Aplikacja

Idealny zestaw dla małego weterynarza? Wybierz klocki LEGO® Friends!

Opublikowano 18.02.2024 - 4 minut czytania

Fascynacja zwierzętami jest naturalnym elementem podczas rozwoju dzieci. Psy, koty, króliki – wszystkie te stworzenia budzą w dzieciach wielość pozytywnych uczuć, które dobrze podtrzymywać. Idealnym narzędziem do tego będą klocki LEGO® Friends. Wiele zestawów eksploruje tematykę związaną ze zwierzętami, stając się idealnym narzędziem do edukacji i zabawy.

Wybierz prezent dla przyszłego weterynarza!

Jeśli masz w domu małego weterynarza, który interesuje się zwierzętami i chce o nie dbać, to warto podsycać to zainteresowanie za pomocą kreatywnych zabawek. Klocki LEGO® Friends są do tego idealnym narzędziem. Przez różne historie uczą nie tylko empatii, ale również kreatywności i cierpliwości. Ponadto realizm konstrukcji i mnogość akcesoriów sprawiają, że mały pasjonat zwierząt może dzięki temu poznać pewne aspekty zawodu weterynarza i zainspirować się do poszukiwania własnej pasji.

Jak wybrać odpowiedni zestaw LEGO® Friends dla Twojego dziecka?

Weterynarz to nie jedyny zawód, do którego nawiązują klocki LEGO® Friends. Twoje dziecko równie dobrze może odnaleźć się w roli nauczyciela czy lekarza. Ważne jest, by dostosować zestaw do jego preferencji. Jednocześnie zwróć uwagę na jego rekomendację wiekową, aby dziecko nie zniechęciło się, jeśli zestaw będzie dla niego zbyt wymagający.

Różnorodność zestawów LEGO® Friends dla małych weterynarzy

Seria LEGO® Friends to znakomita propozycja dla dzieci marzących o zostaniu weterynarzami w przyszłości. Oto kilka rekomendacji zestawów, wzbogaconych o sugestie dotyczące kreatywnych scenariuszy zabaw, które mogą inspirować młode umysły do nauki przez zabawę.

Przeczytaj także: Znajdź swoje hobby i odkryj pasje z LEGO® Classic!

LEGO® Friends Stajnia Autumn (41745)

Autumn, najnowsza postać w serii Friends, ma szczególne zamiłowanie do koni, które są jej pasją. Wraz z przyjaciółką Aliyą uwielbia się nimi opiekować i zaprzęgać je do bryczki, by wybierać się na pełne wrażeń przejażdżki. W zestawie znajduje się nie tylko stajnia, ale także kuchnia, w której przyjaciółki mogą odpocząć przy herbacie oraz sypialnia z łóżkami zrobionymi z siana.

LEGO® Friends Centrum ratunkowe dla psów (41727)

Tym razem Autumn, z pomocą swoich przyjaciół Zaca i Gabrieli, spędza dzień w centrum ratunkowym dla psów. To dobry moment, aby opowiedzieć małemu weterynarzowi o zagadnieniu wolontariatu i zastanowić się wspólnie, jakie atrakcje można zapewnić psiakom. Ważne jest, aby pamiętać, że czworonogi, tak jak ludzie, mają różne potrzeby i preferencje. Niektóre z nich uwielbiają aktywność i mogą bawić się bez końca, podczas gdy inne cenią sobie chwile spokoju. LEGO® Friends Centrum ratunkowe dla psów to świetny sposób, by nauczyć dziecko rozpoznawania i szanowania indywidualnych potrzeb futrzanych przyjaciół.

Przeczytaj także: Klocki LEGO® City – rozwijaj kreatywność w domu!

LEGO®Friends Furgonetka ratunkowa dla psów (41741)

W zestawie Furgonetka ratunkowa dla psów mały, niepełnosprawny piesek wymaga natychmiastowej pomocy, a doświadczony Dr Marlon z chęcią opowie dziecku o tym, jak powinno traktować się osłabione zwierzątko. Dziecko może nauczyć się, jak bezpiecznie przygotować psa do transportu i zawieźć go do Centrum Ratunkowego, co pomoże mu rozwinąć empatię wobec zwierząt.

LEGO® Friends Rower do ratowania psów (41738)

Nie trzeba dysponować samochodem i prawem jazdy, aby ratować czworonożnych przyjaciół. W niektórych wypadkach wystarczy rower i dobre chęci. Podstawowym zadaniem jest odnalezienie pieska po śladach. Zestaw małego weterynarza pozwoli dziecku odgrywać ratunkowe misje razem z Aliyą i jej młodszą przyjaciółką Victorią.

Przeczytaj także: Zostań czarodziejem z zestawem LEGO® Harry Potter™ Expecto Patronum

LEGO® Friends Kawiarnia przy schronisku (41699)

W każdej, nawet bardzo odpowiedzialnej pracy, ważny jest odpoczynek. To lekcja, o której zapominają nawet dorośli. Warto, by młody weterynarz również o tym pamiętał, bo chwila oddechu ze szklanką pysznego soku w dłoni to świetny moment na wymianę doświadczeń. W zestawie Kawiarenka przy schronisku (41699) znajduje się też trójkołowy rowerek, na którym po chwili przerwy, można pojechać do miasta w poszukiwaniu zwierzaków. Drzwi do kawiarni są nawet wyposażone w specjalny otwór dla czworonogów!

LEGO® Friends Klinika dla zwierzątek (41695)

Piętrowy budynek kliniki dla zwierzątek pozwoli dziecku opiekować się chorym kotkiem, żółwiem i królikiem. Ten zestaw LEGO® Friends to świetny sposób, by mały weterynarz jeszcze bliżej poznał zasady pielęgnacji i leczenia czworonogów.

LEGO® Friends Pojazd do ratowania żółwi (41697)

Ogromny świat zwierząt to nie tylko psy i koty! Dzięki temu zestawowi mały weterynarz może mieć okazję do poznania mniej popularnych zwierzątek, a także do zastanowienia się, z jakimi problemami mogą borykać się żółwie. W tej konkretnej sytuacji musi uratować je przed agresywnym krabem!

Przeczytaj także: LEGO® DUPLO® dla dzieci – nauka przez zabawę!

Korzyści z zabawy zestawami LEGO® Friends!

Różnorodne zestawy z serii LEGO® Friends dadzą dzieciom i rodzicom pretekst do rozmowy na ważne tematy, takie jak empatia, troska o zwierzęta czy kwestie niepełnosprawności. Jednocześnie, wyzwania konstrukcyjne sprawią, że mały weterynarz nauczy się cierpliwości, rozwinie zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Klocki LEGO potrafią angażować na długie godziny i dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Już wiesz, co kupić miłośnikowi świata zwierząt! LEGO® Friends w Auchan

Opisane powyżej klocki LEGO® Friends to tylko niektóre z propozycji dla małych weterynarzy. Miłośnicy zwierząt znajdą wśród zestawów LEGO szereg innych propozycji, w których spotkają się ze zwierzętami mniej znanymi i egzotycznymi. Wszystkie produkty bez trudu znajdziesz w Auchan – na pewno razem z Twoją pociechą wybierzecie wymarzony zestaw małego weterynarza!