Aplikacja

Bajkowy prezent dla 7-latki? Sprawdź klocki LEGO® Friends i LEGO Disney™

Opublikowano 07.02.2024

Szukasz idealnego prezentu dla 7-latki? Klocki LEGO® Friends i zestawy LEGO Disney™ to świetny wybór na urodziny lub inną okazję! Nie tylko pozwolą na godziny świetnej zabawy, ale również wyzwolą niespotykane pokłady kreatywności i pozwolą stworzyć setki wspaniałych historii!

Bajkowy świat klocków LEGO® dla 7-latki

Jeśli zastanawiasz się, co kupić 7-latce na urodziny, to klocki LEGO® z serii Friends i Disney™ będą dla niej idealnym prezentem. Zestawy przedstawiające tętniące życiem miasteczko Heartlake czy te, oparte na kultowych animacjach Disneya™, pozwolą nie tylko na odgrywanie ulubionych scen lub całych filmów, ale też na zrekonstruowanie ich w dowolny sposób czy wymyślanie własnych, wspaniałych historii. A to wszystko wzbogacone o naukę umiejętności manualnych oraz cierpliwości. Nie ma lepszego sposobu, by w przyjemny sposób pobudzić wyobraźnię dziecka!

Wybierz idealne klocki LEGO® dla dziewczynki

Dziewczynki mają różne zainteresowania, ale jesteśmy pewni, że w szerokiej ofercie klocków LEGO® każda z nich znajdzie coś zachwycającego. Oto nasze propozycje:

Klocki LEGO® Friends dla miłośniczek przygód i przyjaźni

Już od wielu lat sympatyczne dziewczyny z miasta Heartlake zapraszają do zabawy swoje rówieśniczki. Nowe zestawy, odzwierciedlają różne pasje dziewczynek. Czy to fanka mody, miłośniczka bajek i magii, czy entuzjastka świata zwierząt – każda z nich znajdzie coś dla siebie. Możliwość poszerzania przeróżnych zainteresowań to już sama w sobie świetna propozycja na prezent dla 7-latki.

Miłośniczki zwierząt na pewno będą zachwycone możliwością zarządzania własną stajnią, co umożliwi im zestaw LEGO® Friends Stajnia Autumn (41745); bądź niesienia pomocy zwierzętom za pomocą klocków LEGO Friends Centrum ratunkowego dla psów (41727), doposażonego w zestaw LEGO Friends Furgonetka ratunkowa dla psów (41741).

Młode stylistki mogą rozpocząć swoją karierę od klocków LEGO Friends Mobilny butik (41719), potem zbudować sklep z kompletu LEGO Friends Sklep z używaną odzieżą (42614), by obok niego ustawić lokal z zestawu LEGO Friends Bar w śródmieściu (41728), który zachwyci podniebienia miejscowych krytyków kulinarnych!

A to tylko początek, bo coś dla siebie znajdą także podróżniczki – bo któż nie chciałby pomieszkać w pojeździe z pudełka LEGO Friends Kamper z mobilnym obserwatorium (62603) czy reporterki, które spędzą pełne wrażeń dzięki zestawowi LEGO Friends Reporterska furgonetka (41749).

Klocki LEGO® Disney™ dla miłośniczek bajek i magii

Animacje i filmy Disneya™ od zawsze zachwycały tysiące młodych ludzi z całego świata, a teraz możesz łatwiej niż kiedykolwiek pomóc im odtworzyć (czy rozegrać zupełnie na nowo) sceny z ulubionych baśni.

W gust niemal każdej dziewczynki trafią klocki LEGO® z kultowej już Krainy Lodu, niezależnie od tego, czy będzie to niewielki zestaw LEGO Disney™ Dziedziniec zamku Elzy (43199), czy nietuzinkowa książka z zestawu LEGO Disney™ Książka z przygodami Elsy i Nokka (43189).

Wspaniałą zabawę z księżniczkami oferują też większe zestawy, takie jak LEGO Disney™ Podróż zaczarowanej księżniczki (43216), w której pociecha spotka więcej niż jedną ze swoich ulubionych bohaterek.

Wreszcie, zestawy oparte na nowszych animacjach mogą dać Ci pretekst do wspólnej zabawy, bo – jak wiadomo – filmy Disneya™ przemawiają także do starszego audytorium. Zaangażowany tata, niezależnie od swoich codziennych zainteresowań, na pewno z chęcią pomoże skonstruować solidną łódź z zestawu LEGO Disney™ Katamaran Vaiany (43210). Klocki LEGO pozwalają całej rodzinie na świetną zabawę – niezależnie od wieku i płci.

Inspirujące pomysły na zabawę z klockami LEGO® Disney™ i Friends

Zestawy dla dziewczynek z serii LEGO® Disney™ i LEGO® Friends to wspaniała okazja, by przez zabawę (nie tylko w urodziny) ćwiczyć różne umiejętności dziecka. Oto kilka prostych propozycji:

  • Odegrajcie prostą scenkę z ulubionej animacji, próbując odtworzyć ją jak najwierniej, posiłkując się klockami LEGO.
  • Pomyślcie, jak bohater innej bajki zachowałby się w sytuacji, przed którą został postawiony zupełnie inny protagonista. Czy zamknięta w wieży, spokojna Nova z serii Friends miałaby lepszy pomysł na ucieczkę niż spontaniczna Roszpunka?
  • Odegrajcie spotkanie różnych bohaterów, których światy nagle się łączą. Jak poradzą sobie z nową sytuacją i czy się zaprzyjaźnią?
  • Zastanówcie się, jak mogłaby wyglądać przyszłość Waszych ulubionych bohaterów już po zakończeniu przygody z filmu czy serialu. Jakie nowe przygody na nich czekają?
  • Zbudujcie duże, bajkowe miasteczko, w którym wszyscy bohaterowie muszą radzić sobie z codziennym życiem. Czy Elza z Krainy Lodu wie, jak sortować śmieci? Może Autumn z Friends jej w tym pomoże?

Jak klocki LEGO® wspierają rozwój i kreatywność?

Powyższe pomysły wyraźnie wskazują, że możliwości zabawy zestawami LEGO® Friends i LEGO® Disney™ są właściwie nieskończone. Wynajdowanie nowych sposobów na nią to wspaniały sposób na wspieranie kreatywności dziecka oraz pobudzanie go do twórczego myślenia. Sama budowa to również doskonałe wsparcie umiejętności manualnych i twórczych. Warto również dać dziewczynce możliwość swobodnego budowania ze wszystkich zgromadzonych zestawów, aby miała możliwość popuszczenia wodzy wyobraźni i przeżycia nawet najbardziej zwariowanych przygód. To zdecydowanie najlepszy prezent dla 7-latki… i nie tylko!

Zatop się w magicznym świecie klocków LEGO®

Serie LEGO® Friends i LEGO® Disney™ należą do najbardziej uniwersalnych – zarówno pod kątem zawartości, jak i przekazywanych wartości. Jednoznacznie kojarzą się z radością i kreatywnością, zachęcając do inspirujących rozmów w rodzinnym gronie. Te kolekcje stymulują wyobraźnię i zachęcają do twórczego myślenia. To sprawia, że serie te są idealnym wyborem na prezent dla każdej 7-latki oraz je rodziny… W końcu żaden rodzic, nawet bardzo zabiegany, nie odmówi dziecku wspólnego wypicia herbatki z królową Elzą.