Aplikacja

Rzeczy potrzebne przy sprzątaniu, czyli niezbędnik Perfekcyjnej Pani Domu

Opublikowano 15.02.2023

Utrzymanie porządku w domu wymaga skompletowania niezbędnego sprzętu. Warto więc wiedzieć, które rzeczy potrzebne przy sprzątaniu są najważniejsze. Sprawdź więc nasze propozycje oraz wskazówki, które pomogą Ci najlepiej zadbać o dom!

Utrzymanie porządku w domu wymaga skompletowania niezbędnego sprzętu. Warto więc wiedzieć, które rzeczy potrzebne przy sprzątaniu są najważniejsze. Sprawdź więc nasze propozycje oraz wskazówki, które pomogą Ci najlepiej zadbać o dom!

Obowiązki zawodowe, realizacja pasji czy spędzanie czasu z najbliższymi sprawiają, że doba wydaje się zbyt krótka. Aby pośród licznych aktywności zadbać również o porządek i czystość w domu, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości, funkcjonalne rzeczy do sprzątania. Z ich pomocą uzyskasz satysfakcjonujące rezultaty, które utrzymają się na dłużej, a czyszczone powierzchnie będą dodatkowo wypielęgnowane.

Wybór wysokiej jakości asortymentu – zarówno środków czystości, jak i urządzeń – pozwoli Ci także zwiększyć komfort podczas wykonywania prac domowych. Brak nadmiernego hałasu, ergonomiczne kształty i łagodne zapachy to tylko niektóre z zalet starannie wyselekcjonowanych artykułów przeznaczonych do sprzątania. Podpowiadamy więc jak dobrać najlepsze produkty z oferty Auchan i w pełni wykorzystać ich możliwości. Zapraszamy do zapoznania się z naszym niezbędnikiem perfekcyjnej Pani Domu!

Przygotuj niezbędny sprzęt i detergenty

Aby rozpocząć sprzątanie, skompletuj cały niezbędny sprzęt. Jeżeli nie masz pewności, co jest Ci potrzebne, skorzystaj z naszej listy proponowanych produktów. Rzeczy potrzebne do sprzątania najlepiej kupić w sprawdzonych sklepach. W ofercie Auchan znajdziesz wszystko, co może Ci się przydać, od sprawdzonych sprzętów po skuteczne detergenty marek własnych Auchan. U nas w dobrych cenach dostaniesz między innymi wysokiej jakości akcesoria AGD marki Qilive. Proponujemy również ekonomiczne rozwiązania marki Czerwony Ptak Auchan czy proste i nowoczesne produkty Actuel. Szeroki asortyment Auchan pozwoli Ci w jednym miejscu skompletować wszystkie artykuły do sprzątania.

Zobacz również: Jak myć okna, żeby nie było smug i zacieków? Zobacz nasz poradnik!

Rzeczy potrzebne przy sprzątaniu – zestaw perfekcyjnej Pani Domu

Zanim odwiedzisz stacjonarny market lub użyjesz swojej aplikacji Auchan, zastanów się, jakich artykułów do sprzątania będziesz potrzebować i które rzeczy potrzebne przy sprzątaniu ewentualnie już masz. Przejrzyj swoją szafkę z detergentami i porównaj ją z przygotowaną przez nas listą. W poniższym przeglądzie uwzględniliśmy nie tylko środki czystości, ale i urządzenia do sprzątania w domu – bez których ani rusz.

Uniwersalne akcesoria do sprzątania

Niezależnie od tego, czy sprzątasz łazienkę, czy może salon, przydadzą Ci się następujące produkty:

 • rękawiczki do sprzątania – najlepiej wyściełane bawełną, które zabezpieczą Twoją skórę przed detergentami,
 • mop i wiadro – z ich pomocą starannie wyczyścisz podłogi w całym domu,
 • ścierki dostosowane do specyfiki wykonywanych czynności – przydadzą Ci się zarówno uniwersalne szmatki do podłóg od Auchan, jak i ścierki do ścierania kurzu,
 • gąbki marki Auchan – wykorzystasz je nie tylko do umycia naczyń, ale również w czasie szorowania i czyszczenia trudnych zabrudzeń,
 • ręcznik papierowy dwuwarstwowy marki Czerwony Ptak Auchan będzie przydatny podczas różnego rodzaju porządków np. ścierania kurzu z mebli,
 • worki na śmieci podczas sprzątania mogą szybko się zapełniać – zadbaj o to, by ich nie zabrakło.

Niezbędny sprzęt sprzątający

Nowoczesne akcesoria do sprzątania znacznie usprawnią Twoją pracę i sprawią, że porządki będą przyjemniejsze. W domu warto mieć przede wszystkim:

 • odkurzacz pionowy – umożliwi Ci pozbycie się kurzu i drobnych zabrudzeń z podłogi bez konieczności schylania,
 • odkurzacz ręczny – dotrze nawet w trudno dostępne zakamarki Twojego domu,
 • robot sprzątający Qilive – może zastąpić tradycyjny odkurzacz i znacznie Cię odciążyć, szczególnie że dzięki 12 czujnikom antykolizyjnym porusza się po całym mieszkaniu (w tym pod łóżkami i meblami).

Detergenty i akcesoria łazienkowe

Niezwykle ważny jest wybór detergentów do sprzątania łazienki. Sięgnij po:

Sprzątanie kuchni

W kuchni konieczne są środki do sprzątania domu takie jak:

Pranie i suszenie

Oprócz pralki, podczas pielęgnacji ubrań przydadzą Ci się także inne akcesoria. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzą się:

 • suszarka pionowa na pranie – zaopatrzona w kółka, więc jest wygodna w przestawianiu i dodatkowo ma praktyczne wymiary,
 • wieszaki lub klamry utrzymujące pranie na miejscu – szczególnie funkcjonalne latem podczas suszenia ubrań na zewnątrz,
 • kosz na bieliznę Rotho Country – dzięki dużej pojemności (55 litrów) przechowasz w nim sporo brudnej odzieży przed praniem i unikniesz bałaganu,
 • deska do prasowania Actuel – przydatna, gdy w wygodnej pozycji chcesz wyprasować ulubione ubrania.

Przeczytaj również: Jak prać firanki? Poznaj sposoby od Auchan!

Zachowanie czystości w pozostałych pomieszczeniach w domu

Troskę o detale i czystość w całym domu ułatwią Ci dodatkowo:

Zaopatrz się w niezbędne artykuły do sprzątania!

Sprzęt do sprzątania oraz środki czystości to niezwykle różnorodne kategorie produktów. Jeżeli nie chcesz podczas planowania porządków i zakupów zapomnieć o żadnej z niezbędnych pozycji, starannie się przygotuj i sporządź listę rzeczy, których Ci brakuje. Zaprezentowane w tekście porady pomogą Ci zrobić przemyślane zakupy. Zachęcamy również do skorzystania z naszych wskazówek związanych z produktywnym i łatwym sprzątaniem. Ich realizację ułatwi Ci asortyment sklepu Auchan. Zapraszamy!