Aplikacja

Jakie klocki LEGO® dla dziewczynki 5-6 lat wybrać? Podpowiadamy!

Opublikowano 11.02.2024 - 5 minut czytania

Wiek ten to jeden z najważniejszych okresów w życiu dziewczynki, który w dużej mierze decyduje o późniejszym rozwoju. Podczas wyboru zabawek warto zatem wziąć pod uwagę nie tylko ich aspekt rozrywkowy, ale także potencjał do kształcenia i rozwijania młodego umysłu. Trudno tu o lepszy wybór niż klocki LEGO® dostępne w asortymencie Auchan! Jednak jakie klocki LEGO® dla dziewczynki 5-6 lat wybrać? Podpowiadamy!

Dlaczego LEGO® jest dobre dla młodych dziewczynek?

Klocki LEGO® dla dziewczynek od wielu lat uważane są za jedną z najlepszych zabawek na rynku. Wymóg samodzielnego konstruowania z nich różnych przedmiotów pobudza zdolności kreatywne, wyobraźnię przestrzenną, uczy cierpliwości i w pośredni sposób zachęca do nauki szukania rozwiązań niektórych problemów.

Przeczytaj również: Klocki LEGO® City – rozwijaj kreatywność w domu!

Te małe, niepozorne klocki pokazują małym dziewczynkom najważniejsze elementy otaczającego je świata, pozwalają poznać różne zajęcia, zawody oraz niekiedy przekazują ważne życiowe lekcje. Wspólne budowanie to także świetna zabawa dla całej rodziny! Jakie więc wybrać klocki LEGO® dla 5-letniej dziewczynki? Tego dowiesz się z poradnika Auchan!

Seria LEGO® Friends – kolorowa przygoda

Zdecydowanie dobrą serią klocków LEGO® dla wszystkich dziewczynek będzie LEGO® Friends. Co ciekawe, została ona stworzona przy udziale najmłodszych, którzy wskazali, jakie elementy chcieliby dodać, aby klocki spełniały ich dziecięce marzenia.

Tak też w serii LEGO® Friends znajdziesz między innymi klocki w pastelowych kolorach czy postaci zwierzątek, a także specjalne figurki – zwane minilaleczkami, z którymi chętnie identyfikują się dziewczynki. Dzięki temu możliwe jest również kreowanie scen z życia codziennego, odgrywanie ról lub fantastycznych przygód. To sprawia, że zestawy są nie tylko zabawkami do budowania, ale również zapraszają do rozwijania opowieści i interakcji z różnorodnymi postaciami.

Zobacz również: Znajdź swoje hobby i odkryj pasje z LEGO® Classic!

Seria Friends® skupia się na przygodach i relacjach dwóch pokoleń bohaterów: starszej grupy dziewczynek oraz – od 2023 roku – także młodszej grupy przyjaciół, uwspółcześnionej przez LEGO® na potrzeby zmieniającego się świata. Wartości, jakie przyświecają zestawom z serii LEGO Friends®, jest przyjaźń, pomaganie innym i wzajemne dbanie o siebie, społeczeństwo oraz środowisko. Oto, jakie klocki LEGO® dla dziewczynki 5 lat wzwyż szczególnie polecamy!

LEGO® Friends Klinika dla zwierzątek (41695)

Klinika dla zwierzątek (41695) to świetny zestaw LEGO Friends® na początek przygody z tą serią. Twoje dziecko pozna tam jedną z głównych bohaterek serii – Mię, dziewczynę zakochaną w zwierzętach i całym sercem pragnącą im pomagać. Budowa niewielkiej kliniki to doskonały pretekst do rozmowy o tym, jak należy traktować zwierzęta. Pomogą w tym małe figurki kotka i królika, którymi należy się odpowiednio zaopiekować.

LEGO® Friends Dom Paisley (41724)

Paisley to nowa bohaterka serii LEGO® Friends. Ta nieśmiała dziewczynka, dysponuje wspaniałym głosem. Rodzice bardzo jej kibicują i wspierają w rozwoju jej talentu, ale jednocześnie przypominają Paisley, że poza nim trzeba także dbać o właściwe relacje z bliskimi osobami oraz znajdować równowagę pomiędzy różnymi obowiązkami. To kształcąca lekcja nie tylko dla 5-letnich dziewczynek, ale także dla rodziców.

Sprawdź też: Magiczne zimowe wieczory z modelami LEGO® Creator

LEGO® Friends Zabawa z łazikiem plażowym (41725)

Liann i Zac to prawdziwe dusze towarzystwa zawsze skore do zabawy. Tym razem wybrali się na plażę, aby wspólnie posurfować. Ich przygody z zestawu Zabawa z łazikiem plażowym (41725) to dobra okazja nie tylko do relaksu, ale także do rozmowy o tym, jak bawić się rozsądnie i bezpiecznie. Pomimo swojej miłości do surfingu, Zac zawsze pamięta, by założyć kamizelkę ratunkową!

Inne zestawy LEGO® dla dziewczynek 5-6 lat

Auchan posiada w swojej ofercie także inne klocki LEGO® dla dziewczynki 5 lat wzwyż. Poza Friends warto pamiętać o takich seriach jak Disney czy Gabby’s Dollhouse, które pozwalają odtwarzać historię i motywy znane z ulubionych filmów animowanych, jak również wymyślać nowe, co dodatkowo kształtuje kreatywność dziecka. Jakie inne zabawki dla dziewczynek tego typu warto wziąć pod uwagę?

LEGO® Gabby’s Dollhouse Pieczenie tortu z Łakotkiem (10785)

Pomaganie w kuchni nie musi być nudne! W tym zestawie Gabby pomaga Łakotkowi przygotować wspaniały tort urodzinowy i – pomimo trudności zadania – wspólnymi siłami tworzą prawdziwe, słodkie arcydzieło. Pomoc 5-letniej dziewczynki na pewno nie zaszkodzi! Takie kreatywne zabawki być może rozwiną u dziecka pasje kulinarne.

Przeczytaj także: Sezon na kreatywność. Odkryj talent Twojego dziecka z klockami LEGO®

LEGO® Disney Elza i lodowa stajnia Nokka (43209)

Elza musi wypełniać obowiązki właściwe dla księżniczki, w tym także utrzymywać dobre kontakty z ważnymi postaciami ze swojej krainy. Potężny duch wody Nokk to jedna z nich, a Elza od czasu do czasu składa mu wizytę, przynosząc w podarku… marchewki. Zestaw to idealny pomysł dla fanki popularnej bajki „Kraina lodu”, który pozwoli przenieść się w magiczny świat Disneyowskich postaci.

Jak wybrać odpowiedni zestaw LEGO® dla dziewczynki 5-6 lat?

Wybierając zestaw LEGO® dla dziewczynki w wieku 5-6 lat, przede wszystkim kieruj się jej zainteresowaniami i pasjami. W ofercie znajdziesz również LEGO® DUPLO dla dziewczynki 5 lat wzwyż! A jeśli jednak zauważysz, że podarowany zestaw sprawia, że dziecko się przy nim nudzi, możesz śmiało sięgnąć po zestaw LEGO® z oznaczeniem 6+!

Zobacz też: LEGO® DUPLO® dla dzieci – nauka przez zabawę!

Pamiętaj, że wskazania co do wieku na pudełku klocków są poparte niemal 90-letnim doświadczeniem firmy LEGO®. Jednak zdarzają się też odstępstwa od tej reguły! Zestawy z oznaczeniem 4+ będą dobre dla dziewczynek, dla których na niektóre klocki, na przykład z serii DUPLO, nie stanowią już problemu. Weź jednak pod uwagę, że zestawy oznaczone wiekiem 4+ nie są wyposażone w naklejki, które stanowią pewnego rodzaju wyzwanie dla młodszych dzieci. Odwiedź sklep Auchan i podaruj swojemu dziecku wspólną, kreatywną zabawę!