Aplikacja

Klocki LEGO® Minecraft® – odkryj magiczny świat gry

Opublikowano 25.02.2024 - 4 minut czytania

Minecraft® to ogólnoświatowy fenomen, który szturmem zdobył serca graczy na całym świecie. Mimo swojej prostoty gra kryje w sobie wiele wyzwań, dzięki czemu bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Klocki LEGO® Minecraft® pozwalają przenieść swoje doświadczenia z cyfrowego świata do rzeczywistości, by tworzyć własne konstrukcje inspirowane pikselowym uniwersum. Sprawdź, jakie zestawy dostępne są w ofercie Auchan i rozpocznij budowanie własnej przygody!

Poznaj świat LEGO® Minecraft®

LEGO® i Minecraft® to połączenie idealne. W obu przypadkach masz do czynienia z klockami, więc duńska zabawka w harmonijny sposób przenosi świat gry do rzeczywistości. Wspaniałą sprawą jest również to, że w konstrukcje prosto z Minecrafta® można szybko przekształcić w realny zestaw. Wielkość Twoich budowli ogranicza tylko wyobraźnia – zupełnie jak grze! LEGO® dla chłopca nie tylko podsyca kreatywność, ale także rozwija wyobraźnię przestrzenną, pozwalając na wzajemne przenikanie się kreacji z gry do świata realnego i na odwrót, co jeszcze bardziej wzbogaca doświadczenie budowania.

Główne cechy i zalety zestawów LEGO® Minecraft®

Zestawy LEGO® dla chłopca z motywem Minecrafta® są równie różnorodne, jak sama gra. Spotkasz tu całą gamę przeróżnych postaci, które otrzymały własne, specjalne wzory figurek, a także mnóstwo tak zwanych mobów – czyli groźnych przeciwników oraz innych stworzeń, powszechnie spotykanych w świecie Minecrafta®. Klocki LEGO® z serii Minecraft® to także niezwykle przyjemny sposób na edukację – dzięki zabawie zyskasz wgląd m.in. w funkcjonowanie ula, lisiej jamy czy zajrzysz w głąb dna morskiego.

Przeczytaj także: Klocki LEGO® City – rozwijaj kreatywność w domu!

Różnorodność zestawów i postaci

W serii LEGO® Minecraft znajduje się wiele postaci i budowli znanych z oryginalnej gry. Ikonicznego, budzącego grozę Creepera spotkasz już w niewielkim zestawie LEGO® Minecraft® Zasadzka Creepera (21177). Z kolei dzięki LEGO® Minecraft® Bastion miecza (21244) znajdziesz postaci i zbudujesz konstrukcję, która wprost nawiązuje do charakterystycznego stylu gry. Wreszcie zestaw LEGO® Minecraft® Loch szkieletów (21189) pozwoli na spotkanie wrogimi upiorami.

Klocki LEGO® Minecraft® dla chłopca – przykłady inspirujących zestawów

Oto kilka najciekawszych zestawów z serii LEGO® Minecraft dla chłopców, które oferują unikalne możliwości budowania konstrukcji oraz inspirują do eksploracji i kreatywności. To świetne pomysły na prezent dla każdego, kto chce rozwinąć swoją wyobraźnię i umiejętności konstruktorskie.

Zestawy LEGO® dla chłopców – początkujących budowniczych

  • LEGO® Minecraft Pustynna wyprawa Steve’a (21251) – chłopiec ma za zadanie zbudować schronienie w niesprzyjających warunkach biomu pustynnego. W walce z latającym fantomem pomoże mu wielbłąd, którego figurka pojawiła się po raz pierwszy – nie znajdziesz jej w innych zestawach!
  • LEGO® Minecraft® Zbrojownia (21252) – to modułowy zestaw, który można budować i łączyć na wiele sposobów. Pełni jednocześnie funkcję kuźni i magazynu broni, jak również punktu wypadowego do Netheru – tajemniczej krainy, do której przeniesiesz się przez portal z wahadłowymi drzwiami!
  • LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami (21880) – te klocki LEGO® dla chłopca zapewniają możliwość odbycia misji jako nurek w celu znalezienia skarbu w podwodnym świecie. Trzeba jednak zmierzyć z rzadkimi mobami – strażnikami. Na pomoc przychodzą im aż trzy aksolotle!

Przeczytaj także:Zostań czarodziejem z zestawem LEGO® Harry Potter™ Expecto Patronum

LEGO® dla chłopców – zaawansowanych graczy Minecraft®

  • LEGO® Minecraft® Ośnieżone szczyty (21243) to zestaw LEGO® dla chłopca pełen klasycznych postaci , na czele ze Steve’em i zielonym Creeperem. W poszukiwaniach surowców, takich jak węgiel, żelazo i szmaragdy, pomoże nie tylko urocza koza, ale także ładunki wybuchowe, pozwalające wysadzić część skał.
  • LEGO® Minecraft® Zasadzka w portalu do Netheru (21255) – zestaw odkryje przed Tobą tajemnice, które czynią ten teren tak ryzykownym. Dwa duże, niebezpieczne moby czekają przy samym wyjściu. Pierwszym z nich jest ogromny ghast, zdolny do miotania dyskami, natomiast drugi to hoglin z ruchomą głową. 
  • LEGO® Minecraft® Kreatywny warsztat 4.0 (21249) – wszechstronny zestaw pozwala na zbudowanie wysokiej twierdzy nad rzeką lub kociego domku. Zawarte w nim elementy zachęcają chłopców do budowania różnych wariantów konstrukcji, dzięki czemu inspirują do kreatywności.

Warto wskazać, że wszystkie klocki LEGO® Minecraft® można dowolnie ze sobą łączyć – zarówno jeśli chodzi o domyślne konstrukcje, jak i o poszczególne, mniejsze elementy, dzięki którym możesz budować równie łatwo, jak w grze komputerowej!

Przeczytaj także: Znajdź idealny zestaw LEGO® i odkryj w sobie radość z tworzenia!

Wybierz klocki LEGO® Minecraft® i oddaj się zabawie!

Klocki LEGO® Minecraft® w unikalny sposób łączą świat cyfrowy z rzeczywistym, wzbogacając obie sfery o nowy wymiar. Pozwalają one dzieciom na przerwanie codziennej rutyny przed ekranem, zachęcając do dzielenia się swoimi kreacjami z rodziną. Możliwość nieskrępowanego tworzenia własnych konstrukcji i przygód, a nie tylko odwzorowywania już znanych sprawia, że stają się one niezastąpionym narzędziem kreatywności dla osób w każdym wieku. Odwiedź sklep Auchan i podaruj swojemu dziecku wielogodzinną zabawę!