Aplikacja

Klocki LEGO® City – rozwijaj kreatywność w domu!

Opublikowano 26.01.2024 - 4 minut czytania

Zestawy LEGO® City od kilkudziesięciu lat zapraszają całą rodzinę do odtwarzania wspaniałych, niepowtarzalnych przygód. W przypadku klocków LEGO® kreatywne budowanie połączone jest z nauką rozwiązywania codziennych problemów i edukacją w zakresie codziennych sytuacji. Sprawdź, jak można rozwijać kreatywność z zestawami LEGO® City!

Odkryj magię i kreatywność klocków LEGO® City

Klocki LEGO® City jak żadne inne uczą dzieci kreatywności i cierpliwości, a także wspomagają zdolność koncentracji – to wszystko bez opuszczania domu rodzinnego! Zresztą, seria ta doskonale nadaje się także do rozwijania kreatywności u… dorosłych. Budowanie z klocków LEGO® City pozwala na wcielenie się w sytuacje jak najbardziej życiowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by za ich pomocą odgrywać także sceny zabawne i zwariowane. Różnorodne budowle, samochody, samoloty czy helikoptery mogą być zaprzęgnięte do swoich „codziennych zadań”, co pozwala na przyjemną naukę o świecie współczesnym… Ale kiedy przyjdzie czas na relaks, całe wybudowane z klocków miasto może zamienić się w jedno wielkie pole kreatywnych przygód!

Pomysły na kreatywną zabawę z LEGO® City

Oto kilka ciekawych pomysłów na to, jak rozwijać kreatywność z LEGO® City. Co ważne, wiele ze wskazanych tu zestawów to LEGO® City do 100 zł!

Nowe miasto – zbuduj dynamiczną scenę miejską!

Tu powstanie zupełnie nowe miasto LEGO® City! Musisz zaprojektować ulice, znaleźć miejsce dla sklepów, szkoły, posterunku policji czy kina. Nie zapominaj, że budowa miasta powinna przebiegać w sposób zorganizowany, tak by wszystko działało. Jak się do tego zabierzesz?

Aby zacząć budowanie z klocków LEGO® City, niewątpliwie będziesz potrzebować pojazdów budowlanych: ciężarówki i dźwigu z kulą wyburzeniową (60391). Przyda się też żuraw samochodowy (60324). Budowę warto rozpocząć od postawienia budynku straży pożarnej (60321), ale zadbaj również o coś słodkiego dla spracowanych budowlańców. Sprawdź, co w ofercie ma lodziarnia (60363)!

Mieszkańcy się nudzą – połącz różne zestawy!

Mieszkańcy Twojego miasteczka snują się po nim bez celu, bo brakuje w nim rozrywek. Zbuduj zupełnie nową konstrukcję, posługując się klockami, które masz do dyspozycji. Jeśli brakuje Ci konkretnego elementu, wymyśl w gronie rodzinnym kreatywny sposób na obejście tego problemu!

Czy do miasta może przyjechać kaskaderska pętla i szympans demolka (60338)? Możesz również zorganizować wielkie wydarzenie dla graczy – tu przydatna będzie ciężarówka na turniej gier (60388)! Mali mieszkańcy miasta na pewno docenią również, jeśli w mieście powstanie uliczny skatepark (60364).

Firma transportowa – stwórz własną historię!

Każde miasto potrzebuje dobrze działającego transportu: aby sklepy działały, dzieci mogły trafić bezpiecznie do szkoły, a dorośli – do pracy. Otwórz firmę transportową, która będzie dynamicznie się rozwijać. Za dostawy świeżych warzyw może odpowiadać furgonetka na targu (60345), a za transport ciężkich ładunków laweta helikoptera ratunkowego (60343)… z helikopterem w komplecie! Wreszcie, ukoronowaniem osiągnięć Twojej firmy może być wspaniały pociąg towarowy (60198)!

Miasto przyszłości – wyzwól w sobie kreatywność

Twoje miasteczko zbyt długo stało w miejscu. Wymyśl razem z bliskimi kreatywne sposoby na unowocześnienie budynków, parków i pojazdów. Warto też pomyśleć o rozwiązaniach proekologicznych!

Tu przyda się na pewno ciężarówka recyklingowa (60386), a o czystość dna oceanu zadba łódź podwodna badacza dna morskiego (60379). Miejscowy sprzedawca samochodów może również wprowadzić do swojej oferty nowoczesny elektryczny samochód sportowy (60383), wraz z wygodną ładowarką uliczną!

Wspólna zabawa – jak klocki LEGO® City pomagają w budowaniu relacji?

Klocki LEGO® City to doskonała okazja na zabawę dla całej rodziny. Jej starsi członkowie mogą podpowiadać rozwiązania młodszym, a przy tym wyzwolić w sobie wewnętrzne dziecko. Wspólne przeżywanie przygód w klockowym świecie to także świetna metoda na ćwiczenie komunikacji, zacieśnienie więzi rodzinnych, wprawianie się w tworzeniu wspólnych opowieści i wspólne rozwiązywanie problemów. To nauka poprzez zabawę bez wychodzenia z domu rodzinnego!

Znajdź idealny zestaw LEGO® City dla siebie!

Seria LEGO® City to dziesiątki zestawów, opartych na ogromnym przekroju zainteresowań dzieci w różnym wieku. Zabawa może zacząć się już w momencie ustalania tego, czym najmocniej zainteresowane jest dziecko i jakie przygody chciałoby odtwarzać. Coś dla siebie znajdą zarówno młodzi miłośnicy mocnych wrażeń (np. kaskaderskich), jak i wielbiciele pociągów czy po prostu dzieciaki zainteresowane pojazdami.

Co więcej, zestawy LEGO® City są stosunkowo tanie – rozbudowanie miasteczka o kolejne konstrukcje czy pojazdy może spokojnie opierać się o zestawy LEGO® City do 100 zł, a większe modele możesz zachować na specjalne okazje. To zresztą również ważna lekcja cierpliwości – często także dla samych rodziców. Sprawdź pozostałe zestawy LEGO dostępne w Auchan!

Odkrywaj, buduj i ucz się z LEGO® City!

Seria LEGO® City nie bez przyczyny jest na rynku od wielu lat. Jest to zdecydowanie najbardziej wszechstronna i uniwersalna z serii, a duży wachlarz zestawów pozwala na kreatywne spędzanie czasu za każdym razem, kiedy siadasz do swojego miasteczka. Wspólna zabawa to doskonały sposób na miłe chwile w domu rodzinnym, a przy tym na odrobinę nauki. Dzieci mogą w jej trakcie pielęgnować i rozwijać ważne umiejętności poznawcze, a rodzice – edukować i jeszcze lepiej poznawać preferencje swoich pociech.