Aplikacja

Znajdź z nami najlepszy pomysł na prezent dla 5-latki

Opublikowano 14.01.2024

Szukasz kreatywnych i edukacyjnych podarunków, które spodobają się dziewczynkom? Sprawdź prezentownik Auchan i znajdź idealny pomysł na prezent dla 5-latki, dobrany do jej pasji oraz potrzeb!

Pomysł na prezent dla 5-latki z Auchan!

Pięciolatki rozwijają umiejętności poznawcze, takie jak zdolność koncentracji czy pamięć, rozumienie związków przyczynowo-skutkowych, a ponadto zdolności językowe. Zdobywają również w tym okresie wiedzę odnośnie do radzenia sobie z własnymi emocjami, ale także zaczynają zauważać oraz rozumieć emocje innych.

Dziewczynki w wieku 5 lat często więc wykazują ciekawość kreatywnymi zabawami, angażującym opowieściami, muzyką i tańcem, a także zaczynają rozwijać swoje indywidualne preferencje oraz zainteresowania.

Przeczytaj również: Ranking zabawek dla 4-latka – propozycje, które rozwiną wyobraźnię Twojego dziecka

Obecnie wybór zabawek jest ogromny. Jak więc znaleźć tę odpowiednią? Kieruj się kategorią wiekową i postaw na jakościowy prezent. W Auchan znajdziesz wiele ciekawych propozycji takich jak lalki, gry planszowe, zabawki edukacyjne i kreatywne. Aby jednak pomóc Ci w wyborze, poniżej znajdziesz przygotowany specjalnie dla Ciebie prezentownik dla 5-latek o różnych zainteresowaniach. Poznaj propozycje i pomysły Auchan!

Edukacyjne i kreatywne pomysły na prezent

Zabawki edukacyjne to świetny pomysł na prezent dla 5-latki. Pomagają rozwijać umiejętności, które przydadzą się w kolejnych etapach edukacji. W wieku przedszkolnym warto podtrzymywać naturalną ciekawość świata i pomóc maluchowi zbudować małą motorykę. Dlatego proponujemy zestawy kreatywne, które rozwijają zdolności manualne i pozwalają na samodzielne odkrywanie nowych talentów.

Różnego rodzaju klocki, puzzle czy układanki edukacyjne to dobra odpowiedź na nurtujące pytanie przed zbliżającymi się urodzinami, a mianowicie na kwestie co kupić 5-latce. Proste schematy w kolorowej oprawie zachęcają do samodzielnego poznawania tajemnic otaczającego świata. Ponadto, taki podarunek dla dziecka to gwarancja, że przedmiot zajmie je na dłuższą chwilę i nie znudzi się mu już po kilku dniach, a wszystko to za sprawą nieskończonych możliwości zabawy.

Zobacz też: Kreatywne zabawki dla 6-latka – zestawienie Auchan

Dzieci w tym wieku uwielbiają malować i rysować. Dlatego świetną zabawką, na widok której 5-latka z pewnością się ucieszy, to projektor pomagający w nauce rysowania. Ćwiczenie ręki jest szczególnie ważne na tym etapie przygotowania do nauki szkolnej. A jeśli będzie mieć do pomocy elektroniczny gadżet, który sprawi, że rysunki będą dokładniejsze, to tym chętniej będzie rozwijać swoje umiejętności motoryczne. Ciekawą opcją są również zabawki, które umożliwiają malowanie po numerach.

Wychowawcy przedszkolni często zaznaczają, że najlepsza forma ćwiczeń ręki do pisania to ugniatanie plasteliny. Dzięki niej dłonie dziecka zyskują pewniejszy chwyt i mobilność w stawach. Dlatego zabawki, takie jak ciastolina, piankolina czy piasek kinetyczny to również doskonały pomysł na prezent dla przedszkolaka. Jeśli zastanawiasz się, co można kupić 5-latce na urodziny mamy dla Ciebie propozycję. Zabawki od marki własnej Auchan – ONE TWO FUN, to wiele godzin radosnego formowania, wyciskania i ugniatania ciastoliny.

Zabawki i gry wspierające rozwój społeczny

Gry planszowe i akcesoria do gier zespołowych świetnie wspierają rozwój społeczny. Jeśli zastanawiasz się, co kupić 5-latce na prezent, to jest to równie świetne rozwiązanie. Dzięki takim zabawkom rozwijają się wczesne kompetencje społeczne. Maluch uczy się rywalizować, przestrzegać zasad i przegrywać. Te umiejętności będą przydatne na każdym etapie życia dziecka. W tej kategorii znajdziesz zarówno klasyczne gry planszowe, takie jak chińczyk czy domino, ale również nowości, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru prezentu.

Zobacz również: Sprawdź najlepsze gry planszowe dla dzieci i wybierz idealną!

Na rynku dostępne są zabawki, polegające na sortowaniu np. kuleczek według koloru i układaniu z nich wzorów, na podstawie wybranego szablonu. W ten sposób dziecko ćwiczy lepszy chwyt za pomocą szczypców, a następnie umieszcza je we właściwej miseczce bez upuszczenia w trakcie przenoszenia.

Układanie kolorowych kuleczek to prosta, ale bardzo rozwijająca zabawa. Po pierwsze dziecko trenuje umiejętności manualne, po drugie to świetny sposób na relaks dla malucha po aktywnych godzinach w przedszkolu. Niekiedy potrafi również wzbudzić ducha rywalizacji i sporą dawkę dobrego humoru.

Zabawki do ogrodu

Dzieci w tym wieku powinny spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Zabawki i akcesoria, które uatrakcyjnią wyjścia to świetny pomysł na prezent dla 5-latka. Pierwsza propozycja to zestaw do rzucania obręczy, a więc prosta gra sprawnościowa, w którą może grać jedna lub kilka osób. To doskonała forma aktywności i trening koordynacji ręka – oko.

Przeczytaj: 5 pomysłów na fajne zabawy na dworze dla dzieci

Większość dorosłych pamięta zabawy z gumą do skakania. Na podwórkach odbywały się zawody, dziewczęta śpiewały i skandowały w rytm skoków, wykonywanych przez koleżanki. Gra w gumę to nie tylko klasyczna rozrywka ruchowa, ale również dobry sposób na socjalizację i naukę dobrej współpracy. Guma do skakania czy zwykła skakanka to rozwiązanie problemu, jakim jest długie zastanawianie się nad tym, co kupić 5-latce. Dodatkowo sprawdzi się w przypadku, gdy chcesz skomponować prezent z kilku zabawek.

Inny pomysł na prezent dla 5-latki? Dziewczynki w tym wieku chętnie odgrywają różne role. W prywatnej przestrzeni, jaką tworzy namiot, mogą swobodnie bawić się w dom, przedszkole czy sklepik. Ponadto, dzieci lubią mieć kryjówki – przytulne miejsca, w których mogą tworzyć własny świat. Z pewnością uzupełnią je zabawki letnie, typu wiaderka czy łopatki.

Prezenty dla małych miłośniczek przygód

Dla 5-letniej dziewczynki, która lubi aktywność fizyczną, warto rozważyć prezenty, stymulujące ruch, rozwijające zdolności motoryczne oraz dostarczające dużo radości ze zdobytych nowych umiejętności. Warto w przedszkolaku zaszczepić potrzebę uprawiania sportu, ponieważ te nawyki zaprocentują zdrowym stylem życia w przyszłości. Co kupić 5-latce na prezent, aby była aktywna fizycznie?

Sprawdź także: Zabawy ruchowe dla dzieci – podpowiedzi na zajęcia WF i domowe rozrywki

Hulajnoga

Hulajnoga to także świetny sposób, aby zachęcić dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na dworze wspiera ogólny rozwój fizyczny i zdrowy tryb życia. Nauka nowych umiejętności, takich jak jazda na hulajnodze, może zwiększyć pewność siebie u dziecka. Pokonywanie małych trudności podczas nauki nowych rzeczy jest korzystne dla rozwoju psychicznego.

Trójkołowe, kolorowe hulajnogi są popularnymi zabawkami wśród dzieci, co oznacza, że mogą być też używane do zabawy w grupie. To sprzyja rozwijaniu umiejętności społecznych i budowaniu relacji z rówieśnikami. Jazda na hulajnodze wymaga utrzymania równowagi, co pomaga w doskonaleniu tej ważnej umiejętności fizycznej u małego dziecka.

Rower

Jeżdżenie rowerem to doskonała forma aktywności fizycznej. Działa korzystnie na ogólną kondycję, pomaga w utrzymaniu zdrowego stylu życia i zapobiega nadwadze u dzieci. Nauka jazdy na rowerze może pozwolić dziecku poczuć się samodzielnie i niezależnie. To ważne dla rozwoju pewności siebie i umiejętności podejmowania decyzji.

Posiadanie roweru zachęca dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co jest korzystne dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Rolki lub wrotki

Rolki są dobrym pomysłem na prezent dla 5-latki, ponieważ wspierają rozwój umiejętności motorycznych, równowagi i koordynacji ruchowej. To także atrakcyjny sposób na naukę nowych umiejętności, a radość z pokonywania pierwszych metrów na rolkach może przyczynić się do pozytywnego podejścia dziecka do aktywności sportowej. Wrotki również oferują rozrywkę i sprzyjają budowaniu zdrowej formy, co czyni je atrakcyjnym prezentem dla 5-latki.

Czy już wiesz, co kupić 5-latce?

Znalezienie najlepszego pomysłu na prezent dla 5-latki może wiązać się z uwzględnieniem różnych aspektów jej rozwoju. Warto rozważyć zabawki i sprzęty, które wspierają aktywność fizyczną, rozwijają umiejętności motoryczne, stymulują kreatywność oraz inspirują do odkrywania nowych przygód.

Rower, hulajnoga, rolki czy zestawy do eksploracji przyrody mogą dostarczyć radości z ruchu i zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Natomiast, zabawki edukacyjne, książki i zestawy kreatywne mogą rozwijać umiejętności poznawcze oraz artystyczne.

Zobacz również: Prezent na 18 dla dziewczyny – 13 pomysłów na upominek

Wybierając prezent, warto dostosować go nie tylko do zainteresowań i potrzeb konkretnej dziewczynki, ale także zadbać o bezpieczeństwo oraz odpowiednie dopasowanie do jej wieku. Ostatecznie, prezent powinien być atrakcyjny, ale również wspierać jej rozwój fizyczny, społeczny i emocjonalny

Bez względu na to, jaki prezent dla 5-latki wybierzesz, z pewnością znajdziesz go w asortymencie Auchan. Dział zabawek i sprzętu sportowego to setki bezpiecznych produktów, które dzieciaki uwielbiają. Ponadto Twój prezent zostanie dostarczony do domu pod same drzwi.