Aplikacja

Figurki świąteczne do dekoracji domu – 5 ozdób na Boże Narodzenie

Opublikowano 19.12.2023 - 5 minut czytania

Boże Narodzenie kojarzy się z różnymi postaciami, takimi jak Dzieciątko Jezus, święty Mikołaj i Dziadek Mróz. Możesz zaprosić te bohaterów podań i wierzeń do swojego domu dzięki popularnym figurkom do dekoracji wnętrz. Te figurki to doskonały sposób na udekorowanie domu podczas świąt. Wprowadzą one odrobinę magii i radości do Twojego domu, co jest dokładnie tym, czego potrzebujesz w tym okresie roku. Postać dzieciątka Jezus to świetny sposób na pokazanie swojej wiary w święta. Figurka przedstawia Dzieciątko Jezus siedzące w żłobie z matką Marią i ojcem Józefem. To świetny sposób na uczczenie narodzin Chrystusa, który na zawsze zmienił nasze życie.

Postacie świąteczne do ozdoby domu – TOP 5

Dzieci na całym świecie wierzą, że to właśnie on w wigilijny wieczór kładzie pod choinką wymarzone prezenty. To figurka świąteczna, której nie może zabraknąć w Twoim domu w okresie Bożego Narodzenia. Jednak Święty Mikołaj był realną postacią, biskupem który żył w IV wieku. Znany był również jako Mikołaj lub Nikolaos, a dziś jest obchodzony przez wschodnich chrześcijan prawosławnych 6 grudnia. Historia Świętego Mikołaja pochodzi z holenderskiego folkloru, gdzie nazywano go Sinterklaas. Urodził się w III wieku w pobliżu miasta Patara w Azji Mniejszej. Jako dziecko był bardzo religijny i został kapłanem. Później udał się do Myry w Licji, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję biskupa. Święty Mikołaj był znany ze swojej hojności i dobroci, często pomagając biednym w ich sytuacjach za pieniądze z własnej kieszeni.

Tańczący Mikołaj

Tańczący Mikołaj to propozycja dla osób, które lubią świąteczne dekoracje z przymrużeniem oka. Świetnie sprawdzi się w pokoju nastolatka. Z kolei Mikołaj na linie to nieco bardziej klasyczna ozdoba, która może zawisnąć na drzwiach lub choince.

Ale przecież Święty nie działa sam! Towarzyszy mu wierny przyjaciel Rudolf, zaprzężony do magicznych, latających sań. Figurkę renifera z czerwonym szalikiem możesz postawić na półce, komodzie lub kominku.

Psotny elf

Kolejny pomocnik Mikołaja zasługuje na osobny akapit. Uśmiechnięty elf może grzecznie siedzieć na półce w dziecięcym pokoju lub… codziennie bawić się ze wszystkimi domownikami w chowanego!

Elf on the shelf to stosunkowo nowa świąteczna tradycja, która przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Na czym polega? Wszystko zaczęło się od książki „The elf on the shelf” autorstwa Carol Aebersold i jej córki Chandy Bell. Według tej opowieści każde dziecko ma swojego elfa, który przybywa do domu w okresie przedświątecznym i bacznie obserwuje zachowanie malucha, a gdy domownicy zapadną w sen, wymyka się na Biegun Północny, żeby o wszystkim opowiedzieć Mikołajowi. Gdy wraca, chowa się w innym miejscu. Czasem może też trochę napsocić… To świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, którą można modyfikować na wiele sposobów.

Psotny elf ukrył się także w marketach stacjonarnych Auchan. Według książki ożywa dopiero, gdy dostanie imię, więc z łatwością znajdziesz go na sklepowej półce w dziale z dekoracjami.

Dziadek Mróz

Dziadek Mróz to postać, której korzeni można szukać w folklorze wschodniosłowiańskim. Choć nie ma czerwonej czapki, podobnie jak św. Mikołaj przynosi podarunki. Najczęściej odwiedza dzieci mieszkające w województwie podlaskim i lubelskim. On również ma swojego pomocnika, a właściwie pomocniczkę, najukochańszą wnuczkę Śnieżynkę. Postać Dziadka Mroza ma wiele podobieństw do Świętego Mikołaja. Mówi się, że obaj mieszkają na biegunie północnym, a ich pomocnicy, odpowiednio Śnieżynka i Rudolf, są często z nimi widywani. Obaj też jeżdżą saniami ciągniętymi przez renifery.

Figurka Dziadek Mróz z filcu będzie pasować do wnętrz w stylu klasycznym i vintage. Została wykonana z naturalnego, przyjemnego w dotyku materiału. Będzie się dobrze prezentowała m.in. w salonie i jadalni.

Dzieciątko Jezus

Dla chrześcijan Dzieciątko Jezus to najważniejsza postać wigilijnego wieczoru. W wielu regionach – przede wszystkim w województwie śląskim i opolskim – to właśnie nowo narodzony Chrystus przynosi dzieciom upominki. W innych regionach to Święta Rodzina przynosi prezenty. W wielu miejscach dzieci chodzą od domu do domu śpiewając kolędy i szukając choinki ze specjalną gwiazdą na szczycie – Gwiazdą Betlejemską. Historia Narodzenia Pańskiego jest obchodzona w Polsce w bardzo szczególny sposób. Polska wigilijna tradycja umieszczania słomy pod dywanami w domach i rzucania okruchów chleba na podłogę, aby ptaki mogły je zjeść, sięga czasów starożytnych. Być może zainspirowała ją praktyka z Bliskiego Wschodu – a może był to po prostu sposób na ogrzanie się w mroźne zimowe noce!

Figurka Dzieciątka Jezus to jedna z najpopularniejszych ozdób wigilijnego stołu. Kolejną chrześcijańską tradycją są szopki bożonarodzeniowe, w których oprócz Jezusa można znaleźć także inne postacie świąteczne, związane z biblijną historią narodzin. Są to przede wszystkim: Maryja, Józef, Trzej Królowie i pasterze, którym często towarzyszą owce i osiołek.

Dziadek do orzechów

Mimo że dziadek do orzechów nie rozdaje prezentów, to nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu! Według wierzeń jego obecność przynosi domownikom szczęście. Skąd się wziął w naszych domach?

Dziadek do orzechów to tradycyjna bożonarodzeniowa ozdoba i bohater kultowej, XIX-wiecznej opowieści wigilijnej. Drewniana figurka o wysokości 60 centymetrów może stanąć obok łóżka, przy kanapie lub na kominku. Doskonale pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu tradycyjnym, eklektycznym i retro. Wprowadzi do wnętrza baśniowy klimat. Dziadek do orzechów to tradycyjna dekoracja świąteczna i bohater kultowej XIX-wiecznej opowieści bożonarodzeniowej. Drewniana figurka o wysokości 60 centymetrów może stanąć obok łóżka, przy sofie lub na kominku. Doskonale pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu tradycyjnym, eklektycznym i retro.

Figurki świąteczne drewniane to ozdoby, które nigdy nie wychodzą z mody!

Gdzie kupić figurki świąteczne na Boże Narodzenie?

Za co kochamy Boże Narodzenie? Za radosne spotkania, świąteczne potrawy, podarunki i niespodzianki. Za magiczną atmosferę, którą tworzą gwiazdkowe dekoracje.
Świąteczne figurki oraz inne ozdoby, które nadadzą wnętrzom wyjątkowy charakter, znajdziesz w Auchan. Zapraszamy do sklepu online i marketów stacjonarnych

 
Skopiuj kod
Zobacz kod
Skopiuj kod rabatowy i zrób zakupy na:
zakupy.auchan.pl