniętych bardzo bujną trawą. Pracuje z szerokością roboczą 42 cm i oferuje 5-stopniową regulację wysokości dla większego komfortu. Warto również zwrócić uwagę na wbudowany napęd, które docenią osoby szybko męczące się i starsze.

Miejsce 1: kosiarka akumulatorowa 4garden

Po przeanalizowaniu wszystkich pięciu kosiarek elektrycznych model od 4garden okazał się najlepszy pod względem łatwości użytkowania, czasu pracy na baterii oraz wydajnej konstrukcji z dwoma ostrzami. Jest po prostu wygodniejszy w użyciu niż konkurencyjne kosiarki i ma lepiej przemyślany zestaw przydatnych funkcji, które ułatwiają koszenie. Dzięki 6-stopniowej regulacji wysokości oraz dużej szerokości roboczej (34 cm) możesz bez problemu kosić zarówno niski trawnik, jak i bardziej zaniedbaną murawę.

Na uwagę zasługuje pojemny kosz ze wskaźnikiem napełnienia oraz niewielka waga całego zestawu, która wynosi zaledwie 9 kg. Polecamy ten model kosiarki do pielęgnacji terenów zielonych o dużych powierzchniach.

Polecane modele kosiarek w ofercie Auchan

Z naszego rankingu dowiedziałeś się, jaka kosiarka elektryczna najlepsza jest do pielęgnacji przydomowego trawnika. Jak widzisz, zakup takiego urządzenia wcale nie musi rujnować domowego budżetu. Jeśli chcesz zadbać o wizytówkę swojego domu, jaką bez wątpienia jest równo przystrzyżona trawa, już teraz złóż wygodnie zamówienie online z dostawą pod wskazany adres! W ofercie sklepu internetowego Auchan znajdziesz wszystkie polecane modele kosiarek z powyższego zestawienia. Potrzebujesz dodatkowych wskazówek dotyczących pielęgnacji ogrodu? Odwiedź naszego bloga – zapraszamy!