Aplikacja

Domowa siłownia – jakie sprzęty warto kupić?

Opublikowano 24.01.2024

Siłownia domowa to znakomita alternatywa dla treningów w klubach fitness. Zapewni Ci optymalne warunki do aktywności i zawsze znajdziesz w niej miejsce na wykonanie własnego treningu. Przeczytaj poradnik Auchan i dowiedz się, jak stworzyć siłownię w mieszkaniu lub domu.

Stwórz profesjonalną przestrzeń do ćwiczeń we własnym domu

Już około dwie godziny aktywności fizycznej w tygodniu pozwolą Ci poczuć się lepiej, zyskać więcej energii i poprawić sylwetkę. Wyjście na siłownię to jeden z najpopularniejszych sposobów na zapewnienie sobie dawki ruchu. Alternatywnym rozwiązaniem może być siłownia w domu.

Treningi wykonywane w zaciszu własnego mieszkania to propozycja dla osób, które nie lubią gwaru klubów fitness lub nie chcą poświęcać czasu na dojazdy. Siłownia domowa to świetny sposób na zadbanie o prawidłową ilość ruchu w ciągu tygodnia. Jej urządzenie przyniesie Ci wiele korzyści:

 • komfort psychiczny – nie musisz przejmować się niedoskonałościami swojej sylwetki, słabą kondycją lub jeszcze niedopracowaną techniką wykonywania ćwiczeń. Nikt nie będzie Cię obserwował podczas treningu, dlatego nie musisz obawiać się oceny;
 • skupienie – unikasz rozpraszających bodźców i skupiasz się tylko i wyłącznie na aktywności;
 • niezależnośćmini siłownia w domu pozwala Ci ćwiczyć w dowolnej chwili i kształtować swoje treningi zgodnie z własnymi preferencjami; 
 • oszczędność czasusiłownia w mieszkaniu pozwala Ci oszczędzić czas wykorzystywany na dojazd, szukanie miejsca parkingowego czy korzystanie z szatni;
 • wolny sprzęt – nie musisz tracić cennego czasu na czekanie, aż poprzednia osoba zakończy ćwiczenia na konkretnej maszynie.

Jak zacząć? Planowanie i wybór odpowiedniego miejsca

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, by Twoja domowa siłownia była funkcjonalna, jest wybór lokalizacji. Unikaj organizowania jej w salonie czy sypialni i wyznacz na ten cel oddzielne pomieszczenie. Jak powinna wyglądać aranżacja siłowni w domu, by sprzyjała aktywności fizycznej?

 1. Wybierz oddzielne pomieszczenie (odpowiednie będzie poddasze, piwnica czy dobudówka do garażu).
 2. Pokój musi mieć powierzchnię minimum 2,5 × 3 metry. 
 3. Siłownia domowa musi być wyposażona w mocne oświetlenie i system wentylacyjny. 
 4. Zadbaj o utworzenie izolacji akustycznej na ścianach. Najtańszym sposobem będą tacki po jajkach. To dobre rozwiązanie dla początkujących sportowców.
 5. Podłoga powinna być wykonana z trwałego materiału odpornego na uderzenia i antypoślizgowego. Możesz zaopatrzyć się w maty treningowe, które zapewnią komfort podczas treningu.
 6. Jeśli lubisz ćwiczyć z muzyką, zaopatrz się w głośniki bezprzewodowe. Ciekawym zapatrzeniem może być również telewizor, na którym wyświetlisz instrukcje dotyczące treningów.

Przeczytaj także: Regeneracja po treningu – co powinieneś wiedzieć?

Sprzęt do siłowni domowej – najlepsze produkty od Auchan

Ważnym elementem wyposażenia takiego pomieszczenia są przyrządy fitness. Jak wybrać sprzęt do siłowni domowej? W miejscu ćwiczeń powinny się znaleźć akcesoria do każdego rodzaju treningu, jaki zamierzasz w nim wykonywać. Znajdź miejsce na narzędzia do ćwiczeń oporowych jak ławka pod sztangę, a także sprzęt cardio. Przed dokonaniem zakupu sprawdź ofertę Auchan. W naszych sklepach stacjonarnych i online znajdziesz wysokiej jakości różnorodny sprzęt do swojej domowej siłowni.

Sprzęt cardio

Akcesoria do treningu cardio należą do najpopularniejszych w domowych siłowniach. Dzięki nim możesz poprawić kondycję, spalić nadmiar tkanki tłuszczowej czy rozgrzać się przed treningiem oporowym. Siłownia domowa powinna zawierać przynajmniej jeden z następujących sprzętów:

 • rowerek mechaniczny – stacjonarne urządzenie imitujące jazdę rowerową z regulacją obciążenia i kontrolą przebytego dystansu. Jaki rower do ćwiczeń w domu będzie najlepszy? Szukaj takiego o wystarczająco dużym obciążeniu i regulacji intensywności treningu. W ofercie Auchan znajdziesz między innymi rower mechaniczny Body Sculpture BC 1430 V2.0. Produkt do ćwiczeń pozwoli Ci na bieżące śledzenie Twoich wyników oraz dostosowywanie poziomu oporu do swoich możliwości;
  • regulacja oporu
  • miękkie siodełko
  • kompaktowe wymiary
  • czytelny wyświetlacz LCD
 • trenażer lub orbitrek – na tym urządzeniu aktywujesz nie tylko dolne, ale również górne partie mięśniowe, a sam ruch przypomina nordic walking. W Auchan znajdziesz między innymi funkcjonalny trenażer eliptyczny magnetyczny PLANET, który posiada aż 8 stopni oporu oraz możliwość pomiaru pulsu, czasu, prędkości, dystansu czy spalonych kalorii;
  • 8 stopni regulacji
  • pomiar pulsu
  • elegancki design
  • solidna konstrukcja
 • bieżnia – umożliwia wykonanie treningu biegowego bez konieczności wychodzenia z domu. Proste urządzenie z regulacją tempa i kąta biegu w ofercie Auchan to między innymi bieżnia elektryczna ES-A134 marki ELITON z nowoczesnym wyświetlaczem LCD oraz możliwością złożenia po wykonanym treningu, co jest szczególnie przydatne w niewielkich pomieszczeniach.
  • składana konstrukcja
  • antypoślizgowy pas
  • łatwe przechowywanie
  • wygodna obsługa

Przeczytaj także: Jak wykonać trening na bieżni? Zbuduj wymarzoną sylwetkę z nami

Akcesoria do ćwiczeń oporowych

Trening oporowy z wolnymi ciężarami jest uznawany za jeden z najlepszych rodzajów aktywności. Będzie świetnym sposobem, jeśli chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy i wzmocnić ciało. Poza hantlami regulowanymi, kettlebell czy sztangą powinieneś też zaopatrzyć się w solidną ławeczkę z miękkim obiciem, która pozwoli Ci wykonywać szereg ćwiczeń z obciążeniem lub bez.
Jaka ławeczka do ćwiczeń w domu? Najlepszym rozwiązaniem będzie konstrukcja, która będzie miała możliwość regulacji nachylenia oparcia oraz będzie bezpieczna w użytkowaniu. Takie cechy posiada ławeczka do ćwiczeń ES-5430B marki ELITON, którą możesz wykorzystać do wykonywania ćwiczeń na górne i dolne partie mięśniowe.

Twoja siłownia, Twoje zasady

Oszczędność czasu, niezależność i duży komfort treningu to najważniejsze zalety, które posiada domowa siłownia. Jak zrobić takie pomieszczenie i co powinno się w nim znaleźć? To z kolei zależy od Twoich upodobań treningowych i najczęściej wykonywanych aktywności. Jeśli jesteś na etapie szukania wyposażenia na siłownię, skorzystaj z bogatej oferty sklepów Auchan na dobrej jakości sprzęt treningowy.