Aplikacja

LEGO® DUPLO® dla dzieci – nauka przez zabawę!

Opublikowano 12.01.2024 - 4 minut czytania

Zabawa w życiu dziecka odgrywa niezwykle istotną rolę. To sposób, w jaki mały człowiek poznaje świat, a przy okazji spędza czas w przyjemny sposób. To również doskonała metoda, aby uczyć pociechę nowych rzeczy. Dzięki zestawom LEGO® DUPLO® zapewnicie dzieciom długie godziny bardzo kreatywnej, twórczej i pouczającej zabawy!

LEGO® DUPLO® — więcej niż zabawki

Nauka przez zabawę z tymi klockami będzie nie tylko znacznie prostsza, ale również przyjemniejsza. Klocki LEGO® DUPLO® różnią się od klasycznych rozmiarem, tematyką i kształtem. Są większe, nastawione na wprowadzanie dziecka w świat i mają bardzo różnorodne kształty. Dzięki temu dzieci mogą zarówno same, jak i w towarzystwie opiekunów, bezpiecznie i angażująco bawić się w odgrywanie ról, stawianie konstrukcji, czy poznawanie kolejnych emocji, czy sytuacji życiowych.

Klocki LEGO DUPLO zawierają również wiele elementów, które dobrze kojarzą się najmłodszym i są przez nich lubiane, takich jak zwierzęta, zawody czy miniaturowe wersje zabawek, znane im z placów zabaw, np. zjeżdżalnie. Wszystko to pomaga małym konstruktorom poznawać zarówno świat w wielu dziedzinach, jak i samych siebie w coraz większym stopniu.

Jak LEGO® DUPLO® wspiera rozwój dzieci?

Przy pomocy klocków LEGO® DUPLO® najmłodsi mogą doskonalić kreatywność, swoje zdolności motoryczne, komunikacyjne, społeczne czy emocjonalne.

W wyborze odpowiedniego zestawy do kształcenia konkretnych atrybutów pomogą z pewnością oznaczenia, jakie firma LEGO umieszcza na opakowaniach klocków z serii DUPLO. Dobrym przykładem jest zestaw LEGO DUPLO Wymarzony plac zabaw 10991, który pozwoli skupić się – poprzez zabawę – na rozwijaniu wszystkich z wyżej wymienionych, z naciskiem na kreatywność i wyobraźnię, gdyż w przypadku tego zestawu mamy do czynienia właśnie z przeniesieniem miejsca rzeczywistego, jakim jest plac zabaw, w „klockowe” realia, którymi rządzą dzieci.

Jeśli chodzi o zdolności motoryczne, to doskonale sprawdzą się zestawy wodne, takie jak: LEGO DUPLO Park Wodny 10989 i LEGO DUPLO Zabawa w kąpieli: pływająca wyspa ze zwierzątkami 10966. Wiele maluchów miewa problem z kąpielami, a dzięki tym zestawom nawet największy grymas spowodowany niechęcią do wizyty w wannie, zniknie na rzecz zainteresowania i uśmiechu.

W trakcie kąpieli dziecko może przelewać wodę i oczywiście układać klocki. Inną, niebywale przydatną funkcją klocków LEGO DUPLO, jest nauka liczenia przy pomocy zestawów z tej serii. LEGO DUPLO Pociąg z cyferkami — nauka liczenia 10954 to doskonały, prosty i użyteczny zestaw tego typu. Dodatkowo cyfry-klocki są w różnych kolorach, co pozwoli również na przyswajanie nazw kolorów!

Inspirujące zestawy LEGO® DUPLO®

Wspomniany wcześniej zestaw z placem zabaw nie jest ani największym, ani jednym z serii tych, które inspirują dzieci i zachęcają je do zabawy poprzez naukę, odzwierciedlając różne aspektów dnia codziennego i rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, ten zestaw LEGO® DUPLO® to dopiero początek. Odkryjemy tu całą serię nawiązującą do różnych części świata i zamieszkujących je zwierząt, czyli klocki LEGO DUPLO Dzikie zwierzęta Afryki 10971, LEGO DUPLO Dzikie Zwierzęta Oceanów 10972 oraz LEGO DUPLO Dzikie Zwierzęta Azji 10974.

Jeśli mowa o faktycznej codzienności, której dzieci doświadczają bądź doświadczać będą, klocki LEGO DUPLO mają również wiele do zaoferowania. Zestawy takie jak LEGO DUPLO Przejażdżka autobusem 10988, LEGO DUPLO Dom rodzinny na kółkach 10986, czy LEGO DUPLO Domek na drzewie 3w1 10993 pozwalają najmłodszym zapoznać się z wieloma sytuacjami, miejscami i rzeczami, z którymi będą stykać się coraz częściej, dzięki czemu oswoją się z nimi zawczasu. Warto również wspomnieć o zestawach ze znanymi i lubianymi przez dzieci postaciami.

Klocki LEGO DUPLO | Disney Urodzinowy pociąg myszek Miki i Minnie 10941 czy LEGO DUPLO Marvel Spider-Man Zabawa w dom 10995 pozwolą młodym budowniczym na uwolnienie wielkich pokładów wyobraźni i kreatywności.

Odkrywanie świata przez zabawę z LEGO® DUPLO®

Klocki LEGO® DUPLO® stanowią doskonałe uzupełnienie rozwoju małego dziecka. Zapewnią mu nie tylko zabawę na długie, długie godziny, ale pozwolą również na edukację w różnych obszarach i tematach. Począwszy od wiedzy o świecie zahaczającej o geografię i biologię, przez liczenie i mowę, na sytuacjach społecznych kończąc. Bez wątpienia wybór klocków LEGO DUPLO na zabawkę dla dziecka – w ramach prezentu, czy tak po prostu – to z pewnością trafny wybór. Obfite portfolio LEGO DUPLO i mnogość różnorodnych tematów, jakie produkty poruszają, sprawią, że nawet najbardziej wymagający dziecięcy budowniczy znajdzie coś dla siebie. Co za tym idzie – jego opiekun również będzie zadowolony, bo przecież nic nie cieszy rodziców bardziej niż zdrowo rozwijające się, uśmiechnięte dziecko.

Kupuj klocki LEGO® w Auchan

Szeroki wybór zestawów LEGO® znajdziesz w sklepie internetowym Auchan. Sprawdź bogaty asortyment klocków na stronie. Oprócz serii LEGO DUPLO®, znajdziesz tam takie serie jak na przykład Creator. Sprawdź całą ofertę Auchan, by znaleźć tam prezenty nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny!