Aplikacja

Nasze porady zdrowotne

Połącz przyjemne z pożytecznym i napełnij swój talerz świeżymi, sezonowymi owocami i warzywami. Są one bogate w wodę, błonnik, witaminy i minerały, a także stanowią źródło składników odżywczych chroniących Twój organizm!

Pojęcie „porcji” jest kluczowe dla równowagi w żywieniu. Jak określić wielkość porcji? Przy pomocy dłoni! Porcja warzyw powinna być wielkości rozpostartej dłoni, porcja owoców i produktów wysokoskrobiowych – odpowiadać wielkością pięści, zaś porcja mięsa i ryb nie powinna przekraczać ilości, jaka zmieściłaby się w Twojej garści. Nic prostszego!

Niektóre tłuszcze wpływają korzystnie na serce i na cały organizm. Skuś się na filet rybny 2 razy w tygodniu – na przykład łosoś i tuńczyk zawierają dobroczynne kwasy tłuszczowe (słynne omega 3!), a także białka, witaminy i minerały … wszystko, co potrzebne dla zdrowia!

Zaczynaj powoli. Wyznacz sobie racjonalne cele i słuchaj swojego ciała. Ważne jest 5-10 minut rozgrzewki przed oraz ćwiczenia rozciągające po zakończeniu aktywności. I nigdy nie zapominaj o butelce z wodą!

Chodzenie jest doskonałym sposobem na uprawianie aktywności fizycznej, niezależnie od wieku i możliwości. Wystarczy 30 minut marszu dziennie, czyli około 6 tysięcy kroków, aby pozostać w dobrej formie. Czy wiesz, że aktywność fizyczna poprawia nastrój i podnosi poczucie własnej wartości?

Zboża są podstawowym paliwem dla naszego organizmu. Pszenica, ryż, kukurydza, orkisz, jęczmień, owies … Wybieraj pełne ziarna, które dostarczają energii na dłużej!

Nic tak nie zapewnia dobrej formy na cały dzień, jak długi i spokojny sen (trwający 7-8 godzin u osób dorosłych). Połóż się w zacisznym i zaciemnionym pomieszczeniu, bez dostępu do ekranów, gdzie temperatura nie przekracza 18-20 stopni Celsjusza. Obudzisz się odprężony i spokojny. Spadek koncentracji, stres? Utnij sobie 20-minutową drzemkę – Twoje ciało będzie Ci wdzięczne!

Prowadzimy coraz bardziej zabiegany i stresujący tryb życia. Ważne jest, by umieć słuchać własnych potrzeb, odprężać się i dawać odpocząć myślom. Postaraj się odciąć od nadmiaru bodźców na jeden dzień: poświęć się medytacji, lekturze, słuchaj muzyki, skup się na oddychaniu, uprawiaj jogę lub ćwiczenia rozciągające… Odpręż się i nabierz dystansu, by odzyskać spokój ducha.

Woda stanowi ponad 60% naszego ciała. Jest ona niezbędna dla naszego organizmu. Nie czekaj do momentu, w którym poczujesz pragnienie – pij wodę przez cały dzień. Pamiętaj też, by zmieniać przyzwyczajenia, ponieważ różne wody wpływają korzystnie na nasz organizm, każda na swój sposób!

Przez cały rok Auchan ułatwia Ci codzienne zakupy, oferując szeroki wybór produktów po przystępnych cenach. A dla tych, którzy chcą ograniczyć spożywanie glutenu lub wyeliminować go ze swojej diety, oferujemy różnorodną ofertę produktów bezglutenowych.