Aplikacja

Kalendarz adwentowy LEGO® City 2023 – radośnie odliczaj czas do świąt!

Opublikowano 30.11.2023

Święta coraz bliżej, a oczekiwania zaczynają sięgać zenitu. Choć na prezenty musimy jeszcze trochę poczekać, to przecież istnieje możliwość uprzyjemnienia sobie tego czasu. Mowa tu o kalendarzach adwentowych, które są świetnym prezentem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dziś sprawdzimy dla Was, co kryje się w kalendarzu adwentowym 2023 od firmy LEGO®.

Kalendarze adwentowe to tradycja, którą znano w Europie już w XIX wieku. Na początku nie przypominały dzisiejszych pudełek z okienkami, ale z biegiem czasu zaczęły tę formę przyjmować. Później kalendarze zaczęto już drukować masowo, więc dziś te produkty dostępne są w różnych formach i stylach.

Idea jest prosta i nikomu chyba nie trzeba jej tłumaczyć – każdego dnia grudnia, wczesnym rankiem lub wieczorem, otwiera się jedno z okienek, by odkryć mały prezent. Niespodziankami mogą być cukierki, czekoladki, małe zabawki lub nawet – jak już wspomnieliśmy na początku – klocki LEGO®.

Sprawdź również: Najlepsze prezenty dla fanów Gwiezdnych Wojen z LEGO® Star Wars™

Kalendarz adwentowy 2023 z klocków LEGO® – dla dzieci i nie tylko!

LEGO® Kalendarz adwentowy to specjalny zestaw, który umożliwia zarówno dziecku, jak i dorosłemu radosne odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia. Firma co roku przygotowuje kalendarze adwentowe różnych serii. Dziś przyjrzymy się adwentowemu kalendarzowi LEGO City (60381). Jeśli jednak interesuje Cię inna tematyka – zobacz też kalendarz adwentowy LEGO Friends (41758).

Tegoroczny kalendarz z serii City, podobnie jak jego poprzednie edycje, osadzony jest w klimacie zimowo-świątecznym. Taki motyw przewodni szczególnie lubimy, bo z każdym kolejnym odkrytym okienkiem, coraz bardziej nastraja do nadchodzących świąt.

Co znajduje się w zestawie LEGO® City kalendarz adwentowy?

Całość składa się z 258 elementów. Na każdy dzień przygotowano malutkie zestawy, z których powstają figurki lub inne elementy związane przede wszystkim ze scenerią zimową i świąteczną. We wnętrzu każdego okienka nadrukowano prostą instrukcję złożenia poszczególnych elementów. Zbudowanie ich nie powinno powodować żadnego problemu!

Uwaga: dalej opisujemy szczegółowo, co znajduje się w zestawie. Nie czytaj, jeśli nie chcesz sobie popsuć niespodzianki!

Przeczytaj też: Znajdź idealny zestaw LEGO® i odkryj w sobie radość z tworzenia!

Jak wygląda kalendarz adwentowy od firmy LEGO®? Kluczową rolę pełni w nim pudełko (26 x 38 x 7 cm), bo to właśnie ono jest już kalendarzem samym w sobie. Wystarczy je rozłożyć, dzięki czemu zestaw zamienia się w małą dioramę w świątecznej scenerii. Jak na serię LEGO City przystało – wszystko dzieje się w mieście. Pierwszy plan tła zajmuje okazała choinka, a podstawa na figurki przedstawia zaśnieżony plac przed budynkami, małą ślizgawkę i wnętrza domów.

Z każdym dniem na planszę dokłada się nowy element. Pozwala to podziwiać, jak miasto z klocków ożywa i zaczyna panować w nim coraz większy świąteczny rozgardiasz. Hokeista świętuje swoje zimowe triumfy pucharem, rzeźbiarka pracuje nad nową pracą, a dziewczynka w ciepłej czapce karmi zwierzęta. W domach mieszkańcy przy ciepłym kominku przygotowują się do świąt, a młody gracz siada do komputera. Nawet sam Mikołaj przylatuje saniami do miasta. W miasteczku LEGO dzieje się więcej – sprawdź poniżej, co jeszcze znajduje się w zestawie.

Pierwszy tydzień

Odliczanie z kalendarzem adwentowym z klocków LEGO® rozpoczynamy razem z bałwankiem na nartach, czyli lubianym motywem zimowym. Drugiego grudnia z okienka wyjmujemy drogowskaz przedstawiający sanie Mikołaja – humorystyczny zwiastun nadchodzących świąt. Kolejne okienko to brązowy renifer. Potem otrzymujemy hokeistę. Piątego grudnia do sportowca dołącza jeszcze bramka z pucharem. Razem z nim tworzą małą scenkę na ślizgawce. Pierwszy tydzień zamykają – następujące po sobie dzień po dniu – rzeźba z lodu i artystka skrupulatnie nad nią pracująca.

Oto okienka wraz z niespodziankami, które znajdują się w każdym z nich:

1 – bałwanek na nartach

2 – drogowskaz z Mikołajem na saniach

3 – renifer

4 – hokeista

5 – bramka i puchar

6 – rzeźba z lodu

7 – rzeźbiarka

Drugi tydzień

Drugi tydzień wita nas latarnią utrzymaną w tradycyjnym stylu. Światło będzie również motywem przewodnim okienek następnych dwóch dni. Dziewiątego grudnia z pudełka wyjmiemy śpiewającą kobietę ze świecą, a dzień później przytulny kominek, który jak nic innego wprowadza do domu ciepłą, świąteczną atmosferę. Kolejne okienka to już figurka gracza oraz elementy, które pozwolą na ułożenie jego stanowiska z komputerem. Drugi tydzień zamyka się figurką dziewczyny, która trzyma przysmak dla zwierząt.

8 – latarnia

9 – śpiewająca kobieta ze świecą

10 – kominek

11 – gracz z padem i słuchawkami

12 – stolik z komputerem dla gracza

13 – fotel

14 – dziewczyna z przysmakiem dla zwierząt

Zobacz również: Jakie zabawki dla 3-latka będą najlepsze? Oto ranking najlepszych zabawek według Auchan!

Trzeci tydzień

Skoro poprzednią listę zamknęliśmy na dziewczynce, która lubi zwierzęta, to nic dziwnego, że w kolejnych dniach te zwierzaki ujrzymy. W trzecim tygodniu adwentu, obok uroczych kota i psa, mamy również okazję odkryć stojący zegar, prezenty, upieczonego indyka na stole oraz choinkę – jeden ważniejszych elementów świąt. Ostatni dzień tego etapu powita nas figurką kobiety na desce snowboardowej – jej strój sugeruje, że może to być pomocnica Mikołaja.

15 – kot

16 – zegar stojący

17 – choinka

18 – prezenty

19 – indyk ze świecznikiem na stole

20 – pies wraz z mlekiem i ciastkami

21 – kobieta na desce do snowboardu

Czwarty tydzień, czyli ostatnie trzy dni przed świętami

Trzy dni przed świętami oczekiwanie już sięga zenitu. Zaczynamy od sani, bo później – 23 grudnia odkryjemy przyczepkę do nich. Nikogo chyba nie zdziwi, że za finalnym okienkiem kryje się Mikołaj. Przychodzi do domów 24 grudnia, więc najlepiej odda atmosferę tego dnia. Ma białą brodę, a w ręku trzyma worek. To właśnie jego postać z workiem pełnym prezentów dzieci (i nie tylko) chcą ujrzeć najbardziej! 

22 – sanie

23 – przyczepka do sań

24 – Mikołaj

Kalendarz adwentowy LEGO® City – wrażenia

Kalendarz adwentowy przeznaczony jest dla osób powyżej 5 roku życia, ale jak powszechnie wiadomo zabawa z klockami LEGO® nie ma górnego limitu wieku. Ten zestaw to interesująca propozycja prezentu dla małych i dużych. W końcu dorośli również mogą czerpać frajdę ze zbierania klocków LEGO. Tym bardziej, że całość znajduje się w atrakcyjnym pudełku, które będąc jednocześnie kalendarzem – dobrze prezentuje się na półce. Dzięki tematycznej, rozkładanej podstawce, na której można ułożyć figurki – złożony zestaw stanowi wyjątkową dekorację świąteczną.

Zestawy LEGO nie tylko zdobią, ale przede wszystkim bawią. Dzieci na pewno docenią możliwość odgrywania scenek osadzonych w zimowej aurze. Dzięki temu, że kalendarz adwentowy należy do serii City, to elementy z pudełka bez problemu łączą się z wieloma innymi zestawami klocków. Dzięki temu figurki umożliwią zabawę nawet, gdy święta przełomu 2023/2024 już dawno pójdą w niepamięć.

Kupuj klocki LEGO® w Auchan

Kalendarz adwentowy LEGO® znajdziesz w sklepie internetowym Auchan. Sprawdź bogaty asortyment klocków na stronie. Znajdziesz tam takie serie jak na przykład: Star Wars™, Marvel czy NINJAGO. Sprawdź całą ofertę Auchan, by znaleźć tam prezenty nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny!